Neler Yeni

Sizce hangi toplama sistem daha iyi?

MYSTIC

80+ Silver
Bütçe
24000
Aynı olan parçalar:
(indirim bekleyeceğim)

Farklı olan parçalar:
1.
2.
Birincisi 23.802,ikincisi 23728 tutuyor.
Sizce sıvı soğutma için ekran kartından birazcık feragat edilmeli mi?
XFX SWFT nasıldır?
ML240L iyi midir?Onun dışında önerebileceğiniz bir şey var mıdır?
NOT:İşlemci yüksek çünkü 6800XTli için bütçem yetersiz,3070ti da almam(Vramden dolayı.Uzzzuncaa bi süre idare etmeli çünkü)Bu yüzden daha ilerisini düşünmek için işlemciyi yükselttim(diğer parçaların kalitesiz olduğunu düşünmüyorum ama yine de yorumlarınıza açığım)
NOT:Hazır sistemler vs. çıkıyor ama illa ki bir parçası içime sinmiyor.O yüzden kendim toplama kararı aldım.Biraz pahalı olsun ama seveyim diye:).
ÖNEMLİ NOT:Fiyatlar düşer ilerde alısın diyecekseniz maksimum aralığa kadar bekleyebilirim.O zaman da fiyatlar düşer mi?

Son düzenleme:

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
Aynı olan parçalar:
(indirim bekleyeceğim)

Farklı olan parçalar:
1.
2.
XFX SWFT nasıldır?
NOT:İşlemci yüksek çünkü 6800XTli için bütçem yetersiz,3070ti da almam(Vramden dolayı.Uzzzuncaa bi süre idare etmeli çünkü)Bu yüzden daha ilerisini düşünmek için işlemciyi yükselttim(diğer parçaların kalitesiz olduğunu düşünmüyorum ama yine de yorumlarınıza açığım)
NOT:Hazır sistemler vs. çıkıyor ama illa ki bir parçası içime sinmiyor.O yüzden kendim toplama kararı aldım.Biraz pahalı olsun ama seveyim diye:).
Pahalı olmuş ama xfx çok iyi bir marka bence bende var 6700xt xfx swft oyunlarda 60-65 dereceyi gecmiyo

MYSTIC

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pahalı olmuş ama xfx çok iyi bir marka bence bende var 6700xt xfx swft oyunlarda 60-65 dereceyi gecmiyo
Evet hocam pahalı olduğunun farkındayım ama fiyatını hak ettiğini düşünüyorum.İnsanlar o fiyata 6700XTli sistem alınmaz diyor hep ama dedikleri sistemlerde işlemci 12400F,anakart H610 veya soğutması bile olmayan B660,ramler oc potansiyeli düşük olanlardan,SOĞUTUCUSUZ ve daha az kaliteli psuya sahip(kalitesiz değil,daha az kaliteli)
Sisteme uzunca bir süre yükseltme yapamayacağım.Sonra da ekran kartını değiştirmek isteyince işlemciyi de değiştirmek istemiyorum.Bu yuzden de işlemci daha güçlü biraz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Anıl
Aynı olan parçalar:
(indirim bekleyeceğim)

Farklı olan parçalar:
1.
2.
XFX SWFT nasıldır?

Sistem pahalı olmuş eğer kendim uğraşmak istemem dersen 1 tane önerim var.

Buna ek olarak sıvı soğutucu ekle mis gibi sistem olur.

MYSTIC

80+ Silver
3070ti da almam(Vramden dolayı.Uzzzuncaa bi süre idare etmeli çünkü
Sistem pahalı olmuş eğer kendim uğraşmak istemem dersen 1 tane önerim var.

Buna ek olarak sıvı soğutucu ekle mis gibi sistem olur.
Hocam notuma yazmıştım.Nvidia çok daha iyi,3070ti 6700xt'den çok daha iyi farkındayım ama vram soğutturuyor beni.

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Anıl
Hocam notuma yazmıştım.Nvidia çok daha iyi,3070ti 6700xt'den çok daha iyi farkındayım ama vram soğutturuyor beni.
Vram olayına çok takılma bence illa ileriye dönük kafaya takıyorum diyorsan bütçeyi biraz daha revize edip başka bir sistem tavsiye edebilirim.

MYSTIC

80+ Silver
Vram olayına çok takılma bence illa ileriye dönük kafaya takıyorum diyorsan bütçeyi biraz daha revize edip başka bir sistem tavsiye edebilirim.

Hocam bütçeyi o kadar aşmam cok zor malesef.Bu sistemi gördüğümde çok sevmiştim(adaptör de veriyor lazım bana) ama sistem+monitör+klavye+adaptörün 30kyı geçmemesi gerekiyor(biraz deçse sıkıntı olmaz) bunu 26Kya alınca+5Kya 1440p monitör alınnca zaten 31K etti,klavyeyi de ekledim 32K oldu.Yok hocam çıkamam o fiyatlara.

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
Hocam bütçeyi o kadar aşmam cok zor malesef.Bu sistemi gördüğümde çok sevmiştim(adaptör de veriyor lazım bana) ama sistem+monitör+klavye+adaptörün 30kyı geçmemesi gerekiyor(biraz deçse sıkıntı olmaz) bunu 26Kya alınca+5Kya 1440p monitör alınnca zaten 31K etti,klavyeyi de ekledim 32K oldu.Yok hocam çıkamam o fiyatlara.
Klavyeyi en başta ucuz al sonra yukseltirsin

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,165
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Son düzenleme:

MYSTIC

80+ Silver
Al bunu istersen özelleştirme yap istersen monitör al

Hocam mesela özelleştirme ile
B550M-K, Kingston Fury Ram,MB551 kasa yapsam
Sonra r5 5600ü satıp yerine r7 5800x alsam
Yanına da 2kya sıvı soğutma çeksem kârda olur muyum?
R5 5600 kaça gider?
Mesaj otomatik birleştirildi:

R5 5600 kaça gider?
Ve işlemciyi değiştirince 650W yeter mi?

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,165
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
R5 5600 kaça gider?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve işlemciyi değiştirince 650W yeter mi?
SADECE anakarti 500 yapsan yeterli kasa ram iyi 5600 3100 e gider

MYSTIC

80+ Silver
SADECE anakarti 500 yapsan yeterli kasa ram iyi 5600 3100 e gider
Hocam ufak bir hesaplama yaptım ve içime sinmesi için bütçeyi aşmam gerekiyor.
Notumda da yazdığım gibi "Biraz pahalı olsun ama seveyim:)."
Kasa,ram ve SSD hiç içime sinmedi.
Biraz "hem öneri istiyorsun hem karşı çıkıyorsun arkadaş!" Demelik bir şey yapacağım ama içimde kalsın istemiyorum 🙂.
1.12600KF,R7 5800Xten biraz daha iyi
2.Benim ramler çok daha kaliteli
3.Benim kasa-psu çok daha kaliteli ve senin attığın sistemde kasanın ekstra fana ihtiyacı var
4.Benim SSD çok çok daha iyi(okuma/yazma hızı olarak)
Yani hocam ikisine de neredeyse aynı parayı vereceksem ben kendi hazırladığıma vermeyi tercih ederim.
(Lütfen yanlış anlamayın hocam sadece ama sadece içimde kalmasın diye, paylaşmak amacıyla yazdım)

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,165
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam ufak bir hesaplama yaptım ve içime sinmesi için bütçeyi aşmam gerekiyor.
Notumda da yazdığım gibi "Biraz pahalı olsun ama seveyim:)."
Kasa,ram ve SSD hiç içime sinmedi.
Biraz "hem öneri istiyorsun hem karşı çıkıyorsun arkadaş!" Demelik bir şey yapacağım ama içimde kalsın istemiyorum 🙂.
1.12600KF,R7 5800Xten biraz daha iyi
2.Benim ramler çok daha kaliteli
3.Benim kasa-psu çok daha kaliteli ve senin attığın sistemde kasanın ekstra fana ihtiyacı var
4.Benim SSD çok çok daha iyi(okuma/yazma hızı olarak)
Yani hocam ikisine de neredeyse aynı parayı vereceksem ben kendi hazırladığıma vermeyi tercih ederim.
(Lütfen yanlış anlamayın hocam sadece ama sadece içimde kalmasın diye, paylaşmak amacıyla yazdım)
Sen bilirsin ama kullandığın kasa power ram vs bundan çok çok daha kaliteli değil bilgin olsun içine sindiyse karar senin ama ben olsam 25 e çıkıyorsam daha güzel şeyler alırdım

Top Bottom