Neler Yeni

Sizce hangisini almalıyım?

MufoTr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Muaffak Alagöz
Bütçe
600
Merhabalar arkadaşlar kırmızı sitede bir bilgisayarcı abide (daha önce alışveriş yağmıoşlığım vardır iyi bir abidir kazık atacak birisi değil) Samsung 970 EVO 500GB ve XPG S40G RGB 512 GB SSD bulunuyor.

970 EVO faturaya göre 2 aylık 1 ay kullanılmış 1 aydır kutusunda 600 liraya bırakıyor. Garantisi standart 5 yıl.
XPG S40G RGB kutu fatura atılmış ama o da 3 aylık (abiye güvenim var). Garantisi siteden sağlanabiliyormuş. 500₺'ye bırakıyor.

İkisinin de testlerini yapmadan göndermeyeceğini söyledi. O konuda da içim rahat.

Şimdi gelelim asıl konuya, ben RGB seviyorum yani böyle kasama baktığım zaman istediğim şekilde renkte ruh halime göre olmasına bayılan birisiyim ama SSD de çok gerek var mı diye düşünüyorum.

Ürünlerin bulabildiğim en ucuz satın alma bağlantıları burada var;
XPG S40G RGB

970 evo (yurtdışı uzun bekleme süreli ve +80 lira kargo)

970 evo normal satın alım

İşin içine soğutma tbw değerleri vs. girince de bilgim yetersiz kalıyor, sizce bu ikisinden hangisini alayım?

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,310
İsim
.
Merhabalar arkadaşlar kırmızı sitede bir bilgisayarcı abide (daha önce alışveriş yağmıoşlığım vardır iyi bir abidir kazık atacak birisi değil) Samsung 970 EVO 500GB ve XPG S40G RGB 512 GB SSD bulunuyor.

970 EVO faturaya göre 2 aylık 1 ay kullanılmış 1 aydır kutusunda 600 liraya bırakıyor. Garantisi standart 5 yıl.
XPG S40G RGB kutu fatura atılmış ama o da 3 aylık (abiye güvenim var). Garantisi siteden sağlanabiliyormuş. 500₺'ye bırakıyor.

İkisinin de testlerini yapmadan göndermeyeceğini söyledi. O konuda da içim rahat.

Şimdi gelelim asıl konuya, ben RGB seviyorum yani böyle kasama baktığım zaman istediğim şekilde renkte ruh halime göre olmasına bayılan birisiyim ama SSD de çok gerek var mı diye düşünüyorum.

Ürünlerin bulabildiğim en ucuz satın alma bağlantıları burada var;
XPG S40G RGB

970 evo (yurtdışı uzun bekleme süreli ve +80 lira kargo)

970 evo normal satın alım

İşin içine soğutma tbw değerleri vs. girince de bilgim yetersiz kalıyor, sizce bu ikisinden hangisini alayım?
RGB M2'ler çok ısınabiliyor, önermem. RGB olmayanlardan alıp böyle bir soğutucu takılabilir.
m2 heatsink rgb: AliExpress'te ücretsiz gönderimle m2 heatsink rgb satın alın version
Böyle bir şey önerebilirim.
Wd Black SN750 Nvme 500GB WDBRPG5000ANC-WRSN 3470MB-2600MB/S Fiyatı (hepsiburada.com)
Ayrıca çok ucuz olmadıkça 2. el depolama birimleri alınmasını önermem.

MufoTr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Muaffak Alagöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,310
İsim
.
Bunların yurtiçi olanları yok mudur acaba ben bulamıyorum? Ben de bunu düşündüm çünkü.
Bilmiyorum da neden yurtiçi istiyorsunuz?
Soğutucusuz da o ssd çok ısınmıyor

MufoTr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Muaffak Alagöz
Bilmiyorum da neden yurtiçi istiyorsunuz?
Soğutucusuz da o ssd çok ısınmıyor
Hangi ssd? Yurtdışı alışveriş çok uzun sürüyor vergiler gümrük vs ptt kargo deyince ben çekiniyorum.

MufoTr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Muaffak Alagöz
SSD Türkiye'de zaten, soğutucu çinden
İşte hiçbir şekilde istemiyorum yurtdışı alışveriş onu demek istiyorum. Bahsettiğiniz ssd hangisiydi onu kastettim.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,310
İsim
.
İşte hiçbir şekilde istemiyorum yurtdışı alışveriş onu demek istiyorum. Bahsettiğiniz ssd hangisiydi onu kastettim.
Bu ssd soğutucusuz olsa da saatlerce aralıksız tam yük altında kalmadığı sürece sorun çıkarmaz.

Top Bottom