Neler Yeni

Sizce Bu 4 Sistemden Hangisini Almalıyım?

efearici242

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Efe
ekran kartı eski diyerlerine göre ama 1080p de oyun oyniyacaksa rtx ekran kartına gerek yok
işlemci bakımından i7 9700k r5 3600 daha iyi bir işlemci ileriye dönük derken bu işlemci en az 4 sene götürür bu adamı sadece oyun oyniyacaksa
Güzelde psuya baksana kral patlamasın sistem

onursahin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Onur Şahin
Yanlış anlamadıysam ilk sistemler incehesaptan anakartı tuf b450 pro yada plusa yükseltip ramleride 3600mhz olanını alın
3600mhz olan ram cl19 değerine sahip. Acaba bu durum 3200mhz olup cl16 olan ramlere göre bir dezavantaj yaratır mı? Bir de çok fazla overclock yapmayı düşünmüyorum, daha çok uzun ömürlü bir sistem istiyorum bu yüzden anakartı yükseltmem aradaki farka değer mi acaba?

efearici242

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Efe
3600mhz olan RAM cl19 değerine sahip. Acaba bu durum 3200mhz olup cl16 olan ramlere göre bir dezavantaj yaratır mı? Bir de çok fazla overclock yapmayı düşünmüyorum, daha çok uzun ömürlü bir sistem istiyorum bu yüzden anakartı yükseltmem aradaki farka değer mi acaba?
O değer kolay bir şekilde cl16 çekiliyor donanım arşivi söylemişti merak etme
Mesaj otomatik birleştirildi:

3600mhz olan RAM cl19 değerine sahip. Acaba bu durum 3200mhz olup cl16 olan ramlere göre bir dezavantaj yaratır mı? Bir de çok fazla overclock yapmayı düşünmüyorum, daha çok uzun ömürlü bir sistem istiyorum bu yüzden anakartı yükseltmem aradaki farka değer mi acaba?
OC yapıcaksan anakart yükseltmelisin o anakartta mosfet soğutucu yok en iyisi b450 pro tuf olur farka fazlasıyla değer

onursahin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Onur Şahin
ekran kartı eski diyerlerine göre ama 1080p de oyun oyniyacaksa rtx ekran kartına gerek yok
işlemci bakımından i7 9700k r5 3600 daha iyi bir işlemci ileriye dönük derken bu işlemci en az 4 sene götürür bu adamı sadece oyun oyniyacaksa
1080p 144hz monitor almayı düşünüyorum sistemin uzun yıllar beni götürebilmesi için. Oyun dışında tasarım programlarını da kullanacağım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Mehmet Ergen
ama dediğim gibi 1 2 sene sonra sistemi güncelliyecekse alsın yoksa lamsına gerek yok diyer sistemler daha manrtıklı çünkü amd ve intel soket deyiştirecek o yüzden az paraya e
Güzelde psuya baksana kral patlamasın sistem
RAMPAGE RGB-850 80PLUS GOLD 850W 80+ olduğudan bir problem çıkacağını sanmam

Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Mehmet Ergen
1080p 144hz monitor almayı düşünüyorum sistemin uzun yıllar beni götürebilmesi için. Oyun dışında tasarım programlarını da kullanacağım.
hocam şimdi senin isteyine bağlı 1080p de kullanacaksan rtx ekran kartı almana gerek yok çoğu ekran kartı zaten 1080p de oyunları rahat oynatır seni eyer tasarım programleri kullancaksan ekran kartından kıs amd bir üst işlemcilerini kullan

efearici242

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Efe
o sistemde acaba PSU'yu 500tl civarı bir fiyata satıp sıfır bir PSU alırsam, o sistem daha mantıklı olabilir mi
Ya psu zaten rampagenin en iyi psusuda ben yinede güvenmiyorum elektrik kesintisinde gidebilir falan sıfırı 900tl galiba daha güzel şeyler alabilirsin yada direk o psuyu alma başka psuyu al özelleştir

Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Mehmet Ergen
o sistemde acaba PSU'yu 500tl civarı bir fiyata satıp sıfır bir PSU alırsam, o sistem daha mantıklı olabilir mi
sistem psu 80plus sertifikası var bence gerek yok korkmana ama yinede sen bilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama dediğim gibi 1080p oyun için rtx alma gerek yok

efearici242

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Efe
sistem PSU 80plus sertifikası var bence gerek yok korkmana ama yinede sen bilirsin
PSUlarda bakılması gereken tek şey 80+ sertifikası değil öyle olsa keşke yoksa gidip herkes frisby rampage alırdı geçenlerde birkaç konu açıldı elektrik gidince sistem gitti çalışmıyor falan diye

onursahin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Onur Şahin
ama dediğim gibi 1 2 sene sonra sistemi güncelliyecekse alsın yoksa lamsına gerek yok diyer sistemler daha manrtıklı çünkü amd ve Intel soket deyiştirecek o yüzden az paraya e

RAMPAGE RGB-850 80PLUS GOLD 850W 80+ olduğudan bir problem çıkacağını sanmam
birkaç sene sonra güncellemeler yapabilirim diye tahmin ediyorum ama temel maksatım aldığım sistemin beni mümkün olduğunca uzun yıllar ufak güncellemeler ile götürmesi yönünde.

efearici242

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Efe
birkaç sene sonra güncellemeler yapabilirim diye tahmin ediyorum ama temel maksatım aldığım sistemin beni mümkün olduğunca uzun yıllar ufak güncellemeler ile götürmesi yönünde.
İncehesaptan özelleştirme yaparak al sistemleri o zaman

onursahin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Onur Şahin
Ya PSU zaten rampagenin en iyi psusuda ben yinede güvenmiyorum elektrik kesintisinde gidebilir falan sıfırı 900tl galiba daha güzel şeyler alabilirsin yada direk o psuyu alma başka psuyu al özelleştir
o sistem ikinci el ya, psu dahil olmadan satın almak istesem şuanki sahibi pek sıcak bakmaz

Top Bottom