Neler Yeni

Sizce Mining Haram Mı?

Onur07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
Onur
1.Burasi Din tartişma yeri değil
2.Yaptiğim sert yorum doğrumuş.
3.Sonuçda hepimiz öleceğiz.görüyoruz.Dincilerin hayatini Dinsizlerin hayatini.Herkes bakiş acisindan baksin.
4.O maymun muz fln diyen arkadaşin yaşini bilmiyorum ama.Reelde böyle takınmasin.Çok yalvarir.havlamasin daha fazla.

nealean

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,114
İsim
Yusuf
zorla knk

Bura.K

80+ Silver
Ya arkadaş adam kendi dinine göre soru sormuş demiş ki "Haram mıdır?" gelmiş 3-5 tipleme hemen İslam'a laf atıyor. Arkadaşım konuyla alakan yoksa defol git başka konuya git felsefe konularına. Ağzımı açtıracaklar illa. Sonra "neden forumun kalitesi düşüyor?" oluyor. Sen başkaların inancına saygı göstermezsen, konuyu başka yerler sürükleyip alakasız tartışmalar başlatırsan "cahil" ve "troll" konumuna düşersin. Konu Dini tartışma konusu değil, çok istiyorsanız çıkıp gidin Felsefe konularına.

Son düzenleme:

MüslümGürses

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Selamün aleyküm
Bizim bı arkadaş internet kafesini satıyor ondan 6 adet 3060 li bilgisayar satın aldım bunları mining de kullanmak istiyorum ürünler çok yeni kazançda yüksek olur eminim tek sıkıntı haram ise ürünleri satıcam değilse hemen başlamayı düşünüyorum
Dine uymayan bir kısmını biri bana söylesin tartışalım İslam da şundan şundan dolayı mining uygun değildir İslam'a göre desin biri
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dine uymayan bir kısmını biri bana söylesin tartışalım İslam da şundan şundan dolayı mining uygun değildir İslam'a göre desin biri
Mining de tek sıkıntı olabilecek tarafı kazım yapılırken tam olarak ne oluyor site trafiği benzeri bir şey varsa girilen siteler kullanılan siteler sıkıntı yaratabilir detaylı bir bilgim yok mining hakkında detaylı bir şekilde biri anlatırsa değerlendirelim dinen

willblacksmith

80+ Bronze
1.Burasi Din tartişma yeri değil
2.Yaptiğim sert yorum doğrumuş.
3.Sonuçda hepimiz öleceğiz.görüyoruz.Dincilerin hayatini Dinsizlerin hayatini.Herkes bakiş acisindan baksin.
4.O maymun muz fln diyen arkadaşin yaşini bilmiyorum ama.Reelde böyle takınmasin.Çok yalvarir.havlamasin daha fazla.
Benim o tavrım herkese değil. Sen kendine her yapılan tartışmadan pay mı çıkarırsın sürekli? senin karın ağrın nedir birader? yalvarttırırlar felan. Ne sanıyorsunuz olum siz kendinizi. Fazla kurtlar vadisi izleme. Türkçe öğren bir de. Cümle kuramıyor daha ne kullanıyorsa artık. Tipe bak.

boş yapma velet işine git
Senin kelime dağarcığında başka kelime yok mu? nasıl insanlarsınız, nereden buldunuz bu sayfayı da geldiniz buralara? de bak işine ya. Gereksiz insan.

icould

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Aykut İŞİTEMİZ
İslam dinine göre mining işini yapmak teknik olarak haram oluyor çünkü ürettiğin ürün haram işlerde kullanılabiliyor ve islama göre işinde günah bulunan kimselerle ticaret yapmak da caiz değildir.

BobMarleyFaruk

80+ Bronze
Selamün aleyküm
Bizim bı arkadaş internet kafesini satıyor ondan 6 adet 3060 li bilgisayar satın aldım bunları mining de kullanmak istiyorum ürünler çok yeni kazançda yüksek olur eminim tek sıkıntı haram ise ürünleri satıcam değilse hemen başlamayı düşünüyorum
bir işçi alıp çalıştırıp maaşını verip kar ettiğini düşün aynı mantık elektriğini ödüyorsun satın alırken kendisine para veriyorsun haram olduğunu hiç sanmıyorum

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Çok saçma sapan muhabbetler dönmüş, sanırsın herkes hoca, teknik olarak haram ise haram işlerde kullanıyor ise TL hariç her para birimi size göre o zaman haram; dolar haram euro haram kafanızı az çalıştırın, zorlanıyor iseniz de düşüncenizin sonunu kesinlik yargısı ile bitirmeyin. Düşünmek zor bir şey değil o hoca bunu dedi, bu bunu demiş kesinlikle haram artık pencerelerinizi açın başkalarının düşüncesi ile direkmen aynı pencereden bakmaktan vazgeçin insan düşünen bir varlık kendi aklınızı ve iradenizi kullanarak kendi pencerenizden bakın.

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ya arkadaş adam kendi dinine göre soru sormuş demiş ki "Haram mıdır?" gelmiş 3-5 tipleme hemen İslam'a laf atıyor. Arkadaşım konuyla alakan yoksa defol git başka konuya git felsefe konularına. Ağzımı açtıracaklar illa. Sonra "neden forumun kalitesi düşüyor?" oluyor. Sen başkaların inancına saygı göstermezsen, konuyu başka yerler sürükleyip alakasız tartışmalar başlatırsan "cahil" ve "troll" konumuna düşersin. Konu Dini tartışma konusu değil, çok istiyorsanız çıkıp gidin Felsefe konularına.
Gerçekten konunun başlarını okuyunca sinirim bozuldu bir şeyler yazacaktım da vaz geçtim ne de olsa fikirlerini değiştirmeyecekler. ve hepsi oldukça azmış. hakikati anladıkları zaman iş işten geçmiş olacak çünkü ölmüş olacaklar.

draxler

80+
Sen burada benim dinime hakaret edemezsin

@Perfectshot06 @Abdullah Hacıgül dini inancımıza saygısızlık yeterince ban sebebi bence?
Dostum islama hakaret etmemişki kuranda kölelik ve cariyelik serbesttir bu hakaret değilki kuranda bir tane ayette yazmaz kölelik ve cariyelik kalkmıştır diye tam tersine kölelik ve cariyeliği destekleyen ayetler var diye biliyorum , birde insanlara kafir gavur gibi böyle şeyler kullanmayın çünkü sonra diyorsunuzya benim dineme saygı duyun ama sizler inanmıyan insanlara kafir gavur dinsiz diyorsunuz ve saygı bekliyorusnuz ve tabikide hiç bir inança hakaret etmemeliyiz saygı duymalıyız

Top Bottom