Neler Yeni

SKOLYOZ HAKKINDA FİKRİN OLANLAR

priwchu

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
ozan canbaşal
Arkadaşlar sizce çok mu az mı ailem gitmiş bir şey anlamamışlar dediklerinden.spor yapmama engel mi fitness ile uğraşıyorum

Ekler

• IMG_3227.jpeg
    IMG_3227.jpeg
    1.9 MB · Hit: 62

RONALDINHO

80+ Bronze
forumda doktor yok maalesef. lakin düz insan olarak bir anormallik olduğunu görebiliyorum.

TP Jougan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Emirhan Savaş
Arkadaşlar sizce çok mu az mı ailem gitmiş bir şey anlamamışlar dediklerinden.spor yapmama engel mi fitness ile uğraşıyorum
bende doktor falan değilim ama normal değil. arkadaşım fitness ile skolyoz düzeltti sana tavsiyem egoliftingden uzak dur doğru form yapmaya çalış kendiğliğinden düzelicektir

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Hakan Keser
Çok aşırı bir anormallik yok. Bende de hemen hemen bu kadar var skolyoz. Doktora gittiğinde bu derece düşük derecelere genelde evde yapılacak hareketler veriyorlar. Hareketler cidden basit ve işe yarıyor. Doktora danış o daha net bir bilgi verebilir.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Sen söylemesen kimse farkına bile varmaz hocam

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,965
İsim
HBE
Skolyoz başlangıç evresi. Genç bir omurga. Tedavisi mümkün. İlerlerse sadece belirli miktarda düzeltme mümkün oluyor. Ben de doktor değilim ama bir yakınım aynı hastalıktan müzdarip.

Bazı hastaneler süreci kapalı ameliyat ile çözebiliyor ama pahalı. Geç olmadan ilgili doktorlardan yardım alarak çözüme gidilmeli. Sosyal hayatı çok etkileyen bir hastalık. Şimdiden Allah şifa versin.

alovra

80+ Bronze
çof hafif skolyoz hayatına hiçbir etkisi olmaz bendede var bundan az bişey daha yamuk ancak bi etkisi yok sadece belimde bişey görüldü mr çekilcek onun için skolyozla bi ilgisi yok tabii

priwchu

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
ozan canbaşal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Fazla durmuyor. Ben 16 yaşımdayım bende buna göre daha eğri.
Bence bir fizyoterapiste görün. Ben öyle yapmıştım verdiği egzersizlerle bayağı düzeldim.
Fizyoterapistler daha ayrıntılı söylüyor durumunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
Tarık Emir
Hocam yaşıtız ben büyük ihtimalle birkaç ay büyüyümdür.Fizik tedavi hastanelerinde sana 10 gün veya hastanenin kapasitesine göre fizik tedavi verilecek.O hareketleri daha sonra evde yaparsan skalyoz derecen azalır ama umarım 18 e az kalmamıştır kemikler sertleştiği için etki çok azalıyor.18 den sonra düzelme şansı var mı bilemiyorum.

Top Bottom