Neler Yeni

Skolyoz için egzersiz önerileri?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,234
İsim
Olcay akbulut
27 derece S skolyoz var egzersiz önerir misiniz? Normalde fitness a gidiyordum ama üyelik 2 ay sonra bitecek hemen hemen.

Doktor vermemişti egzersiz sırtını geliştirecek şeyler yap falan dedi ( yüzme vs.)

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,234
İsim
Olcay akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kaan
bendede vardı skolyoz 6 tane falan ameliyat geçirdim anca düzeldi çok pis bi hastalık. Şehirdeyseniz tabi yüzme sıkıntı tatil yerinde olduğumdan ben paso yüzüyordum.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,234
İsim
Olcay akbulut
bendede vardı skolyoz 6 tane falan ameliyat geçirdim anca düzeldi çok pis bi hastalık. Şehirdeyseniz tabi yüzme sıkıntı tatil yerinde olduğumdan ben paso yüzüyordum.
sizin kaç dereceydi hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

bide yapmamam gereken şeyler nedir doktorun dediklerini hiç hatırlamıyorum internette de bir sürü şey yazıyor

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,036
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Sırt kası geliştirip iskelet yükünü azaltacaksın. Tek çözüm bu. Sırt kası egzersizleri işini görür.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,234
İsim
Olcay akbulut
Sırt kası geliştirip iskelet yükünü azaltacaksın. Tek çözüm bu. Sırt kası egzersizleri işini görür.
anladım hocam da bende o egzersizleri soruyorum, pek anlaşılmamış sanırım konu

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kaan
Benimki çok daha fazlaydı platin takılı ve doktorun yapmamı tavsiye etmediği şeyler ağır spor ters hareketler platinlere yük bindirmeyecek hareketler kısaca. Size tavsiyem ise çok fazla pc basında falan oturmayın yada yamuk durmayın her zaman tek bir yöne değilde dik oturmaya çalışın bol bol kendinizi esnetin barfiks demiri alıp günde birkaç dakika onda da kendinizi esnetebilirsiniz yararı olur.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,036
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,234
İsim
Olcay akbulut
kral dalga mı geçiyorsun, bilmiyor muyum ben aratmayı.

Benimki çok daha fazlaydı platin takılı ve doktorun yapmamı tavsiye etmediği şeyler ağır spor ters hareketler platinlere yük bindirmeyecek hareketler kısaca. Size tavsiyem ise çok fazla pc basında falan oturmayın yada yamuk durmayın her zaman tek bir yöne değilde dik oturmaya çalışın bol bol kendinizi esnetin barfiks demiri alıp günde birkaç dakika onda da kendinizi esnetebilirsiniz yararı olur.
tasarımcı olduğum için günün bütün kısmı maalesef pc başında geçiyor onun dışında günde 2 saat egzersiz yapıyorum bazen evde bazen spor salonunda, barfiks çubuğu için öneriniz var mı?

Son düzenleme:

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
kral dalga mı geçiyorsun, bilmiyor muyum ben aratmayı. Yardım edesin yoksa hiç yazma. Skolyozu olupta deneyimlemiş olan birisinden yardım bekliyorum sen bana ***** muamelesi yapıyorsun

tasarımcı olduğum için günün bütün kısmı maalesef pc başında geçiyor onun dışında günde 2 saat egzersiz yapıyorum bazen evde bazen spor salonunda, barfiks çubuğu için öneriniz var mı?
Bende 8 yıldır falan skolyoz var, 6 yıl boyunca her gün yüzdüm 2 yıldır hiçbir şey yapmıyorum. Tam olarak düzelmedi ama en azından artmadı da normal bir şekilde hayatımı yaşıyorum yüzmeye param yetmiyor demişsiniz ama bence en işe yarayan yöntem

Dış görünüş olarak biraz garip durmasa hiç yokmuş gibi devam edecem ama dış görünüş olarak beni çok rahatsız ediyor şahsen

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
kral dalga mı geçiyorsun, bilmiyor muyum ben aratmayı. Yardım edesin yoksa hiç yazma. Skolyozu olupta deneyimlemiş olan birisinden yardım bekliyorum sen bana ***** muamelesi yapıyorsun

Kral ne gerginsin ya. :D Randevu al doktora git, Sana daha detaylı egzersizler önerebilir.

Detaylı anlatmasını söyle skolyoz egzersizlerini, sana yardımcı olur.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,234
İsim
Olcay akbulut
Kral ne gerginsin ya. :D Randevu al doktora git, Sana daha detaylı egzersizler önerebilir.

Detaylı anlatmasını söyle skolyoz egzersizlerini, sana yardımcı olur.
ya gergin değilim hocamda kendim bulmak istesem foruma konu açmam ki yani dimi, doktora gittiğimde yüzmen lazım dedi sadece o da burada çok az yerde var olanlarda pahalı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,684
Üyeler
141,474
Son üye
fatoş çelik
Top Bottom