Neler Yeni

Soğuk baklava / klasik baklava

Hangisi daha iyi

• Klasik

Oylar: 26 35.6%
  • Soğuk baklava

Oylar: 47 64.4%

• Oy kullanan toplam üye
    73

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar çok garip gelebilir ama ben soğuk baklava yı hiç ymedim sonra bugün yiyem dedim gerçekten fena değil çoğnluk soğuk baklava der ama bende bariz klasik daha iyi geldi hangisi daha iyi sizce?
Klasiği daha güzel bu tartışılmaz ancak ben klasiğini yiyince içim yanıyor ve mahfediyor beni.
Ondan dolayı soğuk baklava diyorum çünü süt ile yapılmasından kaynaklı daha hafif oluyor

NightWish2434

80+ Silver
İyi yerden almazsan hepsi bayat gibi gelir.
Ben lokmayı daha çok severim aslında...
İyi yer derken? Gurmesi oldum. Cileklisi muzlusunu bile denedim. Tazesini bayatını iyi bilirim. Yağdan 30 dakika önce çıkmış olan idealdir. Tabi subelesmis yerlerde taze bulmak zorlaşıyor.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
İyi yer derken? Gurmesi oldum. Cileklisi muzlusunu bile denedim. Tazesini bayatını iyi bilirim. Yağdan 30 dakika önce çıkmış olan idealdir. Tabi subelesmis yerlerde taze bulmak zorlaşıyor.
Eskiden Osmanlı tulumbacısı vardı 1 liraya işaret parmağı büyüklüğinde tulumba alır yerdik.
Çikolatalı portakallı say babam say, Fakat yeni taşındığım yerde bir pastane var sadece ramazanda tulumba için çalışıyor adamlar.
Çıtır çıtır arkadaş !

NightWish2434

80+ Silver
Eskiden Osmanlı tulumbacısı vardı 1 liraya işaret parmağı büyüklüğinde tulumba alır yerdik.
Çikolatalı portakallı say babam say, Fakat yeni taşındığım yerde bir pastane var sadece ramazanda tulumba için çalışıyor adamlar.
Çıtır çıtır arkadaş !
O bahsettiğin işaret parmağı büyüklüğündeki tulumbadan bahsediyorum zaten. Aşırı kalın. 1 tane yemek bile yetiyor.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,275
İsim
Oğuz
Soğuk baklava diyenlerin çoğu popüler kültür kolesidir. Ne kadar iyi olsada çok fazla süt olduğu için mide bulandırıyor. Hele o kat kat kağıt gibi çatır çatır eden katlar hamura dönünce iyice yenilmez hale geliyor. İçinde fındık fıstık olmasida hiç farketmiyor. Bana göre çatır çutur eden baklava > yeni baklava
TR'de çoğu kişi güzel soğuk baklava yememiştir, eminim. Soğuk baklava'nın üretildi yeğer Diyarbakır, forumda Diyarbakırda oturanlar bilir. En güzel yer Sıtkı Usta yapar. Dondurma ile birlikte de mükemmel gidiyor. Sıtkı Ustu dışındaki Soğuk Baklavalar bana göre kötüdür.

NightWish2434

80+ Silver
TR'de çoğu kişi güzel soğuk baklava yememiştir, eminim. Soğuk baklava'nın üretildi yeğer Diyarbakır, forumda Diyarbakırda oturanlar bilir. En güzel yer Sıtkı Usta yapar. Dondurma ile birlikte de mükemmel gidiyor. Sıtkı Ustu dışındaki Soğuk Baklavalar bana göre kötüdür.
Umarım bir gün yemek nasip olur. İstanbul'da en iyi yapan yerlerden yedim fakat bana göre değil suanlik

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Soğuk baklava fena bir şey ama çok pahalı.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
780
İsim
Ahmet Yıldırım
Soğuk baklava diyenlerin çoğu popüler kültür kolesidir. Ne kadar iyi olsada çok fazla süt olduğu için mide bulandırıyor. Hele o kat kat kağıt gibi çatır çatır eden katlar hamura dönünce iyice yenilmez hale geliyor. İçinde fındık fıstık olmasida hiç farketmiyor. Bana göre çatır çutur eden baklava > yeni baklava
Popüler kültür kölesi ne alaka arkadaşım. öyle bir şeyin varlığından haberim bile yoktu. Bir kere karşıma çıktı ve yedim. Sonra bütün tatlılar yabancı gelmeye başladı. Şerbet bana göre tatlıları çoooook fazla tatlı yapıyor. O kadar tatlı yemek isteyen gitsin ağzına bir yemek kaşığı toz şeker koysun. Soğuk baklava en mükemmel tatlıdır.

Top Bottom