Neler Yeni

[SORUNLU] Team GX1 480GB SSD

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
☹☹☹ napıcaz hocam bu hızlarla dolulugu düşürmemmi gerekiyor
Hayır, onla alakası yok. Hız düşük, format atmayı deneyin. Ben de format attıktan sonra düzelmişti biraz.

Virgil

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Gökhan
arkadaşlar uğraşıyorum bu ssd için mail bombardımanı yapıyorum peşini bırakmayacağım

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26

muratsoner

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Murat Soner
Geçmiş olsun, hepimizde aynı sorun var. Yüksek ihtimal kronik sorunlu yapabilecek bir şey yok. İade etsen bile yeni gelende de aynı şey olma ihtimali yüksek maalesef :(

Geçmiş olsun.
değişim değilde tamamen iade olma ihtimali olduğunu söyledi incehesap. Finallerim online olmasa bugün gönderim yapacaktım fakat minimum 2 3 hafta sonra göndereceğim.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
değişim değilde tamamen iade olma ihtimali olduğunu söyledi incehesap. Finallerim online olmasa bugün gönderim yapacaktım fakat minimum 2 3 hafta sonra göndereceğim.
Sonuçlarını bekliyorum.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26

muratsoner

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Murat Soner
Sonuçlarını bekliyorum.
Hocam yüzde 33 dolulukta olması gereken bazen olması gerekenden fazla değerler alıyorum. Sınavlarım bittiğinde doluluk oranını arttırıp testlere başlayacağım. Düştüğü vakit stabil düşüşte ise servise yollayacağım yenisi gelsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

El Capitan sisteminde de kullanılan bu SSD modelini yaklaşık 3 hafta önce aldım. Ben aldığımda hız testi yaptım. 500 read 460 write değerleri aldım. Sonradan diski doldurup 50 gb yer bıraktım sadece. Tekrar test yaptığımda 440 read 50 write aldım şaka gibi. Bozuldu mu falan dedim biraz araştırdım full dolu olmaması gerektiğini öğrendim. 80 GB falan yer boşalttım. %66 doluluk civarında oldu ardından tekrar hız testi yaptım. 480 read 440 write aldım. Sonradan hadi ne olacak diyip biraz daha doldurdum %72 civarında falan doldu. O bile 450 read 80 write almamı sağladı. %68 - %70 doluluk oranının üstüne çıkmamaya çalışıyorum. Çok saçma değil mi? 480 gb diski neredeyse 300 GB olarak kullanıyorum. Doldurunca aşırı bir hız düşüşü oluyor. Her şeye yansıyor. Kendi sitesinden Firmware güncelleme aracını indirdim o da hata veriyor. SSD'yi algılamıyor. Upgrade yapmaya çalıştığımda FW adı doğru değil diyor.
-
Evet arkadaşlar bir 15 gün sonra tekrar yazıyorum burada da arkadaş aynı sorunu yaşamış. SSD kronik sorunlu iade etseniz bile yeni gelende de aynı sorun olma ihtimali çok yüksek, keşke almasaydım. El Capitanda'da bu SSD kullanıldı alan arkadaşlara geçmiş olsun. Biz yandık siz yanmayın. Yukarıda dediklerime yeni bir şey daha eklemek istiyorum. Şunu anladım doluluk ile alakası yok. Bu olaylardan sonra format attım hızım düzeldi, vaat ettikleri hızı aldım. Fakat 1 hafta sonra %55 dolulukta yine yazma hızı 70 lere düştü. Ne yaparsanız yapın etki etmiyor. Almayın aldırmayın. Firmware güncellemesi de yapılmıyor tek bende olan bir hata değilmiş herkeste öyle.
-
9 gün sonra tekrar yazıyorum yukarıda bahsettiğim arkadaş düzelmesi için format attı, hızları düzeldi fakat bugün yine aynı hız düşüşü oldu. Buradan bakabilirsiniz, %54 dolu olmasına rağmen hızı düştü 1-1.5 hafta sonra. Yani sadece ben de olan bir sorun değil.
-
10 gün sonra tekrar yazıyorum @Virgil adlı arkadaş da aynı sorunu yaşadı. SSD diskinin hız değerlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Aynı şekilde @QuAreXZ'de hız sorunu yaşıyor. Buradan hız sonuçlarına ulaşabilirsiniz.
-
5 gün sonra tekrar yazıyorum @muratsoner adlı arkadaşta da aynı sorun çıktı.
-
6 gün sonra tekrar yazıyorum @robin adlı arkadaşta da aynı sorun var, konusuna buradan ulaşabilirsiniz.
Size cevap yazmamışım. Doluluk oranım %53 iken 70 gb dosya sildim şu an %33. Sorun gitti. %60 larda iken silme yapıp %51 e indirdiğimde sorun yine yok olmuştu. Sonra Valorant indirdim ve sorun aynı şekilde yine başıma geldi. Silme yaptıkça hızlanıyor gibi.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Hocam yüzde 33 dolulukta olması gereken bazen olması gerekenden fazla değerler alıyorum. Sınavlarım bittiğinde doluluk oranını arttırıp testlere başlayacağım. Düştüğü vakit stabil düşüşte ise servise yollayacağım yenisi gelsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Size cevap yazmamışım. Doluluk oranım %53 iken 70 gb dosya sildim şu an %33. Sorun gitti. %60 larda iken silme yapıp %51 e indirdiğimde sorun yine yok olmuştu. Sonra Valorant indirdim ve sorun aynı şekilde yine başıma geldi. Silme yaptıkça hızlanıyor gibi.
%1'de kullanın. 😂😂

Çınar Yaşar

80+ Gold
SSD sonuna kadar doldurursan tabi performansı düşer

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,239
Üyeler
152,850
Son üye