Neler Yeni

[SORUNLU] Team GX1 480GB SSD

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Size cevap yazmamışım. Doluluk oranım %53 iken 70 gb dosya sildim şu an %33. Sorun gitti. %60 larda iken silme yapıp %51 e indirdiğimde sorun yine yok olmuştu. Sonra Valorant indirdim ve sorun aynı şekilde yine başıma geldi. Silme yaptıkça hızlanıyor gibi.
Öyle garip bir durum var başlarda bende de öyleydi, konuda da dedim 130 GB boş alanı geçmemeye çalışıyordum. @warlocation adlı arkadaşta da öyleydi. Fakat sonradan onda da doluluğa bakmadan yine düştü bendeki gibi. Valorant'ı bahane ediyorsunuz o da Forza Horizon 4 indirdikten sonra öyle olmuştu. Bende de Sekiro indirdikten sonra olmuştu. Ondan sonra bir daha düzelmedi ve format attık konuda da dediğim gibi. Düzeldi fakat 1.5-2 hafta sonra yine aynı sorun oldu. Buna çözüm yok anlaşılan.

robin

80+ Silver
benchmark.PNG
depolama.PNG
Bende paylaşiyim bari :(

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

PapaganGülsem

80+ Bronze
Son düzenleme:

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Before:
Alıntıyı görüntüle

After:
Alıntıyı görüntüle
Arada 1.5 ay var. Doluluk ise düşmüş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunlu mal satıp , kardeşlerim demek mi? İşte bu çok iyi.
Dostum adam da bilmiyordu, kendi test ettiğinde de böyle sorunu görmedi. Adam sana piyasanın 1000 tl altında sistem satıyor, üstelik ilk kişilerdensen wraith prism hediye ediyor bu yetmezmiş gibi üstüne gamepower Sendo mouse hediye ediyor sen hâlâ gelmiş adama bak yaaa ben de güvenip almıştım diyorsun. Tamam dostum sorun var diskte o kadar konu da açtık, çoğu kişide var bu sorun. Dikkatli okursan zaten doluluk ile alakası yok kendi kendine düşüyor dedim, format attıktan sonra düzeliyor. Bozuldu mu tekrar format atıp kullanıyorsun. Bunu konuda da bahsettim. Sen sadece bu sorundan sisteme ve adama laf atıp şöyle böyle diyorsun. Tamam bir hata olmuş olabilir, sadece sen de değil çok kişi var böyle. Piyasadan 1000 tl ucuza hediyeli bir şekilde alırken iyi fakat sonra yok m2 sıcak yok ssd böyle yok şu sisteme bak gitmiş en giriş seviyesi anakart koymuş diyorlar. Soruna gelecek olursak SSD böyle yapacak bir şey yok, dediğim gibi herkese geçmiş olsun.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Ya benim merak ettiğim bu anasını sattımın SSD'lerini niye sağlam yapmıyorlar. Neden yani niye ? Adam gibi yapın işinizi ya. Herkes çakal olmuş kesin malzemeden çalıyorlar.

PapaganGülsem

80+ Bronze
Dostum adam da bilmiyordu, kendi test ettiğinde de böyle sorunu görmedi. Adam sana piyasanın 1000 TL altında sistem satıyor, üstelik ilk kişilerdensen wraith prism hediye ediyor bu yetmezmiş gibi üstüne gamepower Sendo mouse hediye ediyor sen hâlâ gelmiş adama bak yaaa ben de güvenip almıştım diyorsun. Tamam dostum sorun var diskte o kadar konu da açtık, çoğu kişide var bu sorun. Dikkatli okursan zaten doluluk ile alakası yok kendi kendine düşüyor dedim, format attıktan sonra düzeliyor. Bozuldu mu tekrar format atıp kullanıyorsun. Bunu konuda da bahsettim. Sen sadece bu sorundan sisteme ve adama laf atıp şöyle böyle diyorsun. Tamam bir hata olmuş olabilir, sadece sen de değil çok kişi var böyle. Piyasadan 1000 TL ucuza hediyeli bir şekilde alırken iyi fakat sonra yok m2 sıcak yok SSD böyle yok şu sisteme bak gitmiş en giriş seviyesi anakart koymuş diyorlar. Soruna gelecek olursak SSD böyle yapacak bir şey yok, dediğim gibi herkese geçmiş olsun.
Öncelikle her seferinde format atmak zorunda değilim böyle bir şey yüzünden. Bunların hepsi zaman. Senin zamanın bol olabilir benimki değil. Benim parayla bir derdim yok çok şükür. Zaten başka sistem almıştım sadece bir önceki sistemim de Abdullah Beyden olduğu için iptal edip bunu aldım. ( Alacağım sistem daha ucuzdu). Piyasanın 1000TL altında diyorsun. Ben 6000TL vermişim sence sorun yaşamak zorunda mıyım? Haberi yoktu diyorsun. Olabilir yoktur fakat bunu kabul etmemesi açıkçası çok üzücü. Ben sorunumda onu etiketlediğimi bana bilgisayardan anlamayan bir insan gibi davranması? Bazı resimler bazı cevaplar istedi her seferinde , attım ama cevap vermedi. Biliyorum görevi bu değil ama bana da yazdığını unutmamak lazım.
"Sorun olursa, sana ben yardımcı olurum"

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
El Capitan sisteminde de kullanılan bu SSD modelini yaklaşık 3 hafta önce aldım. Ben aldığımda hız testi yaptım. 500 read 460 write değerleri aldım. Sonradan diski doldurup 50 gb yer bıraktım sadece. Tekrar test yaptığımda 440 read 50 write aldım şaka gibi. Bozuldu mu falan dedim biraz araştırdım full dolu olmaması gerektiğini öğrendim. 80 GB falan yer boşalttım. %66 doluluk civarında oldu ardından tekrar hız testi yaptım. 480 read 440 write aldım. Sonradan hadi ne olacak diyip biraz daha doldurdum %72 civarında falan doldu. O bile 450 read 80 write almamı sağladı. %68 - %70 doluluk oranının üstüne çıkmamaya çalışıyorum. Çok saçma değil mi? 480 gb diski neredeyse 300 GB olarak kullanıyorum. Doldurunca aşırı bir hız düşüşü oluyor. Her şeye yansıyor. Kendi sitesinden Firmware güncelleme aracını indirdim o da hata veriyor. SSD'yi algılamıyor. Upgrade yapmaya çalıştığımda FW adı doğru değil diyor.
-
Evet arkadaşlar bir 15 gün sonra tekrar yazıyorum burada da arkadaş aynı sorunu yaşamış. SSD kronik sorunlu iade etseniz bile yeni gelende de aynı sorun olma ihtimali çok yüksek, keşke almasaydım. El Capitanda'da bu SSD kullanıldı alan arkadaşlara geçmiş olsun. Biz yandık siz yanmayın. Yukarıda dediklerime yeni bir şey daha eklemek istiyorum. Şunu anladım doluluk ile alakası yok. Bu olaylardan sonra format attım hızım düzeldi, vaat ettikleri hızı aldım. Fakat 1 hafta sonra %55 dolulukta yine yazma hızı 70 lere düştü. Ne yaparsanız yapın etki etmiyor. Almayın aldırmayın. Firmware güncellemesi de yapılmıyor tek bende olan bir hata değilmiş herkeste öyle.
-
9 gün sonra tekrar yazıyorum yukarıda bahsettiğim arkadaş düzelmesi için format attı, hızları düzeldi fakat bugün yine aynı hız düşüşü oldu. Buradan bakabilirsiniz, %54 dolu olmasına rağmen hızı düştü 1-1.5 hafta sonra. Yani sadece ben de olan bir sorun değil.
-
10 gün sonra tekrar yazıyorum @Virgil adlı arkadaş da aynı sorunu yaşadı. SSD diskinin hız değerlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Aynı şekilde @QuAreXZ'de hız sorunu yaşıyor. Buradan hız sonuçlarına ulaşabilirsiniz.
-
5 gün sonra tekrar yazıyorum @muratsoner adlı arkadaşta da aynı sorun çıktı.
-
6 gün sonra tekrar yazıyorum @robin adlı arkadaşta da aynı sorun var, konusuna buradan ulaşabilirsiniz.
-
20 gün sonra tekrar yazıyorum, format atmıştım iyiydi 20 gündür fakat bugün hızlarım yine düştü.
-
10 gün sonra tekrar yazıyorum, @e_cnr adlı arkadaş aynı sorunu yaşadı. Konusuna buradan gidebilirsiniz.
-
10 gün sonra tekrar yazıyorum, @PapaganGM adlı arkadaş da aynı sorunu yaşıyor. Hızlarına buradan gidebilirsiniz. Mavi ekran da yiyormuş, hızı ise 10.
Yeni kronik sorunlu ssd miz vatana ve millete hayırlı uğurlu olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,804
Üyeler
156,388
Son üye
cango67
Top Bottom