Neler Yeni

Sosyal Medya Yöneticliği Okunur Mu? Anadolu Üniversitesi

T.P.G.

80+ Titanium
Neden işsiz kalabilineceğini düşünüyorsunuz,ne meslek sorsam insanlar o meslekte şu yok bu yok işsiz kalırsın diyorlar,işsiz kalmayacağını düşündüğünüz meslekler nelerdir acaba, lütfen beni yanlış anlamayın
dostum ülke yönetimi sağolsun üst seviye bir şey olmazsa net bir şey denemiyor.

Reapt0r

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
Ayberk Albayrak
İş bulacağını sanmam
Tabii söyleyeyim daha yeni atlatmış biri olarak yks yi

İtü odtü marmara hacettepe boğaziçi sabancı koç
gibi üniversitelerin mühendislikleri

ülkemizin Bütün tıp fakültelerinden mezun olursanız iş garantiniz var

inan belki o yazdığın mesleği seçip çok zengin de olabilirsin ama biz sana garanti olanı söylüyoruz dostum inan içimizde umut kırmak gibi bir niyet yok
Önerdiğin üniversiteler için yeterince puan alabileceğimi düşünmüyorum zaten,olsa direk oraları tercih ederdim,ama ne meslek yapabielceğim hakkımda hiç bir fikrim yok benim en büyük sorunum da bu ne olmak istediğimi bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Böyle bir bölüm mü varmış :D
Var Daha bu sene açılmış bir bölüm,konuyu okuduysanız belirttim zaten

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Önerdiğin üniversiteler için yeterince puan alabileceğimi düşünmüyorum zaten,olsa direk oraları tercih ederdim,ama ne meslek yapabielceğim hakkımda hiç bir fikrim yok benim en büyük sorunum da bu ne olmak istediğimi bilmiyorum
sıralama odaklı çalışmanı öneririm

ben sınavın son gününe kadar mühendislik için çalıştım ve sıralama odaklıydı
sınav netlerimi öğrendikten sonra dahi mühendislik istiyordum ama sıralamam istediğim mühendisliği tutmadı bende tıp yazdım çok da mutluyum şuan

sıralama odaklı çalış gerisi gelir bir şekilde
bakarısn hiç beklemediğin bir bölümü seversin

ha bide kimse başarılı doğmadı kanka sen çalışırsan bir şekilde gelir o başarı
kendine inanmama kısmını anlıyorum belki çok klişe olacak
ama yapan ve yapamayan insan arasında hiçbir fizyolojik fark yok

inan geleceğini önemseyen her insan çok güzel başarılara ulaşabilir onun için kendine inan lütfen

inşallah seneye güzel haberlerini almak dileğiyle
saygılar

T.P.G.

80+ Titanium

sınav netlerimi öğrendikten sonra dahi mühendislik istiyordum ama sıralamam istediğim mühendisliği tutmadı bende tıp yazdım çok da mutluyum şuan

inan geleceğini önemseyen her insan çok güzel başarılara ulaşabilir onun için kendine inan lütfen

saygılar
Reis hadi yine iyisin 10K maaş cukkalayacan

Reapt0r

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
Ayberk Albayrak

saygılar
Bende mühendislik istiyorum fakat matematik neti isteyen bölüm,ve matematik sınavlarım hep 0 hocanın verdiği notlarla geçtim sınıfı, aklımda olan maden mühendisliğiydi aslında vazgeçtim bu yüzden,dış mimar lık veya bilgisayar ile ilgili bir bölüm okumak istiyorum.

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Reis hadi yine iyisin 10K maaş cukkalayacan
dur hele bismillah daha yeni başladık :D

Bende mühendislik istiyorum fakat matematik neti isteyen bölüm,ve matematik sınavlarım hep 0 hocanın verdiği notlarla geçtim sınıfı, aklımda olan maden mühendisliğiydi aslında vazgeçtim bu yüzden,dış mimar lık veya bilgisayar ile ilgili bir bölüm okumak istiyorum.
dostum matematik insanların abarttığı kadar zor bir dal değil inan bazı tüyoları yakalarsan çok güzel şeyler başarabilirsin sadece kendine inan biraz
ben sana bu sözü iğnelemek için değil motivasyonunu arttırman için atacağım

Pırlanta gibi gençler ama hikaye dinlemeye sabırları yok, kitap okumaya hevesleri yok, varsa yoksa kazanmak... ama hayatlarını kazanmaya cesaretleri yok!"

benim hayatımda duyduğum en güzel söz olabilri ben bunu 11. sınıfın başında duydum ve gerçekten tam olarak bendim çok kazanmak istiyodum para ama hiç kitap okumazdım hiç ders çalışmazdım hep öyle boş geçtim çok bir şey olmadı ama bu sözü duyduktan sonra hep kendimi zorladım zorladım sınav gününe kadar

onun için senden ricam lütfen yapamam diyip kestirip atma üzerine git
hatta dilersen ben sana yardımcı olmaya calışayım sorularında dilim döndüğünce

ama lütfen kendine inan yapamam deme

Reapt0r

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
Ayberk Albayrak
dur hele bismillah daha yeni başladık :D

dostum matematik insanların abarttığı kadar zor bir dal değil inan bazı tüyoları yakalarsan çok güzel şeyler başarabilirsin sadece kendine inan biraz
ben sana bu sözü iğnelemek için değil motivasyonunu arttırman için atacağım

Pırlanta gibi gençler ama hikaye dinlemeye sabırları yok, kitap okumaya hevesleri yok, varsa yoksa kazanmak... ama hayatlarını kazanmaya cesaretleri yok!"

benim hayatımda duyduğum en güzel söz olabilri ben bunu 11. sınıfın başında duydum ve gerçekten tam olarak bendim çok kazanmak istiyodum para ama hiç kitap okumazdım hiç ders çalışmazdım hep öyle boş geçtim çok bir şey olmadı ama bu sözü duyduktan sonra hep kendimi zorladım zorladım sınav gününe kadar

onun için senden ricam lütfen yapamam diyip kestirip atma üzerine git
hatta dilersen ben sana yardımcı olmaya calışayım sorularında dilim döndüğünce

ama lütfen kendine inan yapamam deme
Hocam cidden kafamı çok iyi toplayıp bir şeyler yapmaya başlamam lazım,hedefi olmayan bir insanın üniversite ile ilgili bir şey beklemesin demişti bir hoca.Aklıma hep bu geliyor.

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Asker olmak için spor yapman lazım bu 1 özel sınavı var msunun 9 ve 10sinif soruyor 3 dayanabilirsin kendine guvenmen lazım psikolojine güveniyorsan gir askerliğe
Arkadaşlar bu yıl lise son sınıf öğrencisiyim,üniversite sınavına gireceğim fakat çok bir puan alabileceğimi düşünmüyorum,
arkadaşlarım istediği meslekleri bilirken ben ne meslek olmak istediğimi bile bilmiyorum,askeriye sınavına da gireceğim fakat büyük ihtimalle mülakatlarda elenirim,ve askeriye üniversitesi çok sıkı orada okuyabileceğimi sanmıyorum,
Geçenlerde Sosyal medya yöneticiliği diye bir bölüm keşfettim zaten bu sene Anadolu üniversitesi tarafından ilk kez açılmış bir bölüm ve kayıt olmak için barajı geçmek yetiyor.
Sosyal medya ile de uzun zamandır ilgileniyorum ve ilgimi çeken bir mecra. Sizce bu bölümü okumalımıyım gelecek iş olanakları nelerdir kolayca iş bulabilme şansım var mı?

İş olanakları konusunda böyle yazıyor:yeni medya sektöründe çeşitli düzeylerde Sosyal Medya Uzmanı, Sosyal Medya İçerik Yöneticisi, Sosyal Medya Yöneticisi, Sosyal Medya Uygulama Operatörü, Sosyal Medya Deneticisi olarak çalışabileceklerdir. Bunun yanında mezunlar kendi sosyal medya ajanslarını da kurabilirler.

Bir sorum daha var üniversite için açık öğretim yazıyor yani üniversiteye gitmeyecekmiyim,bu dersin konularını vs nereden öğreneceğim bunu anlamadım.
Bana önerebileceğiniz meslekler var mı?

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Hocam cidden kafamı çok iyi toplayıp bir şeyler yapmaya başlamam lazım,hedefi olmayan bir insanın üniversite ile ilgili bir şey beklemesin demişti bir hoca.Aklıma hep bu geliyor.
bana senden bir şey olmaz diyen hocama tıp fakültesi önünden fotoğraf attım

görüldü atıp engelledi :D

sallayın hocam hiç alakası yok öyle şeylerle sen kafayı topla odaklan yapacağına eminim

Reapt0r

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
Ayberk Albayrak
Asker olmak için spor yapman lazım bu 1 özel sınavı var msunun 9 ve 10sinif soruyor 3 dayanabilirsin kendine guvenmen lazım psikolojine güveniyorsan gir askerliğe
Üniversitesi çok sıkı ve okusam bile hayatın boyunca az tatille çalışmak hiç benlik bir şey değil,nöbetler vs eve gelmeyeceğim günler bile olacak yani çoğu zaman bu şekilde çalışabileceğimi sanmıyorum,

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Arkadaşlar bu yıl lise son sınıf öğrencisiyim,üniversite sınavına gireceğim fakat çok bir puan alabileceğimi düşünmüyorum,
arkadaşlarım istediği meslekleri bilirken ben ne meslek olmak istediğimi bile bilmiyorum,askeriye sınavına da gireceğim fakat büyük ihtimalle mülakatlarda elenirim,ve askeriye üniversitesi çok sıkı orada okuyabileceğimi sanmıyorum,
Geçenlerde Sosyal medya yöneticiliği diye bir bölüm keşfettim zaten bu sene Anadolu üniversitesi tarafından ilk kez açılmış bir bölüm ve kayıt olmak için barajı geçmek yetiyor.
Sosyal medya ile de uzun zamandır ilgileniyorum ve ilgimi çeken bir mecra. Sizce bu bölümü okumalımıyım gelecek iş olanakları nelerdir kolayca iş bulabilme şansım var mı?

İş olanakları konusunda böyle yazıyor:yeni medya sektöründe çeşitli düzeylerde Sosyal Medya Uzmanı, Sosyal Medya İçerik Yöneticisi, Sosyal Medya Yöneticisi, Sosyal Medya Uygulama Operatörü, Sosyal Medya Deneticisi olarak çalışabileceklerdir. Bunun yanında mezunlar kendi sosyal medya ajanslarını da kurabilirler.

Bir sorum daha var üniversite için açık öğretim yazıyor yani üniversiteye gitmeyecekmiyim,bu dersin konularını vs nereden öğreneceğim bunu anlamadım.
Bana önerebileceğiniz meslekler var mı?
Reis üzülme ama bence çok tırt bir bölüm iş bulamazsın bunun için okumana gerek yok.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocaların dediğine pek takma.Hiçbiri güncel konuşmuyor zamanında çok istediğim resim öğretmenliği bölümüne resim öğretmeni olan hocama sorduğumda ileride iş olanağı yok sakın gitme gibisinden konuşmuştu da başka bölüm okumak durumunda kaldım.Eğer garanti oynamak istiyorsan yüksek bölümler için gayret edeceksin.Onun dışında her şey sende bitiyor kendini geliştirmeye bak.Ben üniversitede farklı bir bölüm okudum fakat resimden de ayrılmadım.Şu an bölümden hedeflerim de olsa bir yandan çizer ve grafik tasarımcı olarak çalışıyorum. Diğer insanlarının kötümser tavırları seni bir şeylerden alıkoymasın. Ne okursan veya neyle ilgilenirsen ilgilen kendini geliştirmeye bak.

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Üniversitesi çok sıkı ve okusam bile hayatın boyunca az tatille çalışmak hiç benlik bir şey değil,nöbetler vs eve gelmeyeceğim günler bile olacak yani çoğu zaman bu şekilde çalışabileceğimi sanmıyorum,
Ozaman asla tavsiye etmiyorum

Top Bottom