Neler Yeni

Spora yeni başladım neler yapmam lazım

Oriencc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
At
Öncelikle erdox adlı arkadaşın dediği her şey i unut onları uygularsan daha geç gelişirsin ve şuan yeni başlayan biri için verimli olmaz.
İlk olarak 3-4 hafta beslenmene çok dikkat etmene gerek yok protein sentezin gelişmediği için fazla alsanda bir işe yaramaz kilo başına 1gr protein alabilirsin
ilk ay kendini fazla zorlama 12 tekrar hafif-orta kilolarda takıl.
1. Ay bittikten sonra kilidin kırılmış gibi düşün girebildiğin en ağır ağırlıklarla her harekette 8-10 tekrar çıkarmaya çalış seni kaldırmakta zorlandığın son tekrarlar geliştirecek ayrıyetten gögüste dambılla yapmak yerine bench press yapmanı tavsiye ederim tüm üst bölgeni güçlendiren bir hareket.
1. Aydan sonra protein alımını kilo başına 1.3-1.5 grama çıkarabilirsin altında alırsan gelişim daha az olur.
2 veya 3. Aydan sonra creatine ve yeterli alamıyorsan protein tozu takviyesi alabilirsin creatine kaslarda su tutar daha şişkin gösterir ve 10 tekrar yapıyorsan 12 tekrar yapmanı sağlar böyle böyle devam edersin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

teşekkürler bilgilendirdiğiniz için neler yapmam gerek
Yağ yakmak yerine kas kütlesi koymaya çalış kilon normal zaten vücudunda kas olmadığı için skinny fit durumunu yaşıyorsun araştırabilirsin bu yüzden ağırlık antremanları ve protein alımına odaklan bu süreçte kilonda artacak fakat kaslanacaksın

Benned

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Nevzat Bahadır
merhabalar geçen hafta pazatesi başladım haftada 4 gün gidiyorum full body çalışıyorum kilo vermek vücud yapmak şekillendirmek istiyorum boy 1.78 kilo 78-79 protein tozu gibi şeyler almalımıyım neler yapmalıyım teşekkürler
kanka iş sende bitiyor ama öncelikle dikkat etmen gerek şey yemek burda sana örnekler sayamam ama genel olarak protein ve karbonhidrat ağırlıklı yiyecekler yemelisin şekeri kesmeli hamuru ve tuzu azaltmalısın şekeri kesmen pek kolay bir şey değil mesela ben şekere aşırı düşkün birisiyim diyet zamanımda elma muz tarzı meyvelerle ve coca cola nın zero sugarı ile kendimi dizginliyordum ve eğer kiloluysan 4 gün kardiyo 3 gün full body şeklinde 1 - 2 ay devam et eğer her gün gidemeyeceksen gittiğin günler full body nin üstüne yapabildiğin kadar kardiyo yapmayı dene tavsiyem 20 dakika koşu 5 veya 10 dakika merdiven kendini bitirene kadarda bisiklet gitmediğin günlerde proteini azaltabilirsin malum ekonomik şartlardan dolayı her gün proteini alman zor olacak ama boş olduğun günlerde en azından zaman buldukça evinin etrafında hafif tempo koşmayı deneyebilirsin ilk hafta suları atacaksın biraz hızlı kilo verirsin ancak bu sürekli böyle devam etmeyecek uykunada dikkat etmelisin çünkü en çok kaloriyi uykuda yakarız son olarak bölgesele geçtiğinde hala belli olacak şekilde yağların varsa yağ oranını %10 %8 civarına düşürene kadar devam et ortalama 6. ayın sonunda kendindeki değişimi fark edersin burda hepsi iradenle alakalı şekere aşırı düşkün birisiysen hafta bir gün aşırıya kaçmayacak kaçamaklar yapabilirsin şimdiden kolay gelsin umarım hayalindeki vücuda sahip olursun

Batuitch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Batu
Öncelikle erdox adlı arkadaşın dediği her şey i unut onları uygularsan daha geç gelişirsin ve şuan yeni başlayan biri için verimli olmaz.
İlk olarak 3-4 hafta beslenmene çok dikkat etmene gerek yok protein sentezin gelişmediği için fazla alsanda bir işe yaramaz kilo başına 1gr protein alabilirsin
ilk ay kendini fazla zorlama 12 tekrar hafif-orta kilolarda takıl.
1. Ay bittikten sonra kilidin kırılmış gibi düşün girebildiğin en ağır ağırlıklarla her harekette 8-10 tekrar çıkarmaya çalış seni kaldırmakta zorlandığın son tekrarlar geliştirecek ayrıyetten gögüste dambılla yapmak yerine bench press yapmanı tavsiye ederim tüm üst bölgeni güçlendiren bir hareket.
1. Aydan sonra protein alımını kilo başına 1.3-1.5 grama çıkarabilirsin altında alırsan gelişim daha az olur.
2 veya 3. Aydan sonra creatine ve yeterli alamıyorsan protein tozu takviyesi alabilirsin creatine kaslarda su tutar daha şişkin gösterir ve 10 tekrar yapıyorsan 12 tekrar yapmanı sağlar böyle böyle devam edersin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yağ yakmak yerine kas kütlesi koymaya çalış kilon normal zaten vücudunda kas olmadığı için skinny fit durumunu yaşıyorsun araştırabilirsin bu yüzden ağırlık antremanları ve protein alımına odaklan bu süreçte kilonda artacak fakat kaslanacaksın
gögüs aletlerle yapıyorum zaten machine fly decline ,ınclıne chest press olarak

xplpeX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ömer Bera Erbil
karın bölgesinde yağlı oyüzden kilolu gösteiyor biraz onu düzeltmek için demiştimde
temiz beslenmemde ki sebep o zaten o karın bölgendeki yağlar temiz beslenip spora devam etmenle düzelir ancak spor yapıp yemekten kısarsan sporun faydası olmaz üstüne vücudunda sarkmalar meydana gelir

Batuitch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Batu
temiz beslenmemde ki sebep o zaten o karın bölgendeki yağlar temiz beslenip spora devam etmenle düzelir ancak spor yapıp yemekten kısarsan sporun faydası olmaz üstüne vücudunda sarkmalar meydana gelir
eyw kral

Top Bottom