Neler Yeni

SSD Isı Değerim Normal Mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kemal Laçin
Arkadaşlar herkese merhaba,

2 Gün önce sistemime yeni bir ssd aldım ve format atıp tüm kurulumlarımı yaptım.

Dün bilgisayar üzerinde ayarlamalarımı da yaptıktan sonra ssd'nin durumunu kontrol ettim fakat gözüme bir şey çarptı, ssd'm o an 45°C'de çalışıyordu. Bu kontrolü Kaspersky üzerinden yapıyorum. Kaspersky'da sıcaklık göstergesinde altında bazı ibareler bulunuyor, o an ''Normalden biraz daha sıcak'' yazıyordu. Oyun oynamadım fakat yaklaşık 200gb yükleme yaptım. SSD ekran kartımın üstünde yer alıyor ve kullandığım ssd;

Dün bu ssd'yi almakla hata yaptığımı anladım çünkü normalde anakartımda ssd soğutma bloğu bulunuyor ve daha önce kullandığım 500gb ssd'de dahili bir soğutma bloğu yoktu ve bu sıcaklıklara çıkmıyordu. Daha sonrasında biraz araştırma yaptım ama tam olarak cevap bulamadım. Bu sıcaklık ssd için normal mi? Elimdeki soğutma bloğunu ssd üzerindeki dahili soğutma bloğunu çıkarıp takmalı mıyım?

Bilgilendirirseniz sevinirim

Aydn1903

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Ahmet Aydın
çok pahalı hocam bana göre ama samsung kaliteli 980 pro fln bakabilirsin 1 tb 2bin tl civari ila 2 mi olması lzım tam okumadım mesajini

Existentia

80+ Silver
Hocam bu hızlara çıkan ssdlerde bu sıcaklıklar normal zaten normal ssdlerin aksine pci 4.0 ssdlere heatsink konma sebebi de bu oluyor o sebeple panik yapacak bir durum yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kemal Laçin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
çok pahalı hocam bana göre ama samsung kaliteli 980 pro fln bakabilirsin 1 tb 2bin TL civari ila 2 mi olması lzım tam okumadım mesajini
SSD zaten 980 PRO fiyat konusunu geçtim benim sadece sormak istediğim bu sıcaklık normal mi veya bir şey yapmalı mıyım

TahinPekmez

80+ Silver

2 Gün önce sistemime yeni bir ssd aldım ve format atıp tüm kurulumlarımı yaptım.

Dün bilgisayar üzerinde ayarlamalarımı da yaptıktan sonra ssd'nin durumunu kontrol ettim fakat gözüme bir şey çarptı, ssd'm o an 45°C'de çalışıyordu. Bu kontrolü Kaspersky üzerinden yapıyorum. Kaspersky'da sıcaklık göstergesinde altında bazı ibareler bulunuyor, o an ''Normalden biraz daha sıcak'' yazıyordu. Oyun oynamadım fakat yaklaşık 200gb yükleme yaptım. SSD ekran kartımın üstünde yer alıyor ve kullandığım ssd;

Dün bu ssd'yi almakla hata yaptığımı anladım çünkü normalde anakartımda ssd soğutma bloğu bulunuyor ve daha önce kullandığım 500gb ssd'de dahili bir soğutma bloğu yoktu ve bu sıcaklıklara çıkmıyordu. Daha sonrasında biraz araştırma yaptım ama tam olarak cevap bulamadım. Bu sıcaklık ssd için normal mi? Elimdeki soğutma bloğunu ssd üzerindeki dahili soğutma bloğunu çıkarıp takmalı mıyım?

45 derece normal. kc 3000 de indirim varmış şansa keşke bunu alsaydın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kemal Laçin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Okuma yazma hızı yüksek olduğundan ısınabilir.
Anakart modeliniz nedir?
TUF Z690
Mesaj otomatik birleştirildi:

500gb SSD'm de problem yaşamıştım 2 haftadır servisten gelmesini bekliyordum ama zaten 2TB ssd almak istiyordum, yayın yaptığım için uzun zamandır pc kullanamıyordum dedim aradan çıksın artık. Peki oyun oynarken vs. sıcaklık değeri yaklaşık ne olmalı?

TİTAN.

80+ Platinum

Bu fiyatı asla haketmez

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kemal Laçin
Arkadaşlar aldığım ürünün fiyatını hak edip etmediğini, satıp başka bir şey alıp almayacağımı veya başka bütçesel bir şey sormadım. Yorumlarınız için teşekkür ederim ama benim param var gittim bunu aldım, sadece öğrenmek istediğim sıcaklık değeri normal midir yoksa üstündeki pasif soğutma bloğunu söküp anakartımın soğutma bloğunu mu takmalıyım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
929,317
Üyeler
145,368
Son üye
beges
Top Bottom