Neler Yeni

ssd mi hdd mi almalıyım ?

4emirrr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
431
İsim
Emir Kara
Bütçe
500
500 gb m2 ssd mi alsam yoksa 1 tb hdd mi alsam karar veremedim windows'um 240 gb'lik bir ssd'ye kurulu ama oyunlar çok yavaş mı açılır hdd de açılma süresi cidden uzun diye biliyorum beklemeye gelemeyen bir insanım
ssd almamı önerecek kişiler hangi ssd'yi almamı önerirler aynı zamanda

RamooY

80+
En İyi Cevap
1
Buna sen karar vermelisin. Ne kadar alana ihtiyacın var? 500 yeterse tabii ki ssd al. Bekleme süreleri arasında kayda değer ciddi bir fark oluşuyor.
Attığım model iyidir.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,802
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Kesinlikle SSD alırdım. Eğer yüksek depolama alanına ihtiyacın varsa HDD'den başka bir seçenek yok.

4emirrr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
431
İsim
Emir Kara
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kesinlikle SSD alırdım. Eğer yüksek depolama alanına ihtiyacın varsa HDD'den başka bir seçenek yok.
Buna sen karar vermelisin. Ne kadar alana ihtiyacın var? 500 yeterse tabii ki ssd al. Bekleme süreleri arasında kayda değer ciddi bir fark oluşuyor.
Attığım model iyidir.
teşekkür ederim ssd alıcağım

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,802
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

Akiran

80+ Silver
Attığım model iyidir.
Daha ucuza M.2 SSD'ler var.

RamooY

80+
En İyi Cevap
1

Akiran

80+ Silver
500 gb m2 ssd mi alsam yoksa 1 tb hdd mi alsam karar veremedim windows'um 240 gb'lik bir ssd'ye kurulu ama oyunlar çok yavaş mı açılır hdd de açılma süresi cidden uzun diye biliyorum beklemeye gelemeyen bir insanım
ssd almamı önerecek kişiler hangi ssd'yi almamı önerirler aynı zamanda
Olabilir. arkadaşın M2 slotu olduğundan baya eminsiniz sanırım.
Zaten arkadaş mesajında M.2 SSD mı yoksa HDD mı alayım diye soruyor.

RamooY

80+
En İyi Cevap
1
Pardon, alabilir o zaman bir sorun yok. Günlük kullanıcı için her ne kadar fark etmese bile hem daha ucuz hem M2 diyelim o halde.
Az daha ekleyip bunu almasını öneririm. A2000 almaktan iyidir.

OğuzKağan08

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Eğer çok fazla depolamaya ihtiyacınız yoksa SSD her türlü daha iyidir gerek Windows'un açılış süresi olsun oyunların bekleme süreleri olsun çok fark eder özellikle renderla vs. uğraşıyorsanız hdd ye hiç bulaşmayın derim.

TUF4N

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
TUFAN URAZ
içine sadece oyun kurulacaksa HDD yeterlidir ancak oyun istemcileri (steam,epic vs.) kesinlikle windowsun kurulu olduğu ssd de bulunması gereklidir o zaman bir sıkıntı yaşamazsın çünkü istemci ssd üzerinden çalıştığı için oyunun bulunduğu depolama birimi bir süreden sonra duruyor ama sen oyununu oynamaya devam edebiliyorsun
tavsiyem istemciler için ssd de yerin varsa HDD al ama yerim yok yeniden depolama birimi lazım diyorsan en az 1 tb m2 ssd yada sata ssd al derim

4emirrr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
431
İsim
Emir Kara
Olabilir. arkadaşın M2 slotu olduğundan baya eminsiniz sanırım.
m2 ssd slotum boş 1 adet ssd'm bulunuyor ve b450m s2h anakart kullanıyorum daha önce konu açıp sormuştum slotlar hakkında bir soru

Top Bottom