Neler Yeni

Rehber Steam Arkaplan Satarak Para kazanmak

ZlpFilee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
ZlpFilee
Yani Ben Yorum Yapmıyorum, Boşta Param Vardı Ve Kullandım, Önemli değildi zaten.

Arkadaşa Oldukça Fazla Eleştiri Yaptınız, Bende denemek için aldım.
Gerisi sizin aranızda.
Yok hocam konuştuğumuz şeyler aynı zaten. Şans işi olduğunu ve riskli olduğunu belirtmeme rağmen yok şöyle yok böyle diye bahaneler üretip konuyu kötülemekten başka bir şey yapmıyor.

rech

80+ Bronze
Yani Ben Yorum Yapmıyorum, Boşta Param Vardı Ve Kullandım, Önemli değildi zaten.

Arkadaşa Oldukça Fazla Eleştiri Yaptınız, Bende denemek için aldım.
Gerisi sizin aranızda.
Amacım sizi karıştırmak değil zaten. Ben sadece insanları mantıklı olan tercihe yöneltmeye çalışıyorum. Yanlış yol seçenlerın kendi kararı. Size özelden büyük miktarda katlayabileceğiniz oyun yazabilirim. Konuya yazmamamın sebebi arkaplan ne kadar çok satışa koyulursa insanlar fiyatını düşürüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok hocam konuştuğumuz şeyler aynı zaten. Şans işi olduğunu ve riskli olduğunu belirtmeme rağmen yok şöyle yok böyle diye bahaneler üretip konuyu kötülemekten başka bir şey yapmıyor.
Aynen öyle. Senin dediğinden he.

ZlpFilee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
ZlpFilee
Amacım sizi karıştırmak değil zaten. Ben sadece insanları mantıklı olan tercihe yöneltmeye çalışıyorum. Yanlış yol seçenlerın kendi kararı.

Aynen öyle. Senin dediğinden he.
Hocam senin söylediğinin mantıklı, benim söylediğimin yanlış olduğunu kim karar verdi? Senin için öyle olabilir belki ama başkaları için senin söylediğin mantıksız olabilir. Kendi düşüncelerin başkalarının düşüncelerinden üstün gibi konuşma lütfen. Neyin yanlış neyin doğru ve ya neyin mantıklı olduğunu insanlar kendi iradesinde karar verebilir.

rech

80+ Bronze
Hocam senin söylediğinin mantıklı, benim söylediğimin yanlış olduğunu kim karar verdi? Senin için öyle olabilir belki ama başkaları için senin söylediğin mantıksız olabilir. Kendi düşüncelerin başkalarının düşüncelerinden üstün gibi konuşma lütfen. Neyin yanlış neyin doğru ve ya neyin mantıklı olduğunu insanlar kendi iradesinde karar verebilir.
Peki hocam sizin dediğiniz olsun. Daha fazla uğraşmayacağım emin olun çoğu konuda bu kadar itiraz etmem ama bu konuya sürekli ilgilendiğim için ve bilgi sahibi olduğum için sert yorum yaptım. Neyse daha fazla tartışmaya gerek yok. İyi forumlar! (Düzenleme: Konuyu kişisel olarak algılamayın kim bu konuyu böyle açsa itiraze ederdim.)

ZlpFilee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
ZlpFilee
Peki hocam sizin dediğiniz olsun. Daha fazla uğraşmayacağım emin olun çoğu konuda bu kadar itiraz etmem ama bu konuya sürekli ilgilendiğim için ve bilgi sahibi olduğum için sert yorum yaptım. Neyse daha fazla tartışmaya gerek yok. İyi forumlar! (Düzenleme: Konuyu kişisel olarak algılamayın kim bu konuyu böyle açsa itiraze ederdim.)
Biraz haksızlık olmuyor mu hocam ama? Sırf 5 yerine 10 kaybedebilecekleri için tüm rehberi kötülüyorsun. Dediğim gibi arkaplan seçme olayı kişiye kalmış bir olay. Onun haricinde nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştım. Eksikleri söylesen normal bir şekilde eklerdim zaten. Yine de teşekkürler.

İCarL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Metehan Özel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Toplama - Donanımlar - Ekran hataları - Sistem Toplama.
Arkadaşlar merhabalar bugün sizlere Steam arkaplan satarak para kazanmayı göstereceğim.
Daha önce rehber hazırlamadım ve bu kadar uzun konu açmadım o yüzden fazlaca amatör olacak. Şimdiden kusura bakmayın.

Yapılış:
Öncelikle arkaplan seçmemiz gerekiyor.
Arkaplan seçerken dikkat etmeniz gereken yerler;

1. Seçeceğiniz arkaplanın satılabilir olması, yani arkaplanın alıcısı olması lazım (Örnek ↓)

Misal bu arkaplan. Bu arkaplan çıktığı zaman en kötü 130 TL'ye alıcısı bulunuyor ve steam komisyonunu da sayarsak eğer 113 TL'ye bu kartı satabiliyoruz.
Tabi ki giderleri de oluyor. Bu arkaplanları çıkartmak için rozet işlemeniz gerekiyor.
Rozet işlemek için de oyunun kartlarına sahip olmanız gerekiyor. Bu arkaplan Blood Code oyununa aitmiş ve 11 tane kart ile rozet işleyebiliyoruz. Bu oyunun 11 kartının fiyatı da 15,76 TL ediyor.
İlk işlediğimiz rozette eğer bu arkaplan çıkarsa 113-15,76 = 97,24 TL' kâr edebiliyoruz.
Diyelim pahallı arka plan çıkmadı, o zaman zarar edersiniz. Oyunun diğer arkaplan fiyatlarını aşağıya bırakıyorum.
Eğer 28 TL olan çıkarsa 22 TL'den satabiliyorsunuz, komisyonu da çıkartırsak 19,14 TL'ye elden çıkartmış oluyorsunuz. 19,14-15,76 = 3,38 kâr
Bu 2 kart değil de diğerleri gelirse zararda olursunuz.
Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

2. Ölü fiyat isteyen kartlardan uzak durmanız lazım (Örnek ↓)

Bu sefer örnek arkaplanımız bu. Gördüğünüz gibi en düşük 324 TL'ye satıyorlar ama alıcılara baktığımız da hem 13 kişi istiyor arkaplanı hem de 2,70 TL'den istiyor.
Bunlar gibi olanlardan uzak durmanız gerekir.
Alıntıyı görüntüle

3. Satılabilecek arkaplanları bulmak ↓

Bunun için benim kullandığım 2 yol var.
1.YOL
Steam programından ve ya sitesinden topluluk sekmesinin altında ki pazar bölümüne girmek.
Pazar sekmesine girince sağ tarafta ki arama bölümüne "Background" yazmamız gerekiyor ve açılan kısımdan fiyatı en yüksekten en düşüğe yapmamız gerekiyor.
Yaklaşık 5100 civarı sayfa olacak. Fiyatlar en yüksekten başladığı için ve değersiz kartları 30 bin TL'ye falan satmaya çalışanlardan dolayı 60-70 civarı sayfa geçmemiz gerekiyor.
Sayfalar ilerledikçe de yukarda gösterdiğim alıcısı olan arkaplanları bulmanız gerekecek.
Alıntıyı görüntüle

2.YOL
Steam Tools (https://steam.tools) sayfasını kullanmak.
Siteye girdikten sonra Background tuşuna basarak arkaplanlarımızın olduğu bölüme geliyoruz.
Burada Price kısmına bastığımız da fiyatına göre sıralama geliyor.
Burada benim tavsiye ettiğim sayı 5-10 dolar aralığı. Çünkü parayı yüksek tutarsanız alıcı bulmanız zorlaşır, eğer ucuz tutarsanız zarar edebilirsiniz.
Burada gördüğünüz her hangi bir arkaplanın üzerinde ki fiyata tıkladığınız zaman sizi o arkaplanın steam sayfasına atar ve hızlıca alıcısı var mı diye bakabilirsiniz.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Arkaplan İçin Gereken Kartları Bulmak:
Arkaplan bulduğunuz zaman aşağıda ki görsel de olduğu gibi oyunun ismi yazar sağ tarafta.
Tekrardan pazara girip sağ tarafa oyunun ismini yazdığınız zaman oyunla ilgili içerikler çıkar karşınıza.
Buradan oyunun 1 tane kartını almanız yeterli. Kalan kartları rozet topluca tek seferde alabilirsiniz.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Önemli:
Yazdığınız oyunun ismine benzer farklı farklar çıkabilir. Aldığınız kartın doğru olduğuna emin olun.

Örnek Oyunlar:

Bu örnek oyunlar sadece alıcısı olan oyunlar. Arkaplanlar nadir olduğu için çıkma oranları daha düşük.
Bu örnek oyunların pahallı arkaplanları çıkmazsa zarar edersiniz.
Daha az riske girmek istiyorsanız eğer arkaplan araştırırken, arkaplanın seyrek ve ya yaygın olup pahallı olmasına dikkat edin.
Şimdilik bunları attım ama kaç kart istediğine ve kartlarının fiyatına bakmadım.
Eğer oyun ucuz ve kartlar pahallı ise, oyunu satın alıp kart düşürme hakkınız ile kart düşürebilirsiniz.

Önemli:
1) Rozeti işledikten sonra gelen arkaplanı 1 hafta boyunca takas edemez ve satışını yapamazsın.
2) Oyunun sizde olmasına gerek yok. Direkt olarak kartları alıp işleyebilirsiniz.
3) Elinizde olan kartların pahallı arkaplanı varsa eğer kalan kartları alarak değerlendirebilirsiniz.
4) Arkaplanların durumuna göre (yaygın, seyrek, nadir) çıkma oranları değişir.
5) Bulacağınız arkaplan kâr etme amaçlı olacağı için en düşük 2 katı ve ya 3 katı kâr etmeye çalışın.
5) Fazla riske girmek istemiyorum derseniz eğer kartları işlemek yerine satarak da kazanç sağlayabilirsiniz.
6) Elinizde olan oyunlardan daha önce kart çıkartmadıysanız ve ya nasıl kart çıkaracağınız bilmiyorsanız aşağıda ki konulara bakabilirsiniz.

Rehber bu kadardı. Başta söylediğim gibi daha önce rehber hazırlamadığım ve uzun konu oluşturmadığım için hatalarım çoktur elbet, tekrardan kusura bakmayın.
Bu anlattığım olay biraz şans işi yani 60 TL'lik arkaplan düşürmek yerine aynı oyunun 10 kuruşluk arkaplanı da düşebilir. (YTD)

Okuduğunuz için teşekkürler.
Soru gelirse elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.
hocam benim steamda 20tl var yeterlimidir başlangıç için?

yada arttırıyimmi?

ZlpFilee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
ZlpFilee
hocam benim steamda 20tl var yeterlimidir başlangıç için?
Genelde yeter hocam. Tabi seçeceğiniz oyunun kartlarının fiyatı önemli bu konuda. Bunu yaparken kayıp da yaşayabilirsiniz ve kaybınızın az olmasını istiyorsanız daha yaygın ve orta fiyatta arkaplan bakabilirsiniz.

İCarL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Metehan Özel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Toplama - Donanımlar - Ekran hataları - Sistem Toplama.
Genelde yeter hocam. Tabi seçeceğiniz oyunun kartlarının fiyatı önemli bu konuda. Bunu yaparken kayıp da yaşayabilirsiniz ve kaybınızın az olmasını istiyorsanız daha yaygın ve orta fiyatta arkaplan bakabilirsiniz.
Daha nadir çıkanlar değilde sıradan çıkanlar dahamı çok satılıyor demek istediniz? Veya daha az kaybın olurmu demek istediniz?

ZlpFilee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
ZlpFilee
Daha nadir çıkanlar değilde sıradan çıkanlar dahamı çok satılıyor demek istediniz? Veya daha az kaybın olurmu demek istediniz?
Benim örnek olarak attığım arkaplanları çıkartırsan eğer daha fazla kâr edersin ama çıkmaları nadir olduğu için düşme ihtimali az olur. Yaygın ve ya seyrek arkaplan bulursan eğer daha ucuz fiyata, hem kaybın olursa normale göre daha az kaybetmiş olursun hem de çıkma oranları daha yüksek olur nadirlere göre.

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,152
İsim
Berk
Denendi ve onaylandı, SONUÇ: Gerek yok, teşekkürler.

1.png
2.png

-68TL içerdeyim. Şaka bir yana şansımı denedim belki pahalı bg çıkar diye olmadı.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,542
Üyeler
154,950
Son üye
SdtCngz
Top Bottom