Neler Yeni

Rehber Steam Arkaplan Satarak Para kazanmak

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
İlk baştaki meteor shower arkaplanı için hangi kartlar lazım? Gerekli kartların hepsini nereden görebilirim?

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Konu için teşekkürler. Eğer o arka plan çıkmayıp başka bir arka plan çıkarsa zararın ne kadar olacağı konuya eklenebilir.

ZlpFilee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
ZlpFilee
40TL daha atıp denemeye devam etsem mi? zararı kapatmak için.
YTD
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konu için teşekkürler. Eğer o arka plan çıkmayıp başka bir arka plan çıkarsa zararın ne kadar olacağı konuya eklenebilir.
İlk baştaki meteor shower arkaplanı için hangi kartlar lazım? Gerekli kartların hepsini nereden görebilirim?
Ekliyorum
@Tearz @MeynnZenith Ekledim

Son düzenleme:

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
Arkadaşlar merhabalar bugün sizlere Steam arkaplan satarak para kazanmayı göstereceğim.
Daha önce rehber hazırlamadım ve bu kadar uzun konu açmadım o yüzden fazlaca amatör olacak. Şimdiden kusura bakmayın.

Yapılış:
Öncelikle arkaplan seçmemiz gerekiyor.
Arkaplan seçerken dikkat etmeniz gereken yerler;

1. Seçeceğiniz arkaplanın satılabilir olması, yani arkaplanın alıcısı olması lazım (Örnek ↓)

Misal bu arkaplan. Bu arkaplan çıktığı zaman en kötü 130 TL'ye alıcısı bulunuyor ve steam komisyonunu da sayarsak eğer 113 TL'ye bu kartı satabiliyoruz.
Tabi ki giderleri de oluyor. Bu arkaplanları çıkartmak için rozet işlemeniz gerekiyor.
Rozet işlemek için de oyunun kartlarına sahip olmanız gerekiyor. Bu arkaplan Blood Code oyununa aitmiş ve 11 tane kart ile rozet işleyebiliyoruz. Bu oyunun 11 kartının fiyatı da 15,76 TL ediyor.
İlk işlediğimiz rozette eğer bu arkaplan çıkarsa 113-15,76 = 97,24 TL' kâr edebiliyoruz.
Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle

2. Ölü fiyat isteyen kartlardan uzak durmanız lazım (Örnek ↓)

Bu sefer örnek arkaplanımız bu. Gördüğünüz gibi en düşük 324 TL'ye satıyorlar ama alıcılara baktığımız da hem 13 kişi istiyor arkaplanı hem de 2,70 TL'den istiyor.
Bunlar gibi olanlardan uzak durmanız gerekir.
Alıntıyı görüntüle

3. Satılabilecek arkaplanları bulmak ↓

Bunun için benim kullandığım 2 yol var.
1.YOL
Steam programından ve ya sitesinden topluluk sekmesinin altında ki pazar bölümüne girmek.
Pazar sekmesine girince sağ tarafta ki arama bölümüne "Background" yazmamız gerekiyor ve açılan kısımdan fiyatı en yüksekten en düşüğe yapmamız gerekiyor.
Yaklaşık 5100 civarı sayfa olacak. Fiyatlar en yüksekten başladığı için ve değersiz kartları 30 bin TL'ye falan satmaya çalışanlardan dolayı 60-70 civarı sayfa geçmemiz gerekiyor.
Sayfalar ilerledikçe de yukarda gösterdiğim alıcısı olan arkaplanları bulmanız gerekecek.
Alıntıyı görüntüle

2.YOL
Steam Tools (https://steam.tools) sayfasını kullanmak.
Siteye girdikten sonra Background tuşuna basarak arkaplanlarımızın olduğu bölüme geliyoruz.
Burada Price kısmına bastığımız da fiyatına göre sıralama geliyor.
Burada benim tavsiye ettiğim sayı 5-10 dolar aralığı. Çünkü parayı yüksek tutarsanız alıcı bulmanız zorlaşır, eğer ucuz tutarsanız zarar edebilirsiniz.
Burada gördüğünüz her hangi bir arkaplanın üzerinde ki fiyata tıkladığınız zaman sizi o arkaplanın steam sayfasına atar ve hızlıca alıcısı var mı diye bakabilirsiniz.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Örnek Oyunlar:

Şimdilik bunları attım ama kaç kart istediğine ve kartlarının fiyatına bakmadım.
Eğer oyun ucuz ve kartlar pahallı ise, oyunu satın alıp kart düşürme hakkınız ile kart düşürebilirsiniz.

Önemli:
1) Rozeti işledikten sonra gelen arkaplanı 1 hafta boyunca takas edemez ve satışını yapamazsın.
2) Oyunun sizde olmasına gerek yok. Direkt olarak kartları alıp işleyebilirsiniz.
3) Elinizde olan kartların pahallı arkaplanı varsa eğer kalan kartları alarak değerlendirebilirsiniz.
4) Arkaplanların durumuna göre (yaygın, seyrek, nadir) çıkma oranları değişir.
5) Fazla riske girmek istemiyorum derseniz eğer kartları işlemek yerine satarak da kazanç sağlayabilirsiniz.
6) Elinizde olan oyunlardan daha önce kart çıkartmadıysanız ve ya nasıl kart çıkaracağınız bilmiyorsanız aşağıda ki konulara bakabilirsiniz.

Rehber bu kadardı. Başta söylediğim gibi daha önce rehber hazırlamadığım ve uzun konu oluşturmadığım için hatalarım çoktur elbet, tekrardan kusura bakmayın.
Bu anlattığım olay biraz şans işi yani 60 TL'lik arkaplan düşürmek yerine aynı oyunun 10 kuruşluk arkaplanı da düşebilir. (YTD)

Okuduğunuz için teşekkürler.
Soru gelirse elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.
Elinize Sağlık.

ZlpFilee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
ZlpFilee

ZlpFilee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
ZlpFilee
Yok bakmadım ne arkaplan var diye şans işi zaten parayı da kart kasarak kasmıştım önemi yok benim için denedim olmadı
Yine de arkaplanlara bakıp yapsaydın. Belki katlardın.

N0Name

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
Kerem
Arkadaşlar kaybımı kabullenemedim ve 10TL'lik kart aldım ve içinden 82TL'lik arka plan çıktı uyurken rüyama girerdi o 40TL şu anda çok mutluyum:)

Berke123

80+ Bronze
40TL daha atıp denemeye devam etsem mi? zararı kapatmak için.
hocam bunun ucu bucağı kesilmez zaten bu bir kumar ve ben kumarın her türlüsünden uzak dururum para kaptırdıysam bile onu kazanmak için devam etmezdim ben

son mesajını yeni gördüm kara geçmişsin ama sana tavsiyem kumardan kesinlikle uzak dur

N0Name

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
Kerem
hocam bunun ucu bucağı kesilmez zaten bu bir kumar ve ben kumarın her türlüsünden uzak dururum para kaptırdıysam bile onu kazanmak için devam etmezdim ben

son mesajını yeni gördüm kara geçmişsin ama sana tavsiyem kumardan kesinlikle uzak dur
Ben biraz daha kolay sanıyordum Steam kartları gibi dümdüz kumarmış, bir daha yapmayacağım :D

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
984
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
60 tl kâr ettim devam edicem umarım batmam ya işin sonunda.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,968
Üyeler
150,975
Son üye
Fatih.ksk
Top Bottom