Neler Yeni

Steam de oyun geliştirip satmak

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Fatih
Dostlar bir kaç kişi şuanda oyun yapıyoruz yaklaşık 1 yıla biter diye düşünüyoruz Steam de bunu satmak için Steame ne kadar ücret ödüyoruz?
Ayrıca kazandığımız paranın % kaçı vergiye gidiyor?

Eclipse

80+ Bronze
Greenlightı insanların saçma sapan kullanmasından sonra steamde indie oyun yapmak kolaydan zora doğru evrildi. İlk olarak oyunu steamde çıkartmak için belli bir miktar para ödemeniz gerekiyor diye biliyorum. Elbette ki dolar üzerinden. Oldu da oyunu steamde yayınlarsanız da %40ını steam alıyor. Vergiler konusunda hiçbir şey bilmiyorum. Oyun yapıp büyük bir platformda yayınlama düşünceniz varsa epic gamese yönelin derim. Indie dev dostu olarak biliniyordu en son duyduğuma göre.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Fatih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Greenlightı insanların saçma sapan kullanmasından sonra steamde indie oyun yapmak kolaydan zora doğru evrildi. İlk olarak oyunu steamde çıkartmak için belli bir miktar para ödemeniz gerekiyor diye biliyorum. Elbette ki dolar üzerinden. Oldu da oyunu steamde yayınlarsanız da %40ını steam alıyor. Vergiler konusunda hiçbir şey bilmiyorum. Oyun yapıp büyük bir platformda yayınlama düşünceniz varsa epic gamese yönelin derim. Indie dev dostu olarak biliniyordu en son duyduğuma göre.
Hocam Epic Games ne kadar kesiyor ve oyun yayınlama ücreti nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir platformda yayınlamak ve reklam için bütçemiz tahmini 10-15bin TL civarı olur.
Başarılı bir şekilde yayınlarsak Yabancı Ve Türk yayıncılara oynamaları için KEY vereceğiz isterlerse bir miktar para.

Top Bottom