Neler Yeni

steam hesabı aldım dolandırıcılık çıktı

desty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
EMİR KARTAL
arkadaşlar 70tlye fifa 22 bulunan steam hesabı aldım hesapta çalıntı kredi kartıyla dolandırıcılık yapılmış bu hesap kitlenir mi ve ben suçlu duruma düşer miyim ceza alır mıyım?

Maykıl

80+ Silver
bildirmezsem ceza alır mıyım
Belli olmaz fark edilirse hesap kapatilir muhtemelen
Mesaj otomatik birleştirildi:

IMG_20220608_145802.jpg

Bunu gorursun muhtemelen

IbanyLone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Serkan Uysal
Zaten steam hesabı satan sitelerin çoğu böyle. O yüzden paraya kıyıp kendiniz alın bence.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Bence bunu direk steama bildir basina is gelmez 70 tln bosuna gider (steamdan cc geciyomuymus yav)
Hocam Steam'e hesabı aldığını belirtmesi de tehlikeli değil mi ? Bildiğim kadarıyla yasak diye biliyorum.

hcaglar

80+
arkadaşlar 70tlye fifa 22 bulunan steam hesabı aldım hesapta çalıntı kredi kartıyla dolandırıcılık yapılmış bu hesap kitlenir mi ve ben suçlu duruma düşer miyim ceza alır mıyım?
Çalıntı kartla dolandırıcılık yapıldığını nereden öğrendin? Eğer karakol veya savcılıktan bu konu hakkında çağrıldıysan şu saatten sonra herhangi bir yere başvurman lehine bir sonuç doğurmaz. Başka türlü öğrendiysen en yakın karakola gidip internet üzerinden satın aldığın hesabın çalıntı kartla alışveriş yapılan bir hesap olduğunu öğrendiğini söyleyerek satın aldığın kişiden/siteden şikayetçi ol. Bu konuyla ilgili daha sonra ifade için çağrılırsan satın alırken dolandırıcılığa konu olduğunu bilmiyordum öğrendiğimde şikayetçi oldum şeklinde savunma yapabilirsin.

desty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
EMİR KARTAL
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çalıntı kartla dolandırıcılık yapıldığını nereden öğrendin? Eğer karakol veya savcılıktan bu konu hakkında çağrıldıysan şu saatten sonra herhangi bir yere başvurman lehine bir sonuç doğurmaz. Başka türlü öğrendiysen en yakın karakola gidip internet üzerinden satın aldığın hesabın çalıntı kartla alışveriş yapılan bir hesap olduğunu öğrendiğini söyleyerek satın aldığın kişiden/siteden şikayetçi ol. Bu konuyla ilgili daha sonra ifade için çağrılırsan satın alırken dolandırıcılığa konu olduğunu bilmiyordum öğrendiğimde şikayetçi oldum şeklinde savunma yapabilirsin.
oyun hediye olarak gelmiş maillerden falan baktım bir sürü kez oyun satın alınıp iade edilmiş satıcıya sordum fifanın hesabına ads karşılığı beleş atıldığını söyledi

aldığım hesapta kullanılmamış çalıntı kart başka hesapta kullanılıp bu hesaba hediye atılmış

hcaglar

80+
oyun hediye olarak gelmiş maillerden falan baktım bir sürü kez oyun satın alınıp iade edilmiş satıcıya sordum fifanın hesabına ads karşılığı beleş atıldığını söyledi

aldığım hesapta kullanılmamış çalıntı kart başka hesapta kullanılıp bu hesaba hediye atılmış
Önemli olan çalıntı kartla elde edilen menfaatin kime temin edildiğidir. Bu tür olaylarda genelde başkalarına ait internetler kullanılarak işlem yapılır. İp-port sorgulamalarında tespit edilebilenler çoğu zaman suçla ilgisiz kişiler olur. Kimin kartıyla alındığı bilinmiyor belki yabancı ülkeden birine ait bir karttır, Türkiye’de soruşturulabilecek bir olay değildir bunu bilemeyiz ama Türkiye’den bir kartsa ve steam resmi mercilerle hesaba erişilen ip-port bilgilerini paylaşırsa sana ulaşılması çok basit iş. Hiçbir şey yapmazsan ilerde kendini ifade edebilmen zor olur. Bir çok ihtimal var, bunları buradan tek tek anlatmak çok uzun sürer. Bildiğim kadarıyla steam Türkiye temsilciliği yok, bu tür durumlarda istisnai haller dışında bilgi paylaşımı yapılmıyor ancak en risksiz yol 1 saatini ayırıp hesabı satın aldığın siteye ilişkin bilgiler, ödeme dekontu vs. gibi elinde olan belgelerle şikayetçi olmak üzere karakola başvurman.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
hayır çalıntı kartla iş yapıldığını bildiğiniz halde neden alıyorsunuz? sonuçta o para masum birinin cebinden çıkıyor?

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Top Bottom