Neler Yeni

Stonic mi? Bayon mu? 1.4 Atmosferik mi? 1.0 Turbo mu?

Lonemidas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Serhat Meşe
Herkese Merhaba..
0km otomatik vites araç alacağım Bayon ve Stonic arasında kaldım.. Aslında hangisini alırsam alayım pişman olmam gibi geliyor ama yine de fikirlerinize açığım..
2.konu; 1.0 turbonun başta yakıt olmak üzere avantajı olsa da 1.4'de ileriye dönük lpg kullanımı olma ihtimalinden dolayı mantıklı.. Sonuçta benzin lpg x2 fark var..
Turbo az yakar çok kaçar ama turbo arızası vs.olduğunda da bana çok kaçar mı?
1.4 daha mı sorunsuz bir motor sizce?
NOT: 2004 Palio kullanıyorum, hızla, performansla, rüzgar sesiyle, konforla açıkçası çok işim yok.. Uzun yolda da 5 saatte değil 6 saatte gitmek de benim için sorun değil.. Ne alırsam alayım bana zaten uçak gibi gelecek..
Ama arıza çıkarmasın, çok yakmasın, güvenlik olarak teneke olmasın yeterli benil için..
Okuyan herkese şimdiden teşekkürler..

emre_ç

80+
Herkese Merhaba..
0km otomatik vites araç alacağım Bayon ve Stonic arasında kaldım.. Aslında hangisini alırsam alayım pişman olmam gibi geliyor ama yine de fikirlerinize açığım..
2.konu; 1.0 turbonun başta yakıt olmak üzere avantajı olsa da 1.4'de ileriye dönük lpg kullanımı olma ihtimalinden dolayı mantıklı.. Sonuçta benzin lpg x2 fark var..
Turbo az yakar çok kaçar ama turbo arızası vs.olduğunda da bana çok kaçar mı?
1.4 daha mı sorunsuz bir motor sizce?
NOT: 2004 Palio kullanıyorum, hızla, performansla, rüzgar sesiyle, konforla açıkçası çok işim yok.. Uzun yolda da 5 saatte değil 6 saatte gitmek de benim için sorun değil.. Ne alırsam alayım bana zaten uçak gibi gelecek..
Ama arıza çıkarmasın, çok yakmasın, güvenlik olarak teneke olmasın yeterli benil için..
Okuyan herkese şimdiden teşekkürler..
Hocam tasarım olarak stonic daha çok hoşuma gidiyor benim tabi 1.0 turbo mantıklı artık yeni nesil oldukları için arıza vs kısa vadede çok olmaz uzun yıllar kullanım mi yapıyorsunuz ona göre de değişir dediğiniz gibi LPG taktırmak istiyorsanız ileride 1.4 daha iyi olabilir ama performans olacak ben 1.0 turbo seçerdim ya bütçeniz tam olarak neyse ona göre araç ta önerebilirim

ysuflix

80+ Gold
1.0 turbo hocam 1.4 atmosferiklerin çekişi pek iyi değil maalesef ve daha çok devire ihtiyaç duydukları için daha çok yakarlar atmosferik üst devirlerde verir gücünü

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,740
İsim
uwu
1.0 turbo daha mantıklı
Tasarımı hangisi daha çok begeniyorsan onu tercih etmeni öneririm zaten satma kısmında ikiside sıkıntı çıkarmaz

Lonemidas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Serhat Meşe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam tasarım olarak stonic daha çok hoşuma gidiyor benim tabi 1.0 turbo mantıklı artık yeni nesil oldukları için arıza vs kısa vadede çok olmaz uzun yıllar kullanım mi yapıyorsunuz ona göre de değişir dediğiniz gibi LPG taktırmak istiyorsanız ileride 1.4 daha iyi olabilir ama performans olacak ben 1.0 turbo seçerdim ya bütçeniz tam olarak neyse ona göre araç ta önerebilirim
1.2-1.3m civarı Cross / SUV otomatik bakıyorum.. Açıkçası ÖTV'siz alıcam 700-750k'ya falan gelecek, max bütçem de o kadar..

oosman

80+
Sıfır ceed kullanmış biri olarak 1.0 turbo seni korkutmasın çok tatmin edici. Sıfır olması şart değilse bu paralara ikinci el daha dolu araba olması bence daha mantıklı

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,628
İsim
Kerem Çavuş
1.4 stonic var biraz yakıyor haberin olsun , zaten bunlar çok sorun çıkarmayan arabalar 1.0 ın ne kadar yaktığını bilmiyorum ama daha az yakıyorsa tercih edilebilir , sonuç olarak da ikisi de gitmiyor çünkü , bütçe artarsa xceed çok güzel öneririm

Lonemidas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Serhat Meşe
1.4 stonic var biraz yakıyor haberin olsun , zaten bunlar çok sorun çıkarmayan arabalar 1.0 ın ne kadar yaktığını bilmiyorum ama daha az yakıyorsa tercih edilebilir , sonuç olarak da ikisi de gitmiyor çünkü , bütçe artarsa xceed çok güzel öneririm
Hyundai Kona'ydı asıl isteğim ama bütçe yetmedi.. Keza XCeed için de.. Öyle uzaktan baktım sadece.. 😞
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam Opel Crossland olabilir 1.2 turbo
Yani Egea crosslarda oluyorda çok önermem açıkçası benim tercihim crossland olurdu
Crossland güzel ve büyük araba ama piyasası mı yoktur nedir, Antalya gibi büyük bi şehirde yaşıyorum ama trafikte hiç denk gelmiyorum desem yeridir.. Bi de sorunlu araç imajı var çok fazla sosyal medyada.. Tanımadığım bi araç olduğu için de temkinliyim Crossland'e karşı..

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,628
İsim
Kerem Çavuş
Hyundai Kona'ydı asıl isteğim ama bütçe yetmedi.. Keza XCeed için de.. Öyle uzaktan baktım sadece.. 😞
Cool paket olmasına rağmen kablosuz carplay , hız sabitleme , geri görüş kamerası gibi özellikleri var fiyatına göre fazlasıyla tatmin edici her türlü hocam , siz sorun çıkarmasını hesaba katmayıp 1.0 mı 1.4 mü yakıtını , performansını hesap edip ona karar verin bence zaten bu bütçede fazla bir alternatifi de yok

emre_ç

80+
Mesaj otomatik birleştirildi:

Crossland güzel ve büyük araba ama piyasası mı yoktur nedir, Antalya gibi büyük bi şehirde yaşıyorum ama trafikte hiç denk gelmiyorum desem yeridir.. Bi de sorunlu araç imajı var çok fazla sosyal medyada.. Tanımadığım bi araç olduğu için de temkinliyim Crossland'e karşı..
Hocam valla çok bilemiyorum tasarım olarak çok bilmiyorum göreceli bir kavram ama motor pejonun motoru ve sorunsuz diye biliyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
925,293
Üyeler
144,413
Son üye
MertEyc
Top Bottom