Neler Yeni

Şu Zamanda PC mi Yoksa Telefon mu?

HoYeon Jung

80+ Gold
Arkadaşlar iyi günler. Şu piyasada PC almak için beklemek daha mantıklı bence. Sizce şu piyasa ne kadar süre sonra düzelir. Yani 2022'de mi düzelir yoksa 2023'de mi? İphone 12 Mini almayı düşünüyorum ancak PC almakta düşünüyorum. Lakin PCler fiyatlarını haketmiyor. O nedenle telefon almak istiyorum ama telefonda ne yapacağım diyorum. Siz olsanız ne alırdınız? Telefon mu tercih ederdiniz, PC mi? Beklemeli miyim, PC mi almalıyım? Telefon alma nedenim aslında şu. Seneye LGS sınavım var ve çok fazla bilgisayarla oyun oynayamam diyorum. Lisede de bazı kişiler zor olduğunu ve sürekli ders çalışılması gerektiğini söylüyor. Bu nedenle pekte bilgisayar almak istemiyorum. Telefon biraz daha uygun geliyor. Siz benim yerimde olsanız ne alırdınız? Ailem telefon aldıktan sonra en az 2 sene PC almazlar diye düşünüyorum. Ki büyük ihtimal öyle olacak. PC alırlarsa 1 sene sonra falan telefon alırlar. Lakin PC almak istemiyorum çünkü 2 sene sonra piyasa düzgün olur, düzgün bir bilgisayar toplarım diye düşünüyorum.
(NOT: Konu yanlış biliyorum. Buna uygun hangi konuyu seçeceğimi bilmiyorum o nedenle bu konuyu seçtim. Özür dilerim.)

Eren Eser

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,307
İsim
Eren Eser
Arkadaşlar iyi günler. Şu piyasada PC almak için beklemek daha mantıklı bence. Sizce şu piyasa ne kadar süre sonra düzelir. Yani 2022'de mi düzelir yoksa 2023'de mi? İphone 12 Mini almayı düşünüyorum ancak PC almakta düşünüyorum. Lakin PCler fiyatlarını haketmiyor. O nedenle telefon almak istiyorum ama telefonda ne yapacağım diyorum. Siz olsanız ne alırdınız? Telefon mu tercih ederdiniz, PC mi? Beklemeli miyim, PC mi almalıyım? Telefon alma nedenim aslında şu. Seneye LGS sınavım var ve çok fazla bilgisayarla oyun oynayamam diyorum. Lisede de bazı kişiler zor olduğunu ve sürekli ders çalışılması gerektiğini söylüyor. Bu nedenle pekte bilgisayar almak istemiyorum. Telefon biraz daha uygun geliyor. Siz benim yerimde olsanız ne alırdınız?
(NOT: Konu yanlış biliyorum. Buna uygun hangi konuyu seçeceğimi bilmiyorum o nedenle bu konuyu seçtim. Özür dilerim.)
lise zor ama öyle abartılacak kadar da zor değil. hem bilgisayar oynamak insanı rahatlatıyor kendine hakim olursan bilgisayar alabilirsin çünkü lise normal bir yer mesela ben lisede bilgisayar oynanmaz falan diyordum ama oynuyorum derslerime de çalışıyorum ödevlerimi de yapıyorum

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,573
İsim
Mert Metshi
Telefon

demirspor

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,784
İsim
.
Arkadaşlar iyi günler. Şu piyasada PC almak için beklemek daha mantıklı bence. Sizce şu piyasa ne kadar süre sonra düzelir. Yani 2022'de mi düzelir yoksa 2023'de mi? İphone 12 Mini almayı düşünüyorum ancak PC almakta düşünüyorum. Lakin PCler fiyatlarını haketmiyor. O nedenle telefon almak istiyorum ama telefonda ne yapacağım diyorum. Siz olsanız ne alırdınız? Telefon mu tercih ederdiniz, PC mi? Beklemeli miyim, PC mi almalıyım? Telefon alma nedenim aslında şu. Seneye LGS sınavım var ve çok fazla bilgisayarla oyun oynayamam diyorum. Lisede de bazı kişiler zor olduğunu ve sürekli ders çalışılması gerektiğini söylüyor. Bu nedenle pekte bilgisayar almak istemiyorum. Telefon biraz daha uygun geliyor. Siz benim yerimde olsanız ne alırdınız? Ailem telefon aldıktan sonra en az 2 sene PC almazlar diye düşünüyorum. Ki büyük ihtimal öyle olacak. PC alırlarsa 1 sene sonra falan telefon alırlar. Lakin PC almak istemiyorum çünkü 2 sene sonra piyasa düzgün olur, düzgün bir bilgisayar toplarım diye düşünüyorum.
PC al,lisededeki konular bazen zor oluyor anlamayınca giriyorum 1 el oyun kafa dağıtıp geri geliyorum,ayrıca telefonda 1 tane zevkli oyun yok düzgün.

Zhentarim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Semih Kartal
İkisinin amaçları farklı cihazlar olduğunu düşünüyorum. APU pclerin fiyatı orta segment telefonlarla aynı. Ayrıca lisede ders konusunda her sene takdir alan birisi olarak tüm gün oyun oynamadığın sürece derslerini pek etkilemeyeceğini söyleyebilirim :) Ama sınav senesinde işler farklı

ragnmar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Mhmut
bak knk bence sen şuan al pcni lisedede senle iletişim ve watsap grubu üzerinden ödev flan derken sana tel almak zorunda kalırlar bence pc al

HoYeon Jung

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PC al,lisededeki konular bazen zor oluyor anlamayınca giriyorum 1 el oyun kafa dağıtıp geri geliyorum,ayrıca telefonda 1 tane zevkli oyun yok düzgün.
İkisinin amaçları farklı cihazlar olduğunu düşünüyorum. APU pclerin fiyatı orta segment telefonlarla aynı. Ayrıca lisede ders konusunda her sene takdir alan birisi olarak tüm gün oyun oynamadığın sürece derslerini pek etkilemeyeceğini söyleyebilirim :) Ama sınav senesinde işler farklı
Düşündüm de belki APU sistem alıp, ailemi fazla zorlamayarak bir telefon almalarına da yardımcı olabilirim. 3500TL'ye APU sistem aldılar diyelim. 4500TL'ye de güzel bir telefon alınır herhalde. Zaten İphone 12 Mini 8.250K falan.

buff

80+
Bilgisayarlar hakettiği fiyatta değiller şuan. O yüzden telefon sıklıkla kullandığın cihazsa telefonu tercih ederim.

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bütçene bağlı ama bence telefon

Tre-x

80+ Silver
pc al ilerleyen zamanlarda kendine bir tane gm20 alırsın işini görür eğer oyun oynamayacaksan

BeKo'O

80+ Silver
Hiç öyle iphone 12 falan almaya gerek olduğunu düşünmüyorum tamamen para israfı telefonlara o kadar para vermek (iphone kötülemiyorum) Daha ucuz fiyatlara seni geçindirecek telefonlar bakabilirsin Xiaominin uygun fiyatlı telefonlarına bakabilirsin lazımsa ama bilgisayarı sadece ''oyun cihazı'' olarak görme, lisede bize geçirdikleri gibi sana da bir sürü performans ödevlerini projeleri slaytları kakalayacaklar, sürekli araştırman bilgi alman gerekecek, arada kafanı dağıtmak için oyun oynaman da gerekecek. Ayrıca önceden çalışmış bir bireysen o kadarda zor değil lise dönemi, 10.sınıf sadece zorlardan biri o kadar, adapte olursan fazla stres yapmadan geçecektir zaten. Kendini yoğun ders çalışmaya atama, her gün işlediğin konuların tekrarını yap gözden geçir 1-2 saat, sonra 1 saat kadar PC takıl oyun oyna arkadaşlarınla, haftasonları zaten okul yok, otur 2-3 saat kendi kararına göre ders çalış testler çöz sonra otur PC'ye birdaha akşam 10'a kadar kalkma. Bilgisayarı kötüleyen kim varsa hepsinin..... Benim diyeceklerim bu kadar inşallah fikir edinebilmişindir.

Zhentarim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Semih Kartal
Düşündüm de belki APU sistem alıp, ailemi fazla zorlamayarak bir telefon almalarına da yardımcı olabilirim. 3500TL'ye APU sistem aldılar diyelim. 4500TL'ye de güzel bir telefon alınır herhalde. Zaten İphone 12 Mini 8.250K falan.
Mantıklı geldi kart sıkıntısı azaldığı zaman bir ekran kartı alıp sistemi de yükseltebilirsin. hangisi kafana yatarsa

HoYeon Jung

80+ Gold
bak knk bence sen şuan al pcni lisedede senle iletişim ve watsap grubu üzerinden ödev flan derken sana tel almak zorunda kalırlar bence pc al
Aslında telefonum var. Annemin telefonu kırıldı. Yani kullanılabiliniyor da, 4 yıllık telefon artık değişmesi gerek. Annem de bana yeni telefon alıp, benim telefonumun kendisi kullanacağını söylüyor. APU sistem tercih edebilirim bilgisayar konusunda. Hem ailem böylece telefon da alabilirler diye düşünüyorum. Maddi açıda rahatlarlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
952,543
Üyeler
150,107
Son üye
IPerseus
Top Bottom