Neler Yeni

Superonline Binama Fiber Altyapı İçin aradı (Güncelleme) Binaya Geldi !!

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
509
İsim
Furkan Enes Kaplan
Merhaba arkadaşlar 1.5 aylık uğraşlarım sonucunda bugün Superonline tarafından arandım ve yarın evde olup olmadığımı sordular evdeyim dedim ve yarın gelip evrakları imzalaticaz Binanıza Fiber internet çekeceğiz dediler. Sonunda Fiber internet altyapısına ulaşıyorum galiba herhangi bir ücret talep etmezler değil mi?
Güncelleme: Bugün çalışan geldi iki tane kağıt imzalattı birisi protokol bina için diğeride proje için maddeleri okudum 5. maddede tüm masraflar superonline tarafından karşılanacaktır yazıyordu çalışana da sordum o da aynısını dedi, belgeleri imzaladım telefon uygulamasından adresimi seçip bir şeyleri onayladı ne zaman gelirler diye sorduğumda yoğunluğa göre değişiyor dedi bakalım başlangıç ateşini yaktım inşallah en kısa sürede kavuşurum
31 Temmuz Güncelleme: Arkadaşlar bu sabah geldiler kaldırımdaki kutudan binaya kadar fiber kablo çekip binaya süperonline fiber sonlandırma kutusunu koydular bu akşam gelip bağlantılarını yapıp tamamen bitireceklermiş mutlu sona az kaldı...
Giriş:
IMG_20230731_112958.jpg

Gelişme:
IMG_20230731_115655.jpg

IMG_20230731_121032.jpg

SONUÇ AKŞAMA İNŞALLAH :D

Son düzenleme:

dalgakıran06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
271
İsim
Enes
bizim binayada fiber döşendi ben aramadım istemedim. ücret ödememiştim

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,625
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Merhaba arkadaşlar 1.5 aylık uğraşlarım sonucunda bugün Superonline tarafından arandım ve yarın evde olup olmadığımı sordular evdeyim dedim ve yarın gelip evrakları imzalaticaz Binanıza Fiber internet çekeceğiz dediler. Sonunda Fiber internet altyapısına ulaşıyorum galiba herhangi bir ücret talep etmezler değil mi?
sözleşme imzalatıcaz diyolar hocam hiçbir şeyi tamamen okumadan imzalamayın

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
469
İsim
Dwayne Rolly
1.5 birşeymi ben yıllardır uğraşıyorum fıs ücret talep etmezler etmeye hakları yok yani ederlersede ver gitsin kanser olmaktansa

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
509
İsim
Furkan Enes Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sözleşme imzalatıcaz diyolar hocam hiçbir şeyi tamamen okumadan imzalamayın
Tamamdır hocam protokol herhalde imzalaticaklar
Mesaj otomatik birleştirildi:

1.5 birşeymi ben yıllardır uğraşıyorum fıs ücret talep etmezler etmeye hakları yok yani ederlersede ver gitsin kanser olmaktansa
Hocam 2 yıldır gelen giden yok 2 yıl önce fiber cekip bina önüne kutu koydular yan binama fiber cekildi ama bizim binada ses soluk yoktu

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,122
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Peki altyapı çektirmeyi nasıl başardın?

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
509
İsim
Furkan Enes Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki altyapı çektirmeyi nasıl başardın?
Hocam LinkedIn'den tüm yönetici kadro ile bağlantı kurup derdimi mesajla anlattim Superonline sürekli aradim twitterdan surekli yazdım btk ya şikayet oluşturdum uab'a mail attım derken bugün aradılar

timssy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
429
İsim
Salih
Superonline fiber iyidir 500mbs kullanıyorum memnunum. Ayrıca tt de ekstra ont cihazı falan geliyor kablo kalabalığı vs. çok oluyor. Superonlineda ont modemin içinde olduğu için gerek kalmıyor. Hayırlı olsun şimdiden sözleşmeyi iyi oku geldiklerinde tablet üzerinden imza attırıyorlar.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,122
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Hocam LinkedIn'den tüm yönetici kadro ile bağlantı kurup derdimi mesajla anlattim Superonline sürekli aradim twitterdan surekli yazdım btk ya şikayet oluşturdum uab'a mail attım derken bugün aradılar
Açaba hangisi işe yaradı linkedin bende yaramamıştı galiba

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
509
İsim
Furkan Enes Kaplan
Superonline fiber iyidir 500mbs kullanıyorum memnunum. Ayrıca tt de ekstra ont cihazı falan geliyor kablo kalabalığı vs. çok oluyor. Superonlineda ont modemin içinde olduğu için gerek kalmıyor. Hayırlı olsun şimdiden sözleşmeyi iyi oku geldiklerinde tablet üzerinden imza attırıyorlar.
Okumak şart hocam neye imza attığımı bileyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açaba hangisi işe yaradı linkedin bende yaramamıştı galiba
Bilmiyorum hocam bir sürü yere başvurduğum için şu sebepten oldu diyemiyorum

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,243
İsim
Semih Boran
Hayırlı olsun. Ücret isterler mi bilmiyorum ama G-PON'a geçerseniz ve size ZTE H3600 verilirse PPPoE şifresini öğrenip harici bir router almanızı öneririm. 100 MBPS internet vermekten bile aciz bir cihaz kendisi. Huawei hg8245x6-10 verirlerse 1 GBPS yani 1000 MBPS internet verebiliyor rahatça. Ayarlarından 5 GHz bandı için bir SSID açıp, 2.4 ve 5 GHz'yi WPA2/WPA3'e ayarlayıp kullanabilirsiniz. Bu arada wifi üzerinden 1 GBPS ya da 500 MBPS internet alabilmek için intel ax201 vs. gibi wifi kartları gerekli. Aksi halde sadece ethernet ile alabilirsiniz. 2.4 GHz bandını 40 MHz'ye, 5 GHz bandını ise 160 MHz'ye ayarlamayı unutmayın.

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
509
İsim
Furkan Enes Kaplan
Hayırlı olsun. Ücret isterler mi bilmiyorum ama G-PON'a geçerseniz ve size ZTE H3600 verilirse PPPoE şifresini öğrenip harici bir router almanızı öneririm. 100 MBPS internet vermekten bile aciz bir cihaz kendisi. Huawei hg8245x6-10 verirlerse 1 GBPS yani 1000 MBPS internet verebiliyor rahatça. Ayarlarından 5 GHz bandı için bir SSID açıp, 2.4 ve 5 GHz'yi WPA2/WPA3'e ayarlayıp kullanabilirsiniz. Bu arada wifi üzerinden 1 GBPS ya da 500 MBPS internet alabilmek için intel ax201 vs. gibi wifi kartları gerekli. Aksi halde sadece ethernet ile alabilirsiniz.
Sorun değil hocam pc de kablolu kullanıyorum zaten büyük ihtimalle imzalatacakları şey protokol oluyor bina için izin gibi bir şey yine de okuyacağım inşallah sorunsuz geçer fibere ihtiyacım var bilgiler için teşekkürler

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,243
İsim
Semih Boran
Sorun değil hocam pc de kablolu kullanıyorum zaten büyük ihtimalle imzalatacakları şey protokol oluyor bina için izin gibi bir şey yine de okuyacağım inşALLAH sorunsuz geçer fibere ihtiyacım var bilgiler için teşekkürler
Rica ederim. İnşaALLAH sorunsuz bir şekilde geçersiniz. IPV6 bölgenizde var ise ondan da yararlanabilirsiniz. Pilot aşamasında IPV6 diye biliyorum.

Top Bottom