Neler Yeni

Supplement önerisi yapar mısınız?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,458
İsim
Olcay akbulut
Hocamlar düzenli olarak evde spor yapmaya başladım amacım kas kütlesi kazanmak ve kilo almak boy 170 kilo 62 hedef kilo 70, yağ oranım düşük baya spor salonunda ölçtük %3 çıktı %10 diyelim şimdiki haline

Arkadaş whey protein ve creatine yeterli olur dedi bana da mantıklı geldi gainer fln almak istemiyorum sabah akşam öğün yanına protein shake yapar geçerim diye düşündüm.

Protein oceanda ki setler nasıldır? bütçem ikisi için max 1k-1.2k

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,217
İsim
Berkecan Ergin
Evde spor yaparak kas kütlesi kazanman imkansız gibi, protein tozu gerkli protein ihtiyacını karşılamıyorsan alınır, 60 kg oldugunu varsayalım 2 gram proteın alsan 120 gram proteın gun içi rahatlıkla alırsın o yüzden proten tozuna gerek yok.

Multivitamin omega 3 mantıklı. Salona gidiyor olsan kreatınde mantıklı olabilirdi ve bcaa ama boşuna maddi yatırım yapma supplementlere çünkü verim alacağını düşünmüyorum

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,458
İsim
Olcay akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evde spor yaparak kas kütlesi kazanman imkansız gibi, protein tozu gerkli protein ihtiyacını karşılamıyorsan alınır, 60 kg oldugunu varsayalım 2 gram proteın alsan 120 gram proteın gun içi rahatlıkla alırsın o yüzden proten tozuna gerek yok.

Multivitamin omega 3 mantıklı. Salona gidiyor olsan kreatınde mantıklı olabilirdi ve bcaa ama boşuna maddi yatırım yapma supplementlere çünkü verim alacağını düşünmüyorum
neden imkansız hocam ağırlık var zaten, 2 haftadır yapıyorum çıtırdan değişimde oldu

proteini 2 öğün yediğim için istiyorum hocam 2 öğünle 120 gram alamıyorumdur bence

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
Evde vücut ağırlığıyla veya birkaç ekipman ile yapılan antrenman en fazla 6-7 ay idare edecektir. Sonrasında illa salona gitme ihtiyacı duyacaksın. Bu sürede herhangi bir takviye kullanmana aslında o kadar da gerek yok

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,458
İsim
Olcay akbulut
Evde vücut ağırlığıyla veya birkaç ekipman ile yapılan antrenman en fazla 6-7 ay idare edecektir. Sonrasında illa salona gitme ihtiyacı duyacaksın. Bu sürede herhangi bir takviye kullanmana aslında o kadar da gerek yok
6-7 ay iyi aslında zaten yetmediği vakit kayıt olurum illa, benim derdim kendime o disiplini aşılamak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sürede herhangi bir takviye kullanmana aslında o kadar da gerek yok
peki hocam 2 kişide öyle diyosa vardır bi bildiğiniz eyw

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,217
İsim
Berkecan Ergin
neden imkansız hocam ağırlık var zaten, 2 haftadır yapıyorum çıtırdan değişimde oldu

proteini 2 öğün yediğim için istiyorum hocam 2 öğünle 120 gram alamıyorumdur bence
Sen önce evde düzgün yemek sistemini oturtman lazım 120 gr proteın bir şey değil bu maks değer birde normalde kg x 1.5 olsa yeterli sen daha bunu sağlayamıyorsan zaten supplemente para gömülme boşuna ben senin için diyorum bir fark olmayacak çünkü

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
6-7 ay iyi aslında zaten yetmediği vakit kayıt olurum illa, benim derdim kendime o disiplini aşılamak
60-65 kilo olduğunu söyledin. Optimum etki için Kilo x 2 protein aldığını düşünsek 120 gram ediyor. Sabah birkaç yumurta, yulaf vs. yesen, öğlen ve akşam toplam 300 gram tavuk ve yeteri kadar pilavını tüketsen zaten karşılamış oluyorsun. Bu protein tozu işini kilon 80 falan olduğu zaman düşün. Ben bile 80-85 kilolardayım 2 senedir yapıyorum sadece son 1 senedir kreatin kullanıyorum başka bir şey kullanmıyorum.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,458
İsim
Olcay akbulut
Sen önce evde düzgün yemek sistemini oturtman lazım 120 gr proteın bir şey değil bu maks değer birde normalde kg x 1.5 olsa yeterli sen daha bunu sağlayamıyorsan zaten supplemente para gömülme boşuna ben senin için diyorum bir fark olmayacak çünkü
hocam onu sağlayıp sağlayamadığımı nerden ölçebilirim?

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
Kilo x 1.5 biraz daha yaşlı veya hareketsiz bir yaşamı olan insanlar için oluyor. Fakat yine de arkadaş spora yeni başlamış birisi olduğu için o protein miktarı bile işini görür.

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,217
İsim
Berkecan Ergin
Normalde kilon x 1.5-2 gr protein alman lazım. Aktif yapıyorum spor yani boşuna söylemiyorum. Parana yazık günah. Önceliğin bence spor salonu olsun.

Suplemente vereceğin para ile 1-2 ay salona gidip evde düzgün beslensen inan daha iyi gelişim sağlarsın

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,458
İsim
Olcay akbulut
60-65 kilo olduğunu söyledin. Optimum etki için Kilo x 2 protein aldığını düşünsek 120 gram ediyor. Sabah birkaç yumurta, yulaf vs. yesen, öğlen ve akşam toplam 300 gram tavuk ve yeteri kadar pilavını tüketsen zaten karşılamış oluyorsun. Bu protein tozu işini kilon 80 falan olduğu zaman düşün. Ben bile 80-85 kilolardayım 2 senedir yapıyorum sadece son 1 senedir kreatin kullanıyorum başka bir şey kullanmıyorum.
hocam yumurta yiyemiyorumda onun yerine başka tavsiye var mı?

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram