Neler Yeni

T6 Ultrayı satın aldım.

TheFaLcoN

80+ Bronze

İşteBenimNickim!

80+ Bronze
Ryzen işlemciler tek çekirdekte çıkabiliyor turboya. All core çıkmak istiyırsan OC yapacaksın. Ki bu da genelde Turbodan düşük oluyor. Yani yapılan OC her zaman işe yaramayabilir, tek çekirdek kullanan uygulamalarda performansınız düşebilir.

TheFaLcoN

80+ Bronze
Hayırlı olsun.
Teşekkürler hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ryzen işlemciler tek çekirdekte çıkabiliyor turboya. All core çıkmak istiyırsan OC yapacaksın. Ki bu da genelde Turbodan düşük oluyor. Yani yapılan OC her zaman işe yaramayabilir, tek çekirdek kullanan uygulamalarda performansınız düşebilir.
Ben o işleri çok anlamam hocam. Oyunlarda fps artıyor ama stok soğutucu ile 4000mhz denedim. 3-5 fps fark oynadı arttı far cry 5 te. Daha detaylı açarsanız sevinirim.

İşteBenimNickim!

80+ Bronze
Far Cry5'in çok garip bir core/thread kullanımı var. Nedense 4/4 işlemcilerde 4/8'e göre daha iyi çalışıyor. Başka bir oyundan bahsedersen daha iyi çıkarım yaparız. Ama istersen FC5'ten devam edelim. Detaylı açıklayacak bir şey yok, eğer sisteminde 4 çekirdek senin yaptığın OC'den yüksek frekanslara çıkıyorsa stok halde, o zaman performansın düşer. Mesela 6C bir işlemcide SMT kapatırsan Single core performansın artar, bu da FC5'in kullanabileceği Turbo'dan daha iyi 6 çekirdek verir.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Hayırlı olsun kaliteli soğutucu. Bu sıcak havalarda arada çıkarır fanları kendine de tutarsın hem. Mis gibi valla.

TheFaLcoN

80+ Bronze
usta dikkat edin ben takarken işlemcinin pinlerini yamulttum baya sıkıntı çektim takamayacak gibi olursanız bi bilgisayarcıya götürün 10 20 TL'ye taktırın
Ben takmıyacağım bir işlemci 1 milyar ya riske bile deymez. Çok çok pc ciye taktırırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı olsun kaliteli soğutucu. Bu sıcak havalarda arada çıkarır fanları kendine de tutarsın hem. Mis gibi valla.
Çok sağolun hocam stok boşta bile 60 70 derecelerde geziyorum çok lazım yani bana.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,948
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Evet arkadaşlar. T6 Ultra'yı sonunda satın alabildim. Öneren arkadaşlara ve testini yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Benim sonuçları da tekrar bir konuda açıp belirtirim. @RevDeisDou @Emir Aydın gelin bi OC konuşalım hocam 4.2 ghz yapmış olursam abartmış olur muyum ? ( İnşallah sorunsuz gelir ve takabiliriz. ) :D
Alıntıyı görüntüle
O.C hakkında bir miktar bilgim var ama tecrübem yok. RevDeisDou çok daha güzel yardımcı olacaktır 🙂

TheFaLcoN

80+ Bronze

Mustafa21

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
461
İsim
Mustafa Malkoç
Evet arkadaşlar. T6 Ultra'yı sonunda satın alabildim. Öneren arkadaşlara ve testini yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Benim sonuçları da tekrar bir konuda açıp belirtirim. @RevDeisDou @Emir Aydın gelin bi OC konuşalım hocam 4.2 ghz yapmış olursam abartmış olur muyum ? ( İnşallah sorunsuz gelir ve takabiliriz. ) :D
Alıntıyı görüntüle
Hayırlı olsun . Bende almayı düşünüyorum , fakat benim işlemci r3 1200 (küçük enişte) pek yorulmuyor . İlerde zevkine takabilirim hoş duruyor :D

TheFaLcoN

80+ Bronze
Hayırlı olsun . Bende almayı düşünüyorum , fakat benim işlemci r3 1200 (küçük enişte) pek yorulmuyor . İlerde zevkine takabilirim hoş duruyor :D
Teşekkürler hocam benim işlemci baya ısınıyor şart oldu yani oyunlarda 80 derece görüyorum gerçekten sıkıntı. İnşallah tam performans alabilirim sıkıntısız taktırabilirim.

Mustafa21

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
461
İsim
Mustafa Malkoç
Teşekkürler hocam benim işlemci baya ısınıyor şart oldu yani oyunlarda 80 derece görüyorum gerçekten sıkıntı. İnşallah tam performans alabilirim sıkıntısız taktırabilirim.
Sıkıntı yok kolayya t6 takması :D tabi bilen taksın.

Top Bottom