Neler Yeni

Taahhütüm bitmeden servis sağlayıcı değiştirmek.

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
https://steamcommunity.com/id/TwinsR32/
Discord
Twins R32#0331
2 yıl sözleşme yapmışız. 2022'nin 3.ayında bitiyor. bir kaç gün öncesine kadar sıkıntı yoktu ama şu 2-3gündür 7 download 0.09 upload alıyorum. arıyorum arıza kaydı oluşturuyolar. 1 gün sonra yaptık diyolar daha beter oluyor. hem 2 yıl sözleşme'nin yasak olduğunun kanıtıyla hemde şuan vermeleri gereken hızları vermedikleri gerekçesiyle taahhütümü sonlandırmak istersem ceza ödemem gerekiyormu? nereye başvurmam gerekiyor hiçbir ceza ödemeden internet sağlayıcımı değiştirmem için? başından böyle bir olay geçen varsa yardımcı olabilirmisiniz.
(6502 sayılı kanunun abonelik sözleşmeleriyle ilgili 52’inci maddesi ise şöyle: “..... Tüketici, belirsiz süreli veya süresiz bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez....”)

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Pc teknik sorun-yazılm sorunları-program sorunları-parça önerileri-parça onarım-konsol ve konsol teknik problemleri-kitap-film-müzik önerileri
Instagram
@ahmetmuratates
Merhaba dostum ben millenicom-turktelekom-vodafone da şuan elektrik kurumunda çağrı merkezi çalışanıyım öyle bir kapitalist ağaç ki bu cayma sistemi hani atalarımız derler ya "iki ucu boklu değnek" aynı o misal ne yaparsan yap sözleşmeyi imzaladığın için cayma bedelini ödersin bana gelen bir çağrı vardı böyle senin gibi kanunları aktaran bir müşteri sana şöyle diyebilirim 2 saat 12 dakika 1 çağrıya ayırdım bu adamla görüştüm adamın alt yapısındaki interneti veremiyorduk adam şikayet etti davacı oldu dava sonucunda internet kurumu olan bizim kurumun açıklaması şu "X firmasına bağlı m.... müşterimizin altyapısal işlemlerinde belediye izinleri geciktiği ve izinler alındıktan sonra doğalgaz hattının internet alt yapısı ile kesişme durumu olduğu ve belediye tehlike arz ettiğini kurumumuza iletmiştir bundan dolayı müşterimizin ve bölgesinin altyapı iyileştirmeleri 2022 x ayına kadar ertelenmiştir" diye bilgi verilmiş aboneye sen düşün bu sistemi hertürlü ödersin ama sana bir açık söyleyebilirim bunuda özelden discord veya whatsapp üzerinden görüşelim yardımcı olabilirim sana

MertcanK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Mertcan Kahraman
Merhabalar,

İnternet altyapısı bulunmayan bir yere taşındığımı söyleyerek bu durumu aşmıştım. Ben de aynı şekilde sürekli internet kesildiği için iptal etmek istedim. Her ne hikmetse, internet sağlayıcısı ile alakası yokmuş.

Ben de arkadaşımın köyünden bir adres aldım, bu adrese taşındığımı ve nakil istediğimi belirttim. Bu köyde altyapı olmadığını, interneti dondurabileceklerini söylediler. Ben de hizmet veremiyorsanız iptal edin dedim cayma bedelsiz çıktım.

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
https://steamcommunity.com/id/TwinsR32/
Discord
Twins R32#0331
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba dostum ben millenicom-turktelekom-vodafone da şuan elektrik kurumunda çağrı merkezi çalışanıyım öyle bir kapitalist ağaç ki bu cayma sistemi hani atalarımız derler ya "iki ucu boklu değnek" aynı o misal ne yaparsan yap sözleşmeyi imzaladığın için cayma bedelini ödersin bana gelen bir çağrı vardı böyle senin gibi kanunları aktaran bir müşteri sana şöyle diyebilirim 2 saat 12 dakika 1 çağrıya ayırdım bu adamla görüştüm adamın alt yapısındaki interneti veremiyorduk adam şikayet etti davacı oldu dava sonucunda internet kurumu olan bizim kurumun açıklaması şu "X firmasına bağlı m.... müşterimizin altyapısal işlemlerinde belediye izinleri geciktiği ve izinler alındıktan sonra doğalgaz hattının internet alt yapısı ile kesişme durumu olduğu ve belediye tehlike arz ettiğini kurumumuza iletmiştir bundan dolayı müşterimizin ve bölgesinin altyapı iyileştirmeleri 2022 x ayına kadar ertelenmiştir" diye bilgi verilmiş aboneye sen düşün bu sistemi hertürlü ödersin ama sana bir açık söyleyebilirim bunuda özelden discord veya whatsapp üzerinden görüşelim yardımcı olabilirim sana
Twins R32#0331 discord'dan yardımcı olurmusun lütfen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar,

İnternet altyapısı bulunmayan bir yere taşındığımı söyleyerek bu durumu aşmıştım. Ben de aynı şekilde sürekli internet kesildiği için iptal etmek istedim. Her ne hikmetse, internet sağlayıcısı ile alakası yokmuş.

Ben de arkadaşımın köyünden bir adres aldım, bu adrese taşındığımı ve nakil istediğimi belirttim. Bu köyde altyapı olmadığını, interneti dondurabileceklerini söylediler. Ben de hizmet veremiyorsanız iptal edin dedim cayma bedelsiz çıktım.
bu olay doğru ilerlemezse yani dondurabiliriz ama iptal edemeyiz derlerse nasıl bir savunma yapmam gerekiyor. tam olarak nasıl geçti başınızdan olay?

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Merhabalar,

Aynı sorun bendede var yeni eve taşınacağız ama Kablonet ve Türk Telekom altyapı getirecek.Çok büyük ihtimal Vodafone getirmez.

Ben Vodafone kullanıyorum. Altyapımız yok olsaydı devam ederdik desem cayma bedeli isterler mı?

MertcanK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Mertcan Kahraman
Twins R32#0331 discord'dan yardımcı olurmusun lütfen.

bu olay doğru ilerlemezse yani dondurabiliriz ama iptal edemeyiz derlerse nasıl bir savunma yapmam gerekiyor. tam olarak nasıl geçti başınızdan olay?
Zaten iptal etmemek için ellerinden geleni yaptılar. Dondurun, 3 ay sonra fikriniz değişirse tekrar aktif ederiz. 3 ay sonra yeniden aynı şey olursa, 3 ay daha uzatırsınız falan dediler. Belki 3-4 kez arandım iptal etmemem için. Her aradıklarında, hizmet veremiyorsanız iptal edin diyip kestirip attım.

Aynı sorun bendede var yeni eve taşınacağız ama Kablonet ve Türk Telekom altyapı getirecek.Çok büyük ihtimal Vodafone getirmez.

Ben Vodafone kullanıyorum. Altyapımız yok olsaydı devam ederdik desem cayma bedeli isterler mı?
Altyapı hiç mi yok? Oraya tamamen internet veremiyor olmaları lazım. Yani sen fiber istiyorsun, onlar ADSL verebiliyorsa kabul etmezler. Bu bizim sorunumuz değil der işin içinden çıkarlar. Ama hiç internet veremiyorlarsa mutlaka şansını dene.

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Zaten iptal etmemek için ellerinden geleni yaptılar. Dondurun, 3 ay sonra fikriniz değişirse tekrar aktif ederiz. 3 ay sonra yeniden aynı şey olursa, 3 ay daha uzatırsınız falan dediler. Belki 3-4 kez arandım iptal etmemem için. Her aradıklarında, hizmet veremiyorsanız iptal edin diyip kestirip attım.

Altyapı hiç mi yok? Oraya tamamen internet veremiyor olmaları lazım. Yani sen fiber istiyorsun, onlar ADSL verebiliyorsa kabul etmezler. Bu bizim sorunumuz değil der işin içinden çıkarlar. Ama hiç internet veremiyorlarsa mutlaka şansını dene.
Şu an hiçbir altyapı yok fiber altyapı gelecekmiş Kablonet ve Türk Telekom'un

Bakalım inşAllah istemezler.

Top Bottom