Neler Yeni

İnceleme TaoTronics SoundSurge 85 İncelemesi!

Selamlar dostlar, vallahi inceleme yazmayı özlemişim. Nasıl yazacağımı da bilmiyorum aslında ama olsun, sizlere şimdiye kadar yazdığım en iyi incelemeyi sunmaya hazırım. Hadi başlayalım!​

~FİYATLANDIRMA~
Ben bu kulaklığı Hepsiburada üzerinden aldım, ben aldığımda 383 TL gibi bir fiyatı vardı. Şimdi baktığımızda da pek farklı bir sonuç görmüyoruz, yine aynı fiyatta.
Almak isteyenler için link: SoundSurge 85 (Akakçe)
Screenshot (31).png

~ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ~

1- Kulaklık Pedleri
Pedlerin yapıldığı malzeme deri. Veya deriye aşırı benzeyen başka bir madde. Uzun süreli kullanımda, açık hava ve yaz sıcağında normal olarak terletme yapabiliyor. Ki bu bana kalırsa çok normal.
Pedler ek olarak aşırı yumuşak, yani kulağınıza temas ettiğini hissetmiyorsunuz bile.
Kulağınızı tam kaplayabilen bir yapıya sahip, bu sayede sesleri rahatlıkla kesebiliyor.
Ses kesme demişken ANC özelliğinden de birazdan bahsedeceğim.:)
Ek olarak kafanıza uymama gibi bir durum söz konusu değil, ayarlanma imkanı var.
Kafa pedi de orta düzeyde diyebilirim, rahatsız etmiyor.​

2- Çekim Kapasitesi
Aslında benim bu kulaklıkta şaşırdığım nokta burası oldu.
Eskiden kullandığım JBL T500BT modelinin çekim gücü bundan çok daha fazlaydı.
Kulaklık ile, bağlandığınız cihaz arasına 3. bir engel girdiğinde bağlantı kopmaya başlıyor.
Seste kopmalar, cızırtılı ses gibi sorunlar oluşuyor.
Tabi ben çoğunlukla açık havada kullandığım için, -telefon cebimde oluyor- sıkıntı yaşamıyorum.
Alırken bunu da gözden geçirmenizi tavsiye ederim.​

3- ANC Özelliği
Bu kulaklığın bu kadar tercih edilmesinin sebebine geldi sıra, Aktif Gürültü Engelleme Teknolojisi.
ANC'nin ne olduğunu da açıklayayım size.
Aslında sıklıkla duyduğumuz bir tabirdir ANC. Fakat bu bütçedeki bir kablosuz kulaklıkta görebileceğimiz türden bir özellik değil.
ANC ismi "Active Noise Cancellation" kelimesinin baş harflerinden türeyen bir kısaltma aslında.
Dışarıdan gelen sesleri tanıyor, buna göre yeni bir ses (dışarıdaki sesin tam tersi) frekansını kulağımıza yolluyor.
Böylelikle dışarıdaki sesleri duymamış oluyoruz, bu da daha güzel bir müzik dinleme deneyimi sunuyor bizlere.
Bu kulaklıkta ise gerçekten çok güzel bir deneyim yaşattı bana.
Oturduğum bölgede sahil şeridi bulunmakta, ANC'yi en güzel orada test ettim diyebilirim.
ANC açık olmasa da sesi gayet iyi filtreliyor aslında.
Açıkken müzik sesi sanki açık havada verilen konserden çıkma bir sesmiş gibi geliyor kulağınıza, etraftan gelen sesler de kesilince süper bir deneyim yaşatıyor diyebilirim.​

~RESİMLER (2)~
20210725_173255.jpg
20210725_173333.jpg

4- Kablolu Bir Kulaklık İle Karşılaştırma
Bildiğiniz üzere bu kulaklığa ek olarak bilgisayarımda Asus TUF H3 kullanıyorum.
Ses kalitesi olarak aralarında büyük bir fark olmasını bekliyordum açıkçası, TUF H3'ün geçeceğini düşünüyordum.
Ancak sonuç çok farklı çıktı, TUF H3'ün eksik olduğu kısmın Bass olduğunu söylemiştim. Ancak kablosuz bir kulaklığın -hele ki bass performansı düşük olan bir kulaklığın- TUF H3 ile eşit performansta ve yer yer daha iyi bass verebileceğini hiç düşünmemiştim. Gerçekten müthiş.​

5- Kulaklık Tuşları
Kulaklığın üzerinde toplam 3 adet tuş, 2 adet giriş, 2 adet ışık butonu ve ek olarak ANC açma kapatma tuşu bulunmaktadır.
ANC açıkken soldaki ışık butonu yanıyor, mavi şeklinde.
Kulaklık açılmışken, bluetooth ile bağlanmaya çalışırken sağdaki buton kırmızı mavi şeklinde yanıyor.
Şarjı biterken de kırmızı bir ışık yanıp sönüyor, sağ tarafta.
3 adet tuş var demiştim; ses arttırma/azaltma, açma/kapatma.
Girişler ise 1 adet Type C (Şarj girişi), 1 adet kulaklık jak girişi (Kablolu kullanmak isteyenler için).​

6- Şarj
Şarjı günlük 3-4 saat hatta yer yer 5-6 saat kullanımda 2-3 hafta dayandı, ki şarj seviyesi başlangıçta %80'di.
Zaman zaman ANC açtım, bunu da göz önünde bulundurursunuz.
Şarj olma süresi ise yaklaşık 1 saat. Cidden müthiş.:)

7- Henüz Değerlendirmediğim Özellikler
Çift cihazda kullanma ve kablolu kullanma özelliğin maalesef deneme imkanım olmadı dostlar, kusuruma bakmayın.
En kısa zamanda değerlendirip incelemeye ekleyeceğim.​

~GENEL DEĞERLENDİRME, ARTILAR VE EKSİLER~
Benim kulaklığa puanım 8/10.
Genel olarak sağlam bir kulaklık diyebilirim, ufak tefek eksikleri var. Ki o kadar da olacak.
Artıları:
1- Kablolu kullanabilme imkanı.
2- Şarj dayanma süresi ve şarj olma süresi.
3- Rahatlık, konfor.
4- Bütçesine göre verilen ANC özelliğinin kalitesi.
5- Fiyatlandırma.
Eksileri:
1- Çekim kapasitesi.
2- Çok nadir kopmalar. Hatta neredeyse hiç.​

~RESİMLER (3)~
20210725_173151.jpg
20210725_173213.jpg
20210725_173221.jpg

Benden bu kadar, hepinize hayırlı günler, iyi forumlar dilerim.​

Son düzenleme:

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Eline sağlık 👌

Squex

80+ Silver
Aynı kulaklığı 3 saat önce teslim aldım.
GÜRÜLTÜ ENGELLEYİCİ MANYAK BİŞE
Bu arada windows ile kablosuz olarak kullanmaya çalışınca arada kafayi yiyor. hands free ag audio özelliği yüzünden arada otomatik bu sese geçiyor ve ses kalitesi aşırı düşüyor düzeltmek için bağlantıyı koparıp yeniden bağlanmak falan gerekiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ellerine sağlık bu arada

Anc yi açınca bass artıyor bu arada.

Son düzenleme:

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler.
eline sağlıkss.
Teşekkürler.
Aynı kulaklığı 3 saat önce teslim aldım.
GÜRÜLTÜ ENGELLEYİCİ MANYAK BİŞE
Bu arada windows ile kablosuz olarak kullanmaya çalışınca arada kafayi yiyor. hands free ag audio özelliği yüzünden arada otomatik bu sese geçiyor ve ses kalitesi aşırı düşüyor düzeltmek için bağlantıyı koparıp yeniden bağlanmak falan gerekiyor.

Ellerine sağlık bu arada

Anc yi açınca bass artıyor bu arada.
Katılıyorum.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,820