Neler Yeni

The Last of Us Part 1 Yetersiz Bellek Sorunu

KEREM1095

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kerem Cem ULUDAĞ
Yaklaşık 2 gün önce Epic Games'ten The Last of Us Part 1 indirdim. Fakat oyunu açtığım gibi yetersiz RAM/VRAM hatası alıyorum.

Hata penceresini sağ alt köşeye saklayıp oyunu oynamaya devam edebiliyorum lakin oyunun başlarındayken karşıma lütfen bekleyin yazısı çıkıyor ve gitmiyor. Belki sorun gölgelendiricilerin inmemesidir diye düşündüm hatta bu yüzden işe gitmeden önce oyunu açık bıraktım ve 10 saat sonra eve döndüğümde %1 bile artmamıştı.

Sistem: RTX 3060 Ti
Intel i3 13100f
1TB NVMe M.2 SSD
16gb (8x2) RAM

Ek Not: GPU Driver'larım güncel.

Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

resim_2024-06-10_211955986.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Burhan Bey
Bu oyun ciddi sistem isteyen bir oyun, özelikle gölgelendiricilerin önyüklenmesi sırasında hem CPU ya hem GPU ya sağlam yük bindiriyor. Muhtemelen sizin sistem yetersiz kalıyor, işlemciniz zayıf bir işlemci.

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Burhan Bey
Eski GPU driverıyla sorunu çözmeniz tuhaf ama iyi olmuş. nasıl bir performans alıyorsunuz? Benzer sisteme sahip arkadaşların nasıl performans verir gibi soruşları vardı forumda, deneyimlerinizi paylaşırsanız güzel olur, teşekkürler...

KEREM1095

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kerem Cem ULUDAĞ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rica ederim, yaklaşık 2 saat oynadım ve driverlar eski olmasına rağmen ultra ayarlarda akıcı ilerliyor oyun. Hiç bir sorunla karşılaşmadım şuana kadar.

Top Bottom