Neler Yeni

🚨 TİKTOK'UN DA KAPATILMASI AN MESELESİ! 🔥

Efe D.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Roket Demir

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı: TikTok Türkiye için bir ulusal güvenlik meselesidir​

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman'dan skandal paylaşımların yapıldığı TikTok'la ilgili çarpıcı bir değerlendirme geldi. Bu meselenin Türkiye için ulusal güvenlik meselesi olduğunu belirten Yayman, "TikTok'un kapatılması, erişim engelinin getirilmesi noktasında komisyon olarak bir tavrımız yoktur, bu Bilgi Teknolojileri Kurumu'nun tavrıdır. Ama bana komisyon başkanı olarak sorsanız, siyaset milletle beraber yapılır. Milletimiz, TikTok'un kapatılmasını istiyor" dedi.

"TİKTOK ŞEYTANIN AVUKATLIĞINI YAPIYOR"​

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
kapatılması çok saçma buradan ekmek kazanan insanlar var. Reklamcılar vesaire eğer dilencileri görmek istemiyorsanız tiktok a girmeyin bu kadar kolay.

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,926
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Saçma sapan içerik üreticileri zaten varlardı Tiktokta açığa çıktılar sadece .Tiktoku kapatırsan bu kitle ya youtube short'a geçer yada instagram açılırsa oraya geçerler.
Forumlara bile gelirler

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Desteklemem her ne kadar kati olsa da senin dediğin sebeplerden dolayı özellikle kapatılsın diyorum cılkını çıkarmakta harikayız.
TikTok, toplumun büyük bir kısmını etkileyen bir platformdur ve burada sunulan içeriklerin kalitesi, gençlerin değer yargılarını ve davranışlarını şekillendirme potansiyeline etki eder. Dolayısıyla, bu platformda düşük kaliteli ve değersiz içeriklerin yaygın olması, toplumun olumsuz bir şekilde etkilenmesine neden olabilir. Eğitici ve yararlı içeriklerin yaygınlaşması yerine, popülerlik uğruna yapılan anlamsız, tehlikeli ve hayasız içerikler, platformun genel kalitesini düşürmektedir. Bu nedenle, TikTok gibi platformların düzenlenmesi ve içerik kalitesinin yükseltilmesi gerektiğini düşünüyorum. Platformların tamamen kapatılması yerine, içerik üreticilerinin sorumluluk bilinciyle hareket etmesi teşvik edilmeli ve platformlar da bu yönde adımlar atmalıdır. Eğer bu mümkün değilse, TikTok'un kapatılması seçeneği değerlendirilebilir.
Valla işte bu kimdir nedir necidir ne iş yapar ne bilir ne bilmez kişiler yerine bir şeyde belirli bir bilgiye tecrübeye sahip insanlar video çekebilmeli kısıt gelecekse böyle gelsin. 2 sene dans eğitimi mi aldın kardeşim video çekebilirsin desinler. Sen bilgisayarcı mısın sende video çek kardeşim. Sen komik misin tiyatrocu musun sende çek kardeşim. Benim içerik üretmek için hiç bir vasfım yoksa ben çekemeyim çeksem bile sadece yakın çevrem görebilsin. Öyle keşfete falan düşmesin. İstemeyen beni görmesin. Ben birini izlemek istemiyorum mesela engelliyorum. Engelledikçe daha çok videosu karşıma çıkıyor. Başlarım böyle algoritmaya. İzlemek istemiyorum abi. XYZ adlı şahsı izlemek istemiyorum diyip engelliyorum. XYZ1 diye başka birisinden aynı video yine karşıma çıkıyor. Buna bir çözüm bulmak lazım.

İceWolf

80+ Silver
RTJIWHPOIKERGHOIPQEHMJRIWLĞFPREKF405TJK34T90IOFEJK IROGKOGJWRNHOWJRMOPGKEOPHKRHOPRW
Bana türk düşmanı demesi de ayrı komik
[/QUOTE]

Benim düşünceme göre Sen KRİPTOSUN. Daha önce senin İP nin bildirilmesini istedim ama yönetim vermedi. Bence Sen Türkiyede bile değilsin. Birgün burdaki solcu arkadaşlara saldıran, birgün milliyetçilere sallayan, birgün dindarlara saldıran ve hepsini birbirine küfrettirmeye çalışan birisisin. Senin yıllardır yazdıklarından bende oluşan düşünce bu....

İsimbulamajim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
674
İsim
Ehm
Discord
isimbulamajim
İnsanların sırf bir platformu sevmediği için yasaklanmasını doğru bulmalarını anlayamıyorum. Konunun mesajları hep 'Çok iyi olur, yasaklansın', 'İlk defa doğru bir karar' gibi şeyler. Sen uygulamaların yasaklanmasını savunduğun sürece, bu yasaklar senin kullandığın, sevdiğin uygulamaları da bulucak. Mesela ben Roblox'u sevmezdim ama yasaklanmasını doğru bulmadım. TikTok'da pek sevmediğim bir uygulama ama yasaklanırsa yasaklanmasını doğru bulmam.

Starlex

80+ Silver

Benim düşünceme göre Sen KRİPTOSUN. Daha önce senin İP nin bildirilmesini istedim ama yönetim vermedi. Bence Sen Türkiyede bile değilsin. Birgün burdaki solcu arkadaşlara saldıran, birgün milliyetçilere sallayan, birgün dindarlara saldıran ve hepsini birbirine küfrettirmeye çalışan birisisin. Senin yıllardır yazdıklarından bende oluşan düşünce bu....
[/QUOTE]
Dün sirkiye diye bayrağımızla dalga geçti cimere şikayet edildi şimdi korkudan silmiş ve aciz aciz gülücük atıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,524
İsim
Burak Karadağ
Valla işte bu kimdir nedir necidir ne iş yapar ne bilir ne bilmez kişiler yerine bir şeyde belirli bir bilgiye tecrübeye sahip insanlar video çekebilmeli kısıt gelecekse böyle gelsin. 2 sene dans eğitimi mi aldın kardeşim video çekebilirsin desinler. Sen bilgisayarcı mısın sende video çek kardeşim. Sen komik misin tiyatrocu musun sende çek kardeşim. Benim içerik üretmek için hiç bir vasfım yoksa ben çekemeyim çeksem bile sadece yakın çevrem görebilsin. Öyle keşfete falan düşmesin. İstemeyen beni görmesin. Ben birini izlemek istemiyorum mesela engelliyorum. Engelledikçe daha çok videosu karşıma çıkıyor. Başlarım böyle algoritmaya. İzlemek istemiyorum abi. XYZ adlı şahsı izlemek istemiyorum diyip engelliyorum. XYZ1 diye başka birisinden aynı video yine karşıma çıkıyor. Buna bir çözüm bulmak lazım.
Anladım ne demek istediğini İbrahim Abi ve bazı noktalarına katılıyorum. Özellikle belirli bir bilgi ve tecrübeye sahip insanların içerik üretimi konusunda teşvik edilmesi mantıklı bir yaklaşım olabilir. Ancak, bu kısıtlamalar ne kadar işe yarar, ne kadar adil olur, orası tartışılır.
Örneğin, dans eğitimi almış birinin video çekmesine izin verildiği bir senaryoda, yetenekli ama eğitimi olmayan birini dışlamış olmaz mıyız? Aynı şekilde, mizahi bir içeriği sadece tiyatroculara veya komedyenlere mi bırakmalıyız? TikTok gibi platformlar aslında amatörlerin de yeteneklerini sergileyebildiği yerler. Bu durum, belki de bazı yeteneklerin keşfedilmesine olanak tanıyor. Diğer yandan, algoritmaların çalışmasında gerçekten ciddi sorunlar var. Engellediğin bir içerik üreticisinin benzer içeriklerini görmeye devam etmek gerçekten sinir bozucu olabiliyor. Burada platformların kullanıcı geri bildirimlerine daha duyarlı olması ve algoritmalarını geliştirmesi şart. Kullanıcıların izlemek istemediği içeriklerden uzak durabilmesi, bu platformların sürdürülebilirliği açısından da önemli. Kısacası, içerik kalitesi artırılmalı, evet; ancak bunu yaparken platformların özgürlükçü yapısı da korunmalı. Belki de en iyi çözüm, içerik üreticilerine yönelik teşvikler ve eğitimler sağlamak olabilir. Böylece, hem kaliteli içeriklerin artması sağlanır hem de herkesin yeteneklerini gösterebileceği bir ortam yaratılır. Göreceğiz ne olacağını

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,926
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
[/QUOTE]
Yok değilim sen yanlış biliyorsun 🥱

Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Alp Öztürk
Kısıtlanmayı savunan arkadaşlar aklen eksik bence. Tiktok hiç kullanmam ama bugun tiktok yarın başka platform. Beyler kafanızda kıtlık var mı?

İceWolf

80+ Silver
Dün sirkiye diye bayrağımızla dalga geçti cimere şikayet edildi şimdi korkudan silmiş ve aciz aciz gülücük atıyor
[/QUOTE]
Atatürke sallayıp silmeler, Türk bayrağına sallayıp silmeler, dini değerlere sallayıp silmeler.... oooo neler var. Siliyor ama insanlarda algı yaratılmış oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok değilim sen yanlış biliyorsun 🥱
[/QUOTE]
Bilmiyorum, düşünüyorum. Sadece beni bağlar.

Starlex

80+ Silver
Atatürke sallayıp silmeler, Türk bayrağına sallayıp silmeler, dini değerlere sallayıp silmeler.... oooo neler var. Siliyor ama insanlarda algı yaratılmış oluyor.
[/QUOTE]
Bu böyle bi adam türk düşmanının hası birde kanzi falan diye dalga geçip gülücük atıyor forum erişim engeli yerse bil bu eleman yüzünden yer

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Berk
Son zamanlarda sahte/bot hesaplarla sürekli propagandacılık yapılıyor. Bu sadece tiktok için değil x, instagram gündem de olan tüm sayfalarda.. Bunu gündemde dönen haberlerle de fark edebilirsiniz. Sürekli bir saldırı var. Bence her ülkenin kendisine ait sosyal platformu olmalı. Rusların vk sı gibi. İsteyen tabii ki daha sonra diğer sosyal medya hesaplarını da kullanabilir ama buna bir düzen ve yön getirilmeli yoksa istedikleri algıları yavaş yavaş yönlendirme güçlerini ellerinde tutacaklar...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,538
Üyeler
152,075
Son üye
bjkjjjjj
Top Bottom