Neler Yeni

🔥TOGG Sedan modeli CES 2022 Fuarında görüntülendi!

Com1ng

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur Akyüz
Harika görünüyor fakat herkesin ulaşabileceği bir araç olmayacak maalesef. Herkesin ulaşabileceği bir araç için uzun süreler beklememiz gerekecek. Gerçi şu sıralar hiçbir araç ulaşılabilir değil.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
Allah bilir kaç paraya satılacak? Tahmini 300k'yı geçer mi arkadaşlar sizce?

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Sercan Korkmaz
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
İLYAS CANLI
İç tasarımı ve kapılar çok şık duruyor

Natsu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Emrullah Baykan
Seri üretim sonrasında milli sermayeye ciddi gelir sağlayacak önemli bir adım. Ulaşılamaz fiyatlara satılır diye ağlayan ve şimdiden fiyat tahminleri yapan mısır kafalı arkadaşlara sırf yerli ve milli diye ucuz olması algısından çıkmaya davet ediyorum. Markette ki "yerli" kaşar peynire 50 lira verirken bu kadar caz yapmadınız. Seri üretim arttıkça karşımıza cebimize göre ceviz çıkar. Zamanla dileğiniz gerçek olacaktır. Zamanla...

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
O fiyat olursa alayım 😆
Mesaj otomatik birleştirildi:

Knk ne 300 ü dalgamı geciyon 300 olsa trde dilenci bile alır heralde sen 2017 de kaldın en az 700k olcak bu
Bizim kafa fakir usta o yüzden.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Nasıl bir markanın yada grubunun 2-3 ten fazla alt markası olabiliyorsa bu markanın da olacaktır bence. İyi bir ekip oluşturmak şuanki aşamada önemli olan. Farklı gelir düzeyine hitap edecek modelleri gelecektir elbette. Yoksa körler sağırlar birbirini ağırlar muhabbeti olur. Pil hakkında şunu söyleyim Bor dan lityum üretilmesi başarılı olursa pil yerli olacak

Farway

80+ Silver

Farway

80+ Silver
Hayalperestlik kanımızda var.

Yok işte mercedes reno'dan motor alıyormuş X marka bile falanca yerden motor getirtip kendi arabalarında kullanıyormuş,biz de dışarıdan aldıysak ne olmuş lafları dönüyor her yerde, aşırı komiğime gidiyor.

Sizin Mercedes dediğiniz adam reno onlara motor vermezse 100 farklı motor yapıp seri üretime geçirip renonun kapısına boşaltır.
Ama bizim neyimiz var?
Motor yabancı tasarım yabancı her şey yabancı eee civatası yerli,bu mu yerli olmak? Ya parça vermezlerse ne olacak kimse neden düşünmüyor? Neden kimse bir sıkıntı halinde müdahale nasıl gerçekleşecek demiyor?
Bu aslında söyleyemeyen bir rapçinin auto tune kullanarak robot sesiyle birşeyler söyleyip bakın ben rapçiyim ama sadece kendi evimde demesine benziyor,atıyorum bir sago kullansa "Ee ne olmuş adam zaten söylüyor" dersin ama diğer türlüsü saçmalıksa bu olayda ona geliyor bence.

Hayırlısı olsun bakalım ben sadece konuşulupta ortalıkta olmayan onlarca proje gibi olmasın diyorum,ya da fiyaskoya dönüşmesin de....

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Wenth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Fatih Yağız
@Wenth Araştırmak ve bilgi sahibi olmaktan çok uzaksın.
  1. Proje hiçbir zaman tamamiyle yerli, bizim yapımızda olacak gibi bir açıklama proje çalışanlarından söylenmedi. "Siyasetin boş muhabbeti hariç".
  2. Sadece bazı parçalarını biz üreteceğiz.
  3. Model için çalıntı falan diyorsunuz, adamlar dünyanın en iyi tasarım ekiplerinden biri ile arabayı geliştiriyor bu mu çalıntılık?
  4. Yerli üretim olunca ucuz olacak diye bir şey yok. Sen bir teknoloji yapıyorsan ilk çıkaracağın en üst premium sürüm olur oradan para yaparsın sonra alt sürümlere geçersin. Bu her teknoloji de böyledir.
  5. Bu döviz kurunda dışarıdan gelen parçalarla zaten bu arabanın ucuz olacağına inanıyorsan zaten hayalperestsindir.
  6. SUV için söylediklerinin çoğunu yapıp düzgünce çalıştırsınlar zaten teslanın üstü bir araç oluyor.
  7. Sağda solda bir konu hakkında fikir belirtmek istiyorsan önce bir bilgi edin, araştır öyle yorum yap.
Sadece bazı parçalarını biz üreteceksek araba yerli olmuyor işte yerli üretimse ucuz olması gerek vergi alınmaması lazım yerli üretimse.Şaka gibi yazdığın şeyde yanlış olan öyle olmaması gereken herşeyi iyileştirip normal bir şey gibi yazmışsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
971,668
Üyeler
153,596
Son üye
EryX