Neler Yeni

Togg yapılamaz diyenler nerede acaba?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,234
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Burda haklısın, 1000 beygir üstünü çıkardılar ve 2 saniye civarı diye yayınladılar, Hatta 1.1 saniyeye düşüreceklerinide iddia ettiler. Ama o pistlerde. O süratle gittiği km de 82. Fantazi bir arabayı kalkıpta genelleştirmek doğru değil. Ama Porsche de en hızlısı 3.3 saniye. Nasıl oluyor o zaman, Porsche 918 Spyder çok kötü bir arabamı?
Demek istediğim teslanın UCUZ olmak gibi bir amacı yok zaten ama ona rağmen ucuz bile sayılır. Adamların giriş seviye tesla model 3' ü mesela %60 vergi dilimine giriyor ve fiyatı 1.9m. Ayrıca 3.1 saniye 0-100' ü var. Vergisiz fiyatı tam 900k-1m falan yani. TOGG' un vergisiz fiyatı da 700k-800k desek arada aslında çok fark yok arada VERGİ var.

Dedim ya togg ile teslalar arasında yurtdışında en fazla 3000-5000 euro fark olacak. Ülkemizde vergiden dolayı fark büyük.

İceWolf

80+ Silver
Diğer markalarda uyabilir. Teslada SUV u 4.300.000 TL den başlatacağına kanuna uyan modelini getirsin, %10 dilime girsin.
Bu yorumumdan;
Aynen fakirlikden milletin yemek bulamadigi bir ulkeye ozel model ayakta alkışliyorum seni
Bu fikri nasıl çıkardın? Helal olsun. Seni alkışlıyorum, müthiş zekan var, senle uğraşamaz hiçkimse.

Tesla 4.300.000 e satıyor zaten, SATIYOR dalgamı geçiyorsun. Açlıktan nefesi kokuyormuşta ucuz getirsede kimse alamıycak demek nasıl bir kafa.

grimlex

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,034
İsim
eren tezer
10 yıl çalışıp alırız artık bizde bir tane

İceWolf

80+ Silver
Dedim ya togg ile teslalar arasında yurtdışında en fazla 3000-5000 euro fark olacak. Ülkemizde vergiden dolayı fark büyük.
Zaten "yabancılar binecek biz bakacağız" muhabbeti varya. Bu konuda aynı düşünüyoruz. Bende yabancılara 3-5 yıl satılmaması, sadece Türkiyedeki vatandaşlara verilmesi taraftarıyım. İnşallah fiyat farkı 3-5 yıl için dediğin gibi olurda üretimin %90 ı Türkiyede satılır.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,234
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Zaten "yabancılar binecek biz bakacağız" muhabbeti varya. Bu konuda aynı düşünüyoruz. Bende yabancılara 3-5 yıl satılmaması, sadece Türkiyedeki vatandaşlara verilmesi taraftarıyım. İnşallah fiyat farkı 3-5 yıl için dediğin gibi olurda üretimin %90 ı Türkiyede satılır.
TOGG ilk 2 sene sadece yurtiçi satılacak dendi zaten ben öyle hatırlıyorum.

Ama yine tekrarlıyım togg' un fiyatı ucuz veya rekabetçi değil. TOGG' un vergisi az. OTV diye saçma bir vergi var onu kaldırdığınız anda 150.000 tl falan daha verip çok daha performanslı tesla model 3 standart plus falan alabiliyorsunuz

İceWolf

80+ Silver
TOGG ilk 2 sene sadece yurtiçi satılacak dendi zaten ben öyle hatırlıyorum.

Ama yine tekrarlıyım togg' un fiyatı ucuz veya rekabetçi değil. TOGG' un vergisi az.
İnşallah dediğin gibi satılmaz 2 yıl. Aslında aynı şeyi söylüyoruz fakat farklı cümleler kuruyoruz. Ben TOGG düşük vergi sınıfına giriyor diyorum, sense TOGG un vergisi düşük diyorsun.

Birde ekleme yapıyım. Türkiyede bırak ucuz olmasını, PAHALI bile olsa "Ucuz İTHAL yerine PAHALI YERLİ" almak isteyecek milyonlarca insan var.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,234
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
İnşallah dediğin gibi satılmaz 2 yıl. Aslında aynı şeyi söylüyoruz fakat farklı cümleler kuruyoruz. Ben TOGG düşük vergi sınıfına giriyor diyorum, sense TOGG un vergisi düşük diyorsun.
Keloğlandaki ikisi de aynı şeyi söylüyor ama farkında değiller durumuna döndük sanırım

ESTAROSSA58

80+ Bronze
Bu yorumumdan;

Bu fikri nasıl çıkardın? Helal olsun. Seni alkışlıyorum, müthiş zekan var, senle uğraşamaz hiçkimse.

Tesla 4.300.000 e satıyor zaten, SATIYOR dalgamı geçiyorsun. Açlıktan nefesi kokuyormuşta ucuz getirsede kimse alamıycak demek nasıl bir kafa.
Bak anlayışında sorun olan kardeşim hic bir büyük şirket pazar yeri varla yok gibi olan bir ülkeye yatırım yapmaz bak çine bütün firmalar deli gibi ozel olarak model çıkartıyorlar tesla gibi model çeşitliliği az olan bir firma tr için asla ozel model cikartmaz satilmaz demiyorum cikartmaz tesla 112 bin dolarlık arac çikartiyor ama bizim ulkemizde o arac 4.3m e geliyor kafanin basmadigi sorgulaman gereken yer burasi zaten ve bu arada tesla türkiyeye araç filan satmıyor onların hepsi özel şirketler ile geliyor cahilsin ama bu kadarda zorlama yani

KlausM

80+ Silver
Ben bir vatandaş olarak binemeyeceksem ne anlamı var?

BAS AMPULE

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
Doğru.

Acaba Mercedesin kuruluşunu bile bilmeden doğruyu yazana cahil diye hakaret eden sen olabilirmisin? Arkadaş gayet doğru yazmış, acaba cahil sen olabilirmisin? Doğru bilgiyi verelimde bilgi sahibi ol.

Almanlar 1920 de komple yıkıldıktan 6 sene sonra 1926 da Mercedesi kurdu! Ayrıca Mercedes kurulduğunda ABD askerlerinin bir kısmı henüz Almanyayı işgali bırakmamışlar, hala Almanyadaydılar. Arkadaşın dediği gibi Almanlar fabrikalarını kurduklarında bırak refahı, kısmi işgal altındaydılar.
Hakaret etmeyi sever bunlar ciddiye almaya gerek yok. Ahlaki eğitim önce ailede sonra okulda başlar. Bunlar ikisinden de mahrum kalmış. Ben yine de tatlı bir dil ile konuşacağım bana yakışmaz.

İceWolf

80+ Silver
Bak anlayışında sorun olan kardeşim hic bir büyük şirket pazar yeri varla yok gibi olan bir ülkeye yatırım yapmaz
Bak anlayışı süper kardeşim. Hiç bir firma yatırım yapmadığı yerde piyasaya hakim olamaz. Sadece algı yaparak satış yapabilir. Algı yaptırmakta masrafla olur.

bu arada tesla türkiyeye araç filan satmıyor onların hepsi özel şirketler ile geliyor cahilsin ama bu kadarda zorlama yani
Allah allah, gene bilgisiz, sırf yazmak için yazdığın bir yazı daha. Teslanın Türkiyede değil, dünyanın hiçbiryerinde Distrübütörü yok, bayisi yok. Tesla zaten online satış yapan bir firma ve Türkiyeyede satıyor.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom