Neler Yeni

TOGG'un Renkleri Belli Oldu!

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,202
İsim
Oozdmrsm
gemlik ve kula güzelmiş. inş alabiliriz.
bu yorumu beğenenlerin inşallah "TOGG' u" olur aminnnn:trpeepo::trpeepo:

Passamet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Passamet
Fark ettiysen yazdığın oy verme kısmına bir şey demedim bu senin dediğine katılıyorum demek oluyor. Bu proje dışında başka bir şey hakkında da konuşmadım nereden çıkarıyorsun ekonomiyi savunduğumu. Ben para kazanmak kolay veya zor dediğimi de hatırlamıyorum kendi kendine bir şeyler uydurup yazdığın da kimin kafasının güzel olduğunu anlayabiliyoruz. Ekonomi güzel değil zaten güzel diyenleri de anlamıyorum orası ayrı bir konu. Farklı yerlere taşımaya gerek yok konuyu benim dediğimi anlayanlar anladı çok net şekilde yazdım zaten anlamayanlar da tekrar tekrar okusun yine anlamazlarsa yapacak bir şey yok maalesef.
Senin dediğin marka mantığı ilk yıllardaki bir olaydı. Yani evet bir araba markası yeniyken ucuza satılamaz ama günümüz 2022'de olay böyle değil. Eğer bu ürün yerliyse, yerlide alabilmeli. En azından 500 bin seviyelerinde olmalı.

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,700
İsim
SANANE
1 - 1.5 arası değişirse ve yeni nesil bir şey olursa gerçekten okum. Buna ok dediğime ağlıyorum ama durum böyle.

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Senin dediğin marka mantığı ilk yıllardaki bir olaydı. Yani evet bir araba markası yeniyken ucuza satılamaz ama günümüz 2022'de olay böyle değil. Eğer bu ürün yerliyse, yerlide alabilmeli. En azından 500 bin seviyelerinde olmalı.
Keşke öyle olsa hatta daha düşük fiyatlara da satılsa ancak maliyeti 500 binden fazladır diye düşünüyorum yine de 1m bandında çıkarsa çok uygun bir fiyat olur.

ByKayseriLi

80+ Bronze
Bu şey değil mi parçaları dışardan alınıp ülkemiz de toplanıp yerli diye itelenen araba :) Keşke kendi arabamızı sıfırdan üretebilsek. Bu yerli falan değil çünkü. Bilindik araç markalarının ülkemiz de fabrika kurup araç üretmesi olayının aynısı çünkü.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Yerli otomuz çıkıyor ama biz gene 120bine kadar 2004 model üstü 2.el bakınıyoruz.

Cazar9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Taha Ö
1 milyon TL bile 50+k üstü dolar açıkcası. kağıt üstünde ilk kez bir ürün sunan firmadan bir şey alacağıma eski bilindik ürünleri almayı tercih ederim.
Kimse tesla ve yazılımını bilirken bu arabaya aynı fiyatları vermez, kaldı ki fiyatları çok yakın. neresi uygun?
Nerde yakın? Teslanın vergisiz fiyatıyla TOGG vergili fiyatı kıyaslıyorsun. Tesla kendisi satışa çıktığı zaman 1.5 milyondan aşağı olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Devletin koyduğu vergiyi demiyorum ki, yurtdışı fiyatlarına bakarsan dolar bazında fiyatlar aynıya geliyor, yani devlet bizim için bir indirim yapmıyor. yurtdışından gelmediği için bazı vergilerden muaf hale geliyor araba. Tesla arabalarına TR vergilerini koymasan togg'dan daha ucuza geliyor :d
Tesla trilyonluk şirket sadece 2021de 930 bin tane araba üretmiş. TOGGun toplam yatırım miktarı kadar aylık cirosu var adamların. TOGG Tesla fiyatlarıyla yarışabilmesinin tek yolu vergi indirimi.

Son düzenleme:

predator

80+ Silver
Nerde yakın? Teslanın vergisiz fiyatıyla TOGG vergili fiyatı kıyaslıyorsun. Tesla kendisi satışa çıktığı zaman 1.5 milyondan aşağı olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tesla trilyonluk şirket sadece 2021de 930 bin tane araba üretmiş. TOGGun toplam yatırım miktarı kadar aylık cirosu var adamların. TOGG Tesla fiyatlarıyla yarışabilmesinin tek yolu vergi indirimi.
Yaşadığım ülkede üretilen arabaya birde yurtdışından gelen araba vergisini mi hesap ediyorsun, bi'de utanmadan vergi indirimi diyorsun :DDD bu araba yurtdışından gelmiyorsa bu "indirim" değil. vergi muafıdır, hükümetin bir indirim yaptığı yok. anlamak çok mu zor?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,739
Üyeler
145,251
Son üye
Yiğit0608
Top Bottom