Neler Yeni

Toplayacağım sistem iyi mi?

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,223
İsim
Kerem Çavuş
Markaları aynı değil mi zaten kalite farkı ne tam olarak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam işlemci olarak ben Ryzen 5 7500F düşünüyorum. Anakart, SSD ve kasa tercihimiz aynı. Ekran kartı Gigabyte 4070 düşünüyorum şuan ama onu 3 ay sonra falan alıcam gibi duruyor. Ram olarak da bir arkadaş bu konuya GoodRam atmıştı sizin için linkini bırakıyorum aşağıya fikrim değişmezse o rami almayı planlıyorum.

her markanın her modeli aynı kalitede mi , msi ventusla msi gaming x trio aynı kalitede midir ? , her markanın iyi modelleri de kötü modelleri de vardır sac kalınlıkları , kablolama için bırakılan boşlukları , 360mm sıvı soğutucu desteği ve malzeme kalitesi farkı gibi farkları var iki kasanın da , ama iş görme açısından bakarsan ikisi de alınır marka olarak deepcool iyidir

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
her markanın her modeli aynı kalitede mi , msi ventusla msi gaming x trio aynı kalitede midir ? , her markanın iyi modelleri de kötü modelleri de vardır sac kalınlıkları , kablolama için bırakılan boşlukları , 360mm sıvı soğutucu desteği ve malzeme kalitesi farkı gibi farkları var iki kasanın da , ama iş görme açısından bakarsan ikisi de alınır marka olarak deepcool iyidir
Anladım hocam Deepcool CC560 düşünüyorum.

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Arda doğan
Arkadaşlar dün bir konu açmıştım. Şuan mevcut sistemimi yükseltmeyle ilgili. Ondan vazgeçtim daha ileri dönük olması açısından ve para harcamışken elimde daha güzel bir şey olması için aşağıdaki sistemi toplamaya karar verdim.

Asus B650M-K
Kingston Fury Beast 2x16 5200MHZ
Ryzen 5 7500F
RTX4070 (kafamda henüz bir marka yok)
Kasa+PSU (kafamda henüz bir marka yok)
Kingston KC3000 1TB M2 SSD
Sıvı soğutma veya güzel bir hava soğutma

Hazır sistem atmanıza gerek yok arkadaşlar çünkü bu sistemi alma süreci ortalama 4 ay sürecek. Her ay 1-2 parça almaya çalışıcam bütçeme göre. Sizden ricam sadece şu parçayı şunla değiştir bu daha iyi olur gibi fikirler vermeniz. Kasa+PSU 4K civarı önerisine ihtiyacım var.
Kc3000 yerine samsung 970 evo plus 1tb veya 980 pro tavsiye ederim kc3000 de kötü değil ama samsung'ü Aldıktan Sonra Kaliteyi Göreceksin Sistem Daha Stabil Daha Hızlı Oyunlar Daha Hızlı Dokuları Yükler Ben 970Evo Plus 1tb Kullanıyorum Oyunlarda Dokular Direk Canavar Gibi Gidiyo Arabelleğe alma 1.5-1.4Desteği Çok İyi

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
Kc3000 yerine samsung 970 evo plus 1tb veya 980 pro tavsiye ederim kc3000 de kötü değil ama samsung'ü Aldıktan Sonra Kaliteyi Göreceksin Sistem Daha Stabil Daha Hızlı Oyunlar Daha Hızlı Dokuları Yükler Ben 970Evo Plus 1tb Kullanıyorum Oyunlarda Dokular Direk Canavar Gibi Gidiyo Arabelleğe alma 1.5-1.4Desteği Çok İyi
Hocam Samsung biraz pahalı kaçıyor çok aşırı fark olur mu?

Top Bottom