Neler Yeni

Toplayacağım Sistemi Yorumlar Mısınız

_AhmeT_-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
490
İsim
Ahmet
Hocam bunun görünüşünü pek beğenmedim. Bu fiyat aralığında beyaz, fan ile gelen birkaç kasa önerisi daha yapabilir misin? Ayrı olarak fana para vermek istemiyorum şu an.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bitfenix alıyorum o zaman hocam. Teşekkür ederim.
önerim kasa nın beyaz olup içinin siyah rgb olması daha iyi olur sana kalmış bir şey
bide işlemciyi kutusuz alınca daha uyguna alıyon

preus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Yusuf Aydın

Esca

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Can ŞİMŞEK
Hocam bunun görünüşünü pek beğenmedim. Bu fiyat aralığında beyaz, fan ile gelen birkaç kasa önerisi daha yapabilir misin? Ayrı olarak fana para vermek istemiyorum şu an.

Bitfenix alıyorum o zaman hocam. Teşekkür ederim.
Başka tavsiye edebileceğim bi kasa yok, onun için ayrı bir konu açarsın ama sadece görünüş için td500 alma, ben aldıktan 1 gün sonra direk iade ettim, kasa cidden küçük her şey tıkış tıkış, önerdiğim kasa hem menteşeli, kablo gizleme yuvaları çok fazla ve rgb dolu 140mm fan var, temizlemesi kolay ön taraf mesh ve tırnaklı çıkartıp yıka geri tak dikey ekran kartı takma yuvasıda var, sadece arkaya 1 tane fan alman gerek, youtubeden videoları izle fikrin değişmezse kasa önerisi diye konu aç

üst tarafa 360m radyator destegı var mı bu kasanın
Ben yok demedim zaten, sıvı soğutma anakartın önüne denk geliyor yeterince yer yok kasada, anakart çok kalınsa girmez sıvı soğutma

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,585
İsim
Hacı
Max bütçen nedir?
Toplayayım ben.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Eymen Çil
Kasa: Cooler Master MasterBox TD500 V2 Beyaz

Anakart: MSI MPG

X670E Carbon WiFi

RAM: Patriot Viper Elite RGB

İşlemci: AMD Ryzen 7 7800X3D

SSD: Kingston FURY Renegade 2TB PCIe 4.0 NVMe M.2

PSU: BitFenix BFG Gold 850W 80+ Gold PCIe Gen 5.0

AIO: Lian Li Galahad II Trinity AIO 360mm ARGB Beyaz

Ekran Kartı: Inno3D RTX 4080 Ichill x3 (ALINDI)

Rami bu model seçmemin sebebi beyaz olması ve AMD EXPO sertifikası olması. Beyaz olsun istedim çünkü bu kasanın siyah rengi hoşuma gitmedi ben de kasa, ram, sıvı soğutucu ve fanlar güzel bir hava katsın istedim. Birini bile siyah yaparsam her şeyi tamamen simsiyaha çeviririm tekrar.

@HacıSOFU @NoctuaFanBoyu @emreBeoa @METSHEESH @Pycoue @angel_eye @M.A.Y. ama zenci @Aykut D.

Forumda yeni olduğum için konularda biraz gezdim ve bilgi sahibi olduğunu düşündüğüm arkadaşları etiketledim. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu konudan sonra sipariş vereceğim parçaları.
Kasa güzel gibi ama anakarttan kısıp ram e ve sıvı soğutucuya yatırım yapılsa iyi olur gibi duruyor, bu sisteme arctic soğutma ve G.skill ram gider diye düşünüyorum, ve bu bütçede bir sistem topluyorsan sakın ama sakın asus, msı, fsp hydro g serisi gibi psu almaktan çekinme çünkü en ufak bir sıkıntıda psunun patlamasını istemeyiz.

Mostinsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berk Uçku
Max bütçen nedir?
Toplayayım ben.
Hocam bütçeyi 35 olarak düşünelim ekran kartı hariç duruma göre yükseltelim çok zora girmek istemiyorum. Bir de bu sistemde neyi beğenmediniz onu da söylerseniz öğreneyim.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,110
İsim
Hamza Ziya Üstün
Bitfenix veya nzxt arasında istediğinizi alabilirsiniz ikisi de fena değil. Ne işlerde kullanacaksınız sadece oyun mu? Eğer render vs yapılacaksa rami yükseltirsiniz. Ekran kartı siyah olduğundan geri kalanların tamamı beyaz olsa bile biraz kötü görüntü olabiliyor. Bir de ben olsam anakarttan biraz kısardım, öyle bir anakarta ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Biraz kendi zevkinize göre almışsınız sanırım, çok da fena seçimler sayılmazlar. Bunlar dışında fena durmuyor.

Mostinsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berk Uçku
Bitfenix veya nzxt arasında istediğinizi alabilirsiniz ikisi de fena değil. Ne işlerde kullanacaksınız sadece oyun mu? Eğer render vs yapılacaksa rami yükseltirsiniz. Ekran kartı siyah olduğundan geri kalanların tamamı beyaz olsa bile biraz kötü görüntü olabiliyor. Bir de ben olsam anakarttan biraz kısardım, öyle bir anakarta ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Biraz kendi zevkinize göre almışsınız sanırım, çok da fena seçimler sayılmazlar. Bunlar dışında fena durmuyor.
Anakart önerisi alabilir miyim hocam? Sadece oyun için kullanacağım. Zaten siyaha doğru kayıyordum sizin bu yorumunuzdan sonra tamamen simsiyaha dönmeye karar verdim.

Aykut D.

80+ Gold
Kasa: Cooler Master MasterBox TD500 V2 Beyaz

Anakart: MSI MPG

X670E Carbon WiFi

RAM: Patriot Viper Elite RGB

PSU: BitFenix BFG Gold 850W 80+ Gold PCIe Gen 5.0

AIO: Lian Li Galahad II Trinity AIO 360mm ARGB Beyaz

Ekran Kartı: Inno3D RTX 4080 Ichill x3 (ALINDI)

Rami bu model seçmemin sebebi beyaz olması ve AMD EXPO sertifikası olması. Beyaz olsun istedim çünkü bu kasanın siyah rengi hoşuma gitmedi ben de kasa, ram, sıvı soğutucu ve fanlar güzel bir hava katsın istedim. Birini bile siyah yaparsam her şeyi tamamen simsiyaha çeviririm tekrar.

@HacıSOFU @NoctuaFanBoyu @emreBeoa @METSHEESH @Pycoue @angel_eye @M.A.Y. ama zenci @Aykut D.

Forumda yeni olduğum için konularda biraz gezdim ve bilgi sahibi olduğunu düşündüğüm arkadaşları etiketledim. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu konudan sonra sipariş vereceğim parçaları.
Bütçe varsa psu ile ram daha iyi seçilebilir onun dışında güzel bir sistem olmuş ama fiyatı ne tuttu bu sistemin?

Anakart önerisi alabilir miyim hocam? Sadece oyun için kullanacağım. Zaten siyaha doğru kayıyordum sizin bu yorumunuzdan sonra tamamen simsiyaha dönmeye karar verdim.
17001167853137023035697749330713.jpg

Kömür edition :D

Son düzenleme:

Mostinsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berk Uçku
Bütçe varsa psu ile ram daha iyi seçilebilir onun dışında güzel bir sistem olmuş ama fiyatı ne tuttu bu sistemin?

Alıntıyı görüntüle
Hocam fiyatı 85 gibi bir şey tuttu. Bütçe yok ama anakarttan biraz kısıp biraz onlara ekleyebiliriz sanırım.

Artarof

80+ Bronze

Alıntıyı görüntüle
Kömür iyidir :D

Hocam fiyatı 85 gibi bir şey tuttu. Bütçe yok ama anakarttan biraz kısıp biraz onlara ekleyebiliriz sanırım.
Net bütçene göre istersen sistem toplamayı deneyebilirim.
Hem beyaz, hem siyah olarak bakarım.

Son düzenleme:

Mostinsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berk Uçku
Başka tavsiye edebileceğim bi kasa yok, onun için ayrı bir konu açarsın ama sadece görünüş için td500 alma, ben aldıktan 1 gün sonra direk iade ettim, kasa cidden küçük her şey tıkış tıkış, önerdiğim kasa hem menteşeli, kablo gizleme yuvaları çok fazla ve rgb dolu 140mm fan var, temizlemesi kolay ön taraf mesh ve tırnaklı çıkartıp yıka geri tak dikey ekran kartı takma yuvasıda var, sadece arkaya 1 tane fan alman gerek, youtubeden videoları izle fikrin değişmezse kasa önerisi diye konu aç

Ben yok demedim zaten, sıvı soğutma anakartın önüne denk geliyor yeterince yer yok kasada, anakart çok kalınsa girmez sıvı soğutma
Youtube'dan izledim fotoğrafta kötü duruyormuş gayet yakışıklı kasa. Önerin için teşekkür ederim.

Kasa: Phanteks Eclipse G500A Siyah

Anakart: MSI MPG X670E Carbon WiFi

RAM: Kingston FURY Beast DDR5 RGB 32 GB

PSU: BitFenix BFG Gold 850W

AIO: Lian Li Galahad II Trinity AIO 360mm ARGB Siyah

EDİT: Kasa sıvı soğutma ve ramler değişti. Tamamen siyaha dönüldü. Sizlerden anakart ve psu önerisi bekliyorum.

@HacıSOFU hocam RTX 4090 konusunu gördün bizi unuttun :ROFLMAO: Şaka bir yana yardımlarını tavsiyelerini bekliyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: Esca

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,110
İsim
Hamza Ziya Üstün