Neler Yeni

Trendyol elektronik ürün iadesi

Afur

80+
Arkadaşlar merhaba. Birkaç gün önce Trendyol sitesinden bilgisayar faresi satın aldım. Ürün geldi ama kutu içerisinden garanti belgesi çıkmadı. Faturayı da göndermemişler. 3 gündür mağazanın e-fatura göndermesini bekliyorum. Ama garanti belgesinin olmaması beni endişelendiriyor. Çünkü çoğu yetkili servis faturanın yanında garanti belgesini de istiyor. Trendyol mh. İle konuştuğumda faturanın garanti belgesi yerine geçeceğini söylediler ama daha bugün bozulan faremi yetkili servise gönderdim. Benden fatura ve garanti belgesini istediler.
Demem o ki bu ürünü 14 gün içerisinde iade edebilir miyim? Kutusunu açtım doğal olarak. İade almak zorundalar değil mi? (Satıcı Trendyol değil)

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Normalde fatura garanti belgesi yerine geçer bu doğru. Artık garanti belgesi isteyen firma kalmadı sizinki istisna olmuş. Tabi 14 gün yasal iade hakkınız var.

Afur

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normalde fatura garanti belgesi yerine geçer bu doğru. Artık garanti belgesi isteyen firma kalmadı sizinki istisna olmuş. Tabi 14 gün yasal iade hakkınız var.
Bugün garantiye yolladığım farenin markası SteelSeries. Yetkili servisi Despec Bilgisayar, daha önceden de yolladığımda garanti belgesini istemişlerdi. 14 gün iade hakkımın olduğunu biliyorum ama kutusunu açtığım için iade alamayız deme lüksleri yok değil mi?

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bugün garantiye yolladığım farenin markası SteelSeries. Yetkili servisi Despec Bilgisayar, daha önceden de yolladığımda garanti belgesini istemişlerdi. 14 gün iade hakkımın olduğunu biliyorum ama kutusunu açtığım için iade alamayız deme lüksleri yok değil mi?
Ürün kusurlu ise iade alamayız deme hakları yok.

Top Bottom