Neler Yeni

Türk Telekom ADSL'den VDSL'e Geçiş

En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Bedirhan SAMSA
Instagram
bedirhansamsa
Steam
Bedirhaaan
Facebook
bedirhansamsa34
Twitter
bedirhansamsa
Merhabalar, Türk Telekom ADSL'den VDSL'e geçiş yapmak için önce altyapınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Buradan https://turk.net/internet-hiz-altyapi-sorgulama/ veya https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/sayfalar/kapsama-haritasi.aspx buradan altyapınız maks. kaç desteklediğini görmeniz gerekiyor. Maks. 16 ise VDSL'e geçiş için altyapınız izin vermiyor.

Ben 16mbps hipernet paketi kullanıyordum. VDSL pakete geçeli yaklaşık 1.5 saat oldu ve aradaki fark inanılmaz. İmkanı olanların geçmesi için bu rehberi hazırladım.

Eski internet paketimin Speedtest sonucu: (Testler CAT6 kablo ile yapıldı)
unknown.png

Yeni internet paketimin Speedtest sonucu:
WhatsApp Image 2020-05-07 at 15.09.43.jpg

Olaylar şöyle gelişti:
- Türk Telekom'u aradım. VDSL modem talep ettim. Zyxel VMG3313-B10A marka modem gönderdiler. Bu olaylar arasında yaptığım tek hata vardı o da bu. Kesinliklikle kendi modeminizi kendiniz alın. İyi ki iyi bir Router'ım varmış evde. Modemi Bridge mod'da kullanıp, Router'dan wi-fi sinyali alıyorum.
- Cuma günü modemin satışı yapıldı. Pazartesi modem ulaştı elime. Gelen kargocu arkadaşa kimlik fotokopinizi vermeniz gerekiyor. Gelen evraklar imzaladıktan sonra tekrar Müdürlüğe gidiyor. Çarşamba günü Müdürlüğe ulaştı.
-Çarşamba akşam 20.05'de aradım. Konuşma yaklaşık 15 dakika sürdü.
-50Mbps 150GB(ama sınırsız) Hipernet paketine geçtim. Bu 150GB konusu çok değişik. Yeni ve eski paketler var. Bu paket eski olduğu için adı 150GB kalmış. AKN kalktığı için limit ya da hız düşürme yok gerçek limitsiz paket.
-15 dakika sonunda işlemler bitti. Min. 2 Maks. 15 gün içinde geçeceksiniz dedi. Ertesi gün geçmiş oldu ;)

Kullandığım paketin fiyatı 99,80TL. Türkiye ortalamasına baktığımızda hız iyi fiyat yüksek gibi. Dünya ortalamasına baktığımızda hız düşük. İlk kez forumda konu açıyorum eksiklerim varsa affola. Yorumlarda düzeltirseniz sevinirim❤.

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,555
İsim
Samet Kaya
Merhabalar, Türk Telekom ADSL'den VDSL'e geçiş yapmak için önce altyapınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Buradan https://turk.net/internet-hiz-altyapi-sorgulama/ veya https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/sayfalar/kapsama-haritasi.aspx buradan altyapınız maks. kaç desteklediğini görmeniz gerekiyor. Maks. 16 ise VDSL'e geçiş için altyapınız izin vermiyor.

Ben 16mbps hipernet paketi kullanıyordum. VDSL pakete geçeli yaklaşık 1.5 saat oldu ve aradaki fark inanılmaz. İmkanı olanların geçmesi için bu rehberi hazırladım.

Eski internet paketimin Speedtest sonucu: (Testler CAT6 kablo ile yapıldı)
Alıntıyı görüntüle
Yeni internet paketimin Speedtest sonucu:
Alıntıyı görüntüle

Olaylar şöyle gelişti:
- Türk Telekom'u aradım. VDSL modem talep ettim. Zyxel VMG3313-B10A marka modem gönderdiler. Bu olaylar arasında yaptığım tek hata vardı o da bu. Kesinliklikle kendi modeminizi kendiniz alın. İyi ki iyi bir Router'ım varmış evde. Modemi Bridge mod'da kullanıp, Router'dan wi-fi sinyali alıyorum.
- Cuma günü modemin satışı yapıldı. Pazartesi modem ulaştı elime. Gelen kargocu arkadaşa kimlik fotokopinizi vermeniz gerekiyor. Gelen evraklar imzaladıktan sonra tekrar Müdürlüğe gidiyor. Çarşamba günü Müdürlüğe ulaştı.
-Çarşamba akşam 20.05'de aradım. Konuşma yaklaşık 15 dakika sürdü.
-50Mbps 150GB(ama sınırsız) Hipernet paketine geçtim. Bu 150GB konusu çok değişik. Yeni ve eski paketler var. Bu paket eski olduğu için adı 150GB kalmış. AKN kalktığı için limit ya da hız düşürme yok gerçek limitsiz paket.
-15 dakika sonunda işlemler bitti. Min. 2 Maks. 15 gün içinde geçeceksiniz dedi. Ertesi gün geçmiş oldu ;)

Kullandığım paketin fiyatı 99,80TL. Türkiye ortalamasına baktığımızda hız iyi fiyat yüksek gibi. Dünya ortalamasına baktığımızda hız düşük. İlk kez forumda konu açıyorum eksiklerim varsa affola. Yorumlarda düzeltirseniz sevinirim❤.
peki memnun musunuz kesilme oluyormu birde benimki max 6 nasıl vdsl başvrusu yapabilirim 6mbps en fazla 5 alıyorum 5/0.3

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,474
İsim
Adem
peki memnun musunuz kesilme oluyormu birde benimki max 6 nasıl vdsl başvrusu yapabilirim 6mbps en fazla 5 alıyorum 5/0.3
kesilme vs durumlar altyapı ile alakalıdır başkasında iyi olması sizde iyi olacağı anlamına gelmiyor
TTnet altyapısında cs vs gibi avrupa altyapılı oyunlarda 40 ping alıyorum (24mbps vdsl) Ama adsl kullanırken sorun yaşamıyordum

En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Bedirhan SAMSA
Instagram
bedirhansamsa
Steam
Bedirhaaan
Facebook
bedirhansamsa34
Twitter
bedirhansamsa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Altyapı sorgulamanızda Maks. 6 çıkıyorsa yapacak bir şey yok. Türk Telekom'dan altyapı getirme talebinde bulunabilirsiniz. Şu ana kadar kesilme olmadı. İsterseniz Müşteri Hizmetlerini arayın VDSL' geçebiliyor muyum? Altyapım kaldırıyor mu? vs. sorularını sorabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

kesilme vs durumlar altyapı ile alakalıdır başkasında iyi olması sizde iyi olacağı anlamına gelmiyor
TTnet altyapısında cs vs gibi avrupa altyapılı oyunlarda 40 ping alıyorum (24mbps vdsl) Ama adsl kullanırken sorun yaşamıyordum
Kesinlikle katılıyorum. Burada vermek istediğim ana fikir aslında altyapınız destekliyorsa geçindi. Dün eski paketimle oynarken 30-40-50-60 arası oynuyordum. Nadiren 50-60 oluyordu. Bugün daha girmedim girince sonuçları paylaşırım.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam Türk telekom bizi kazıklıyor sizin tarifeye göre.
25 mbps Sınırsız 105 tl önceki tarife 35 mbps Sınırsız 86 Tl idi.

En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Bedirhan SAMSA
Instagram
bedirhansamsa
Steam
Bedirhaaan
Facebook
bedirhansamsa34
Twitter
bedirhansamsa
Hocam Türk telekom bizi kazıklıyor sizin tarifeye göre.
25 mbps Sınırsız 105 TL önceki tarife 35 mbps Sınırsız 86 TL idi.
16Mbps tarifeye 76.50TL ödüyorduk. Tarife ve Limite göre fiyatlar değişiyor. Bu ne zaman aboneliği başlattığınıza göre de değişir. 2016'da başlattık biz aboneliği.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,474
İsim
Adem
16Mbps tarifeye 76.50TL ödüyorduk. Tarife ve Limite göre fiyatlar değişiyor. Bu ne zaman aboneliği başlattığınıza göre de değişir. 2016'da başlattık biz aboneliği.
Genelde eski kullanıcı olsanız bile bazen yardım etmedikleri oluyor şanslı kullanıcısınız 105 tl 24mbps turkcelldeyim taahüt biticek 110 TL'ye devam indirim yok 4 yıldır kullanıyorum :)

En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Bedirhan SAMSA
Instagram
bedirhansamsa
Steam
Bedirhaaan
Facebook
bedirhansamsa34
Twitter
bedirhansamsa
Genelde eski kullanıcı olsanız bile bazen yardım etmedikleri oluyor şanslı kullanıcısınız 105 TL 24mbps turkcelldeyim taahüt biticek 110 TL'ye devam indirim yok 4 yıldır kullanıyorum :)
Aslında Turkcell sanki fahiş fiyatlar uyguluyor gibi. Ama kimse sesini çıkartmıyor memnun gibiler.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,474
İsim
Adem
Aslında Turkcell sanki fahiş fiyatlar uyguluyor gibi. Ama kimse sesini çıkartmıyor memnun gibiler.
Şuan sıfırdan hangi sağlayıcısına geçerseniz geçin yaklaşık aynı fiyatlar ile karşılaşayacaksınız.Dediğiniz gibi 90tl gibi bir pakete geçmeniz sadece size yapılan bir kıyaktır :D başka bir şey görmüyorum 110 tl verilebilir bir rakam 35mbps veya 50 mbps bu fiyata verseler o paketlere geçerim zaten ama ne yapalım bizde pingimiz yok diye dua ediyoruz.

En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Bedirhan SAMSA
Instagram
bedirhansamsa
Steam
Bedirhaaan
Facebook
bedirhansamsa34
Twitter
bedirhansamsa
Şuan sıfırdan hangi sağlayıcısına geçerseniz geçin yaklaşık aynı fiyatlar ile karşılaşayacaksınız.Dediğiniz gibi 90tl gibi bir pakete geçmeniz sadece size yapılan bir kıyaktır :D başka bir şey görmüyorum 110 TL verilebilir bir rakam 35mbps veya 50 mbps bu fiyata verseler o paketlere geçerim zaten ama ne yapalım bizde pingimiz yok diye dua ediyoruz.
Bu günlerde geçer umarım.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
2005 den beri babam ttnet e abone arada ev değişikliği oldu. Yeni abonelikte 2015 de başladı.

En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Bedirhan SAMSA
Instagram
bedirhansamsa
Steam
Bedirhaaan
Facebook
bedirhansamsa34
Twitter
bedirhansamsa
2005 den beri babam ttnet e abone arada ev değişikliği oldu. Yeni abonelikte 2015 de başladı.
Valla çok değişikmiş. Arayıp sordunuz mu? Yani ben 16mbps hipernetten 50mbps hipernete geçiş yaptım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,902
Üyeler
150,960
Son üye
İlkaykoc
Top Bottom