Neler Yeni

Öneri TÜRK TELEKOM TAAHHÜT ÜCRETİ DOLANDIRICILIĞI!!

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mustafa Emin Akkaya
12 ay taahhütüm kalan türk telekom internetimden memnun olmadığımı belirterek ayrılmak istedim. Bu isteğimi Tüketiciyi Koruma Hakkında Kanun 52.madde 4.fıkra ya dayanarak belirttim. ( Bu kanun verdiğiniz taahhütten dilediğiniz zaman cayabileceğinizi belirten bir kanun fotoğraf olarak da ekleyeceğim.) Fakat bu durum üzerine firma benimle iletişime geçerek talep ettikleri paranın taahhüt bozma bedeli değil, bana özel sağlanan indirimden dolayı edecekleri zararın karşılığı olduğunu söyledi. (bunu söyleyen bir kanun da mevcut.) İşin dolandırıcılığı tam olarak burada başlıyor, çünkü firma bana ayda 85 lira karşılığında verdikleri 12mbps adsl internetin aslında 259.06 olduğunu, bana özel olarak fiyatın 85 lira yapıldığını, dolayısıyla arada oluşan 174 lira gibi bir farkın kalan ayların sayısınca çapılıp 1700 küsür lira ödemem gerektiğini belirtiyor. 12mbps interneti yalanlarla 174 lira indirimle verip, kanunen hakkını arayan mağdur vatandaşlardan hukuka uygun dolandırıcılıkla bu kadar yüksek meblağlar talep edip kendilerine bağlıyorlar. Bu konuda yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşlar, hukuk çalışanları veya konu hakkında bilgiye sahip kim varsa yardım bekler, internet aboneliği başlatacak kişilerin bu anlattığım durumu göz önünde bulundurmalarını, kendilerini zor duruma sokmamalarını tavsiye ederim. Herkese iyi forumlar.
Desktop Screenshot 2021.02.24 - 20.14.14.95 (3).png

DENI2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,984
İsim
Deniz
Steam
https://steamcommunity.com/id/HiDeniz
Discord
DΞNI2 ム#9844
Sonuçta bu bir sözleşme ve bozmaman için ellerinden geleni yapıyorlar bozmak istiyorsan şart koşuyorlar

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,729
İsim
Eren Yeager
12 ay taahhütüm kalan türk telekom internetimden memnun olmadığımı belirterek ayrılmak istedim. Bu isteğimi Tüketiciyi Koruma Hakkında Kanun 52.madde 4.fıkra ya dayanarak belirttim. ( Bu kanun verdiğiniz taahhütten dilediğiniz zaman cayabileceğinizi belirten bir kanun fotoğraf olarak da ekleyeceğim.) Fakat bu durum üzerine firma benimle iletişime geçerek talep ettikleri paranın taahhüt bozma bedeli değil, bana özel sağlanan indirimden dolayı edecekleri zararın karşılığı olduğunu söyledi. (bunu söyleyen bir kanun da mevcut.) İşin dolandırıcılığı tam olarak burada başlıyor, çünkü firma bana ayda 85 lira karşılığında verdikleri 12mbps adsl internetin aslında 259.06 olduğunu, bana özel olarak fiyatın 85 lira yapıldığını, dolayısıyla arada oluşan 174 lira gibi bir farkın kalan ayların sayısınca çapılıp 1700 küsür lira ödemem gerektiğini belirtiyor. 12mbps interneti yalanlarla 174 lira indirimle verip, kanunen hakkını arayan mağdur vatandaşlardan hukuka uygun dolandırıcılıkla bu kadar yüksek meblağlar talep edip kendilerine bağlıyorlar. Bu konuda yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşlar, hukuk çalışanları veya konu hakkında bilgiye sahip kim varsa yardım bekler, internet aboneliği başlatacak kişilerin bu anlattığım durumu göz önünde bulundurmalarını, kendilerini zor duruma sokmamalarını tavsiye ederim. Herkese iyi forumlar.Alıntıyı görüntüle
Aynısı başıma geldi tıpatıp aynısı bende 24ay taahhüt vardı ve 16mbpslik interneti 170 180TL'ye yakın indirim yaptıklarını söyleyip 800 900TL aldılar son 6 ay kalmıştı geçmiş olsun hocam dolandırıcılık başka bir şey değil.

Aoruss

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,891
İsim
Kagan
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mustafa Emin Akkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynısı başıma geldi tıpatıp aynısı bende 24ay taahhüt vardı ve 16mbpslik interneti 170 180TL'ye yakın indirim yaptıklarını söyleyip 800 900TL aldılar son 6 ay kalmıştı geçmiş olsun hocam dolandırıcılık başka bir şey değil.
teşekkür ederim dostum sana da geçmiş olsun

rtx 3090

80+ Silver
12 ay taahhütüm kalan türk telekom internetimden memnun olmadığımı belirterek ayrılmak istedim. Bu isteğimi Tüketiciyi Koruma Hakkında Kanun 52.madde 4.fıkra ya dayanarak belirttim. ( Bu kanun verdiğiniz taahhütten dilediğiniz zaman cayabileceğinizi belirten bir kanun fotoğraf olarak da ekleyeceğim.) Fakat bu durum üzerine firma benimle iletişime geçerek talep ettikleri paranın taahhüt bozma bedeli değil, bana özel sağlanan indirimden dolayı edecekleri zararın karşılığı olduğunu söyledi. (bunu söyleyen bir kanun da mevcut.) İşin dolandırıcılığı tam olarak burada başlıyor, çünkü firma bana ayda 85 lira karşılığında verdikleri 12mbps adsl internetin aslında 259.06 olduğunu, bana özel olarak fiyatın 85 lira yapıldığını, dolayısıyla arada oluşan 174 lira gibi bir farkın kalan ayların sayısınca çapılıp 1700 küsür lira ödemem gerektiğini belirtiyor. 12mbps interneti yalanlarla 174 lira indirimle verip, kanunen hakkını arayan mağdur vatandaşlardan hukuka uygun dolandırıcılıkla bu kadar yüksek meblağlar talep edip kendilerine bağlıyorlar. Bu konuda yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşlar, hukuk çalışanları veya konu hakkında bilgiye sahip kim varsa yardım bekler, internet aboneliği başlatacak kişilerin bu anlattığım durumu göz önünde bulundurmalarını, kendilerini zor duruma sokmamalarını tavsiye ederim. Herkese iyi forumlar.Alıntıyı görüntüle
sözleşmeyi okudun mu bu nlar işin yirmi türlü çakallığını bilirler muhtemelen orada bu paket kampanyalı olarak verilniştir tarzı bir şeyler yazıyordur yazmıyorsa doğru thh ye git

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mustafa Emin Akkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sözleşmeyi okudun mu bu nlar işin yirmi türlü çakallığını bilirler muhtemelen orada bu paket kampanyalı olarak verilniştir tarzı bir şeyler yazıyordur yazmıyorsa doğru thh ye git
yaklaşık 5 sene önce ilk üyeliğimizi aldık. sonrasında tanımlanan tüm tarifeler için hiçbir zaman yazılı bir sözleşme elimize geçmedi. sabah akşam cimerde ve btk dan yazı gönderiyorum, thh ye de giderim peşini bırakmayacağım

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Allahın belası firma taahütüm bitti ayrılacam diyorum benden tonla belge istiyor kalsınlar diye her şeyi yapıyorlar.

Top Bottom