Neler Yeni

Türk Telekom ve TürkNet

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,467
İsim
Adem
Biraz ısınma var ama her zamanki hali, modem mi değiştirmem gerek?
Arkadaşının modemini alıp deneyerek sorun olacak mı diye test edebilirsin sorun olmazsa modem alırsın.Arkadaşından alamazsan eğer TTneti ara sorunun çözülmezse,eski bir modemse değişiklik çözme "ihtimali" olabilir.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
millenicom ile türknet arasındayım modem ve kurulum hizmetleri türknette olmadığı için ve fiyat bakımından daha uygun olduğu için oraya yönelmek mantıklı geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

olduğum yerde kablonet altyapısı yok sanırım altyapıya baktığımda direk mahalle seçeneğinde mahalle çıkmıyor

O da aynı şekilde 85 mbps
tamam o zaman bu kampanyadan alabilirsin.
Yanında türk telekom'un olan playstore.com'da geçerli 100tl cüzdan kodu ki bunu istersen steam cüzdan koduna da dönüştürebilirsinç
aynı zamanda her ay 1 adet oyun veriyorlar.
üstelik normal şartlarda 50mbps internet almak istediğin zaman 120tl+10tl erişim ücreti alınıyor. bunda ise erişim ücreti dahil 120tl.
geçmeye değer.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Nyaniki Senpai
Tamamdır değerlendireceğim teşekkürler herkese

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,923
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
ama şöyle bir şey var. telekomun fiberi varsa türknet de kullanabilmeli normalde.
Belki FTTC Fiber yani VDSL2 Vardır. Ki telekomun VDSL2 Üzerindeki performansı bile gayet iyi.
4.5 Yıldır aralıksız hizmet veren, ünlü olmuş ve kendi kendine kablosuz çekim gücünü düşürüp arttıran sorunlu modemim ile yaptığım son hız testi:
Alıntıyı görüntüle
VDSL2/FTTC Fiber Altyapı.
Bizimki de TTNET FTTC galiba. VDSL2 17a yazıyor. Tip 11b diye bir fiber kutusu var minnacık. Ama binaya giren DSL. Hızım 50 olması gerekirken 5. Bakalım sorun çözülünce suçlu TTNET mi TurkNet Mi yoksa biz mi çıkcıaz?

tamam o zaman bu kampanyadan alabilirsin.
Yanında türk telekom'un olan playstore.com'da geçerli 100tl cüzdan kodu ki bunu istersen steam cüzdan koduna da dönüştürebilirsinç
aynı zamanda her ay 1 adet oyun veriyorlar.
üstelik normal şartlarda 50mbps internet almak istediğin zaman 120tl+10tl erişim ücreti alınıyor. bunda ise erişim ücreti dahil 120tl.
geçmeye değer.
Çok pahalı bea. 99TL 35mbit. 95TL' ye 75 almak varken hemde... 35/6 TT vs 75/8 turknet. Fiyatlar aynı gibi düşünebiliriz.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Bizimki de TTNET FTTC galiba. VDSL2 17a yazıyor. Tip 11b diye bir fiber kutusu var minnacık. Ama binaya giren DSL. Hızım 50 olması gerekirken 5. Bakalım sorun çözülünce suçlu TTNET mi TurkNet Mi yoksa biz mi çıkcıaz?

Çok pahalı bea. 99TL 35mbit. 95TL' ye 75 almak varken hemde... 35/6 TT vs 75/8 turknet. Fiyatlar aynı gibi düşünebiliriz.
şş.
sorunun hala çözülmedi. çözülünce yazarsın :)

sefagkts

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Sefa Göktaş
Instagram
sefa_gkts
Facebook
sefa753
Twitter
sefa_gkts
Merhabalar bir sorum olucak
Türk Telekom'da bana fiber vaad ederlerken TürkNet'de vdsl veriyor.
Fakat Türk Telekom'a güvenebilir miyim bilmiyorum.
TürkNetde ise 75 mbps ye kadar destekleniyor diyor.
Sizce hangi internet sağlayıcısı daha avantajlı? (Türk Telekom ayrıca fiyat açısından neredeyse iki katı, ben hala TürkNet daha avantajlı diye düşünüyorum ama sormak istedim.)
Türk telekomdan türknete geçtim fazlasıyla menunum 35lik paketten 33-5.5 hız alıyorum ttnet 16lık pakette 7 8 anca veriyordu ping çok sıkıntılıydı. Türknette sıkıntım yok suan geçmeyi düşünürsen kod verebilirim 1 ay ücretsiz kullanman için

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,923
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Sorunum düzeldi. Ben kaynaklıymış. Şuan hatta 54 destekli altyapıda 72 kullanıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Nyaniki Senpai
1605042289992.png
netspeed nasıldır hala aradayım türknet çok kötü diyorlar en azından destek ekibi için. 2M baya yakın geldi bu arada yanımda santral var da haberim mi yok acaba

Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Ahmet Şanver
Alıntıyı görüntüle netspeed nasıldır hala aradayım türknet çok kötü diyorlar en azından destek ekibi için. 2M baya yakın geldi bu arada yanımda santral var da haberim mi yok acaba
Netspeed iyidir. Müşteri hizmetleri var, sorun oldu mu arayıp yardım alıyorsun. Ben 35lik paketini kullanıyorum memnunum. Eğer geçeceksen netspeedde max 75lik paket var bilgin olsun. Kesin kararını verirsen netspeed için, sana kod veririm kayıt yaptıracağın zaman kodu söylersen 12 ay 5 lira indirimli kullanırız ikimizde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Nyaniki Senpai
download 70 i geçtikten sonra ha 85 ha 75 çok bir fark olcağını düşünmüyorum önemli olan sabit kalması ve uploadının yüksek olması en azından 5. Müşteri hizmetleri iyiyse şuanda en yakın gelen bu sanırsam bana. kesinti falan oluyor mu peki?

modemi kendimiz alıyoruz bir de sanırım baktım da modem yok sanırım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Ahmet Şanver
download 70 i geçtikten sonra ha 85 ha 75 çok bir fark olcağını düşünmüyorum önemli olan sabit kalması ve uploadının yüksek olması en azından 5. Müşteri hizmetleri iyiyse şuanda en yakın gelen bu sanırsam bana. kesinti falan oluyor mu peki?
Açık konuşayım ben normalde kesinti yaşamadım. Sadece bir kere oldu ondada faturayı yatırmayı unuttuk :) tabi hemen kesilmedi 1 ay sonra falan. Onun dışında nisan mayıs aylarında herkes eve kapanınca biraz yavaşlama oldu. Birde 1 ay kadar önce biraz yavaşlama vardı ama bunlar sürekli değildi kısa süreli. Bende indirme hızı genelde 32 33 civarında stabil sayılır.

Modem bende vardı ama modem çok sorun olcak bir şey değil rahat ayarlarsın. Sırf modem için alamam dersen bir şey diyemem. Şu sıralar indirimleri kovalarsın belki iyi denk getirirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Nyaniki Senpai
tavsiyelerinizi bekliyorum o zaman modem için

Top Bottom