Neler Yeni

Türk Telekom'dan Millenicom'a Geçilir Mi?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,885
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Eğer Superonline Fiber altyapınız yoksa Turkcell'e geçmenizi önermem. Kendi fiber altyapısında pek stabil ping değerleri sunamayan bir firmanın TT altyapısında ne performans göstereceği bilinmez :)

TurkNet'e veya Millenicom'a geçebilirsiniz. Benim önerim TurkNet yönünde olur.

caglaracikmese

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Eğer Superonline Fiber altyapınız yoksa Turkcell'e geçmenizi önermem. Kendi fiber altyapısında pek stabil ping değerleri sunamayan bir firmanın TT altyapısında ne performans göstereceği bilinmez :)

TurkNet'e veya Millenicom'a geçebilirsiniz. Benim önerim TurkNet yönünde olur.
Millenicom ile Turknet’in arasındaki farklar neler?
İkisi de kiralık altyapı ile internet sağlayan şirketler sonuçta.
Turknet’in teknik ekibi hakkında hiç olumlu yorum görmemiştim zamanında.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Altyapın hangi altyapı ki? Süperonline altyapısı mı yoksa Türktelekom mu? Olduğun konuma göre firmaların internet kalitesi çok etkiliyor. TT iyiyse paketini yükseltip oradan da devam edebilirsin. "Yok, ben yeni bir internet sağlayıcısı istiyorum." diyorsan eğer Süperonline altyapı varsa ona da geçebilirsin ama ben TürkNet denerdim. Taahhüt de yok. Kötü çıkarsa iptal edebilirsin.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,885
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Turknet’in teknik ekibi hakkında hiç olumlu yorum görmemiştim zamanında.
TurkNet'in teknik ekibi yok gibi bir şey zaten. Her şeye yine Telekom bakıyor. Bazen Telekom TurkNet ile uğraşmak istemeyip kendi sistemlerine düşen tüm biletleri müşteri sorunu diye kapatıyorlar.
Millenicom ile Turknet’in arasındaki farklar neler?
Millenicom, Yurt İçi ve Yurt Dışı bağlantılarda Superonline'ın sunucularını ve yönlendirmelerini kullanır. Bu yüzden ping açısından Superonline'dan çok büyük bir farkı yoktur.
TurkNet, kendi sunucularını ve kendi POP noktalarını bulundurur. Çok daha fazla sunucu, ortak bağlantı noktaları ile erişim içinde olduğu için daha kısa ve daha stabil yollarla erişim sağlanabilir.

Milleni'de Müşteri hizmetleri vardır ancak faydasını ciddi anlamda gören bir tane arkadaşımı tanımıyorum.
TurkNet'te tümden müşteri hizmetleri yoktur. Online İşlem Merkezi üzerinden bilet sistemiyle işler her şey. Sadece başvuruda Müşteri Hizmetleri işe yarar.

Ayrıca TurkNet'te Statik IP daha ucuz, 10TL.

Hepsini saymaya çalışsam bütün günümü harcamam gerekir.

caglaracikmese

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Kararlarım sonucu Turkcell Superonline Fiber 100 Mbps download, 10 Mbps upload paketine geçtim.
Bu konunun altına yorum yapan herkese teşekkkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,363
Üyeler
141,124
Son üye
ardagmstas
Top Bottom