Neler Yeni

Türkçe Rap / Türkçe Drilller'e karşı neden böyle davranıyorlar?

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Ya mesela Allame, Hidra, Rota, Defkhan, Contra, Ceg, Motive falan filan eski rapçiler olduğundan onlara çok laf edilmiyor ama mesela Türkiye'de gidip birisine şunu desem :

-Cakal, Reckol, Lvbel C5, Batuflex, Organize, Ati242, UZI, Critical, G0KAY, Keskin gibi gibi şeyler dinliyorum.

dediğimde bana herkes önyargı ile bakıyor? Hayır yani müzik tarzı farklı olabilir eyvallahta yani senin dinlediğin pop, arabesk falan nasıl bana sıkıcı geliyorsa ve bunu ben sana söylemiyorsam sen de bana söyleme. Ben arabesk karşıtı falan değilim arkadaşım dinlese "geç şunu" falan demem, dinlerim. Bunun aynısı yeni nesil rapler için geçerli değil niyeyse. Bir de dinleyenlere ergen kitle falan diyorlar. Tamam fanları belki öyle olabilir ama dinleyen kişi senden büyük bile olabiliyor duruma göre. Hatta yavaş yavaş bu tarz sanatçılar daha fazla dinlenmeye başladı yavaş yavaş diğer sanatçıları sollamaya başladılar. Türkiye genelindeki gençler (13-25) bu tarz şarkılara doğru geçiş yapıyorken hala geçiş yapmamış kişiler neden buna karşı bir inat oluşturuyor? Bu arada şu an size gelipte rap dinleyin demiyorum. Sadece rap dinleyenlere laf eden varsa neden ettiğini merak ediyorum.

Alfha13

80+ Silver
İsimleri ön yargı oluşmasında büyük pay sahibi bence. Batuflex, Overlokçu, Uzi, M4A1, Ati242, ProMan167, Organize, Tekstil, Sanayi, Çakal, Akbaba, Critical, Headshot... Tam dalga geçmelik isimler.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İsimleri ön yargı oluşmasında büyük pay sahibi bence. Batuflex, Overlokçu, Uzi, M4A1, Ati242, ProMan167, Organize, Tekstil, Sanayi, Çakal, Akbaba, Critical, Headshot... Tam dalga geçmelik isimler.
Kitle de bu konuda çok etkin oluyor. Büyük bir kısmı eğer gerçekten de cringe / ergen tipler gibiyse başkaları tarafından öyle düşünülmeye başlıyor. Instagram'da mesela birisi IGTV videosuna Batuflex'i koymuş yorumlara baktım çoğu yaşı büyük insanlar "Dinlediğiniz şarkılara bakın. 🤦‍♀️" falan yazıyorlar.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
skrt skrt skrt bro huh skrt yo alkol küfür skrt skrt anne baba alkol uyuşturucu skrt çıplak objeler skrt skrt çünkü knk
Mesela kusura bakma da senin gibi tiplerden bahsediyorum. Böyle birisini görünce ben aşırı uyuz kapıyorum. Zaten konuda da bunlardan bahsettim.

Besim Tibuk

80+ Gold
Mesela kusura bakma da senin gibi tiplerden bahsediyorum. Böyle birisini görünce ben aşırı uyuz kapıyorum. Zaten konuda da bunlardan bahsettim.
Uyuz olunacak bir şey yok ortada.
Dediğim doğru.
Ortada "sanat" denilecek bir şey yok.
Sözlerde alkolden ve çıplak kızlardan bahset, küfür et sonra hepsini bilgisayarda programla ayarlat.
Lazım olan tek şey para. Yetenek, duygu falan nerde?
Bunu yapan kişiye sanatçı, ortaya konan şeye sanat diyemem ben.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Ya mesela Allame, Hidra, Rota, Defkhan, Contra, Ceg, Motive falan filan eski rapçiler olduğundan onlara çok laf edilmiyor ama mesela Türkiye'de gidip birisine şunu desem :

-Cakal, Reckol, Lvbel C5, Batuflex, Organize, Ati242, UZI, Critical, G0KAY, Keskin gibi gibi şeyler dinliyorum.

dediğimde bana herkes önyargı ile bakıyor? Hayır yani müzik tarzı farklı olabilir eyvallahta yani senin dinlediğin pop, arabesk falan nasıl bana sıkıcı geliyorsa ve bunu ben sana söylemiyorsam sen de bana söyleme. Ben arabesk karşıtı falan değilim arkadaşım dinlese "geç şunu" falan demem, dinlerim. Bunun aynısı yeni nesil rapler için geçerli değil niyeyse. Bir de dinleyenlere ergen kitle falan diyorlar. Tamam fanları belki öyle olabilir ama dinleyen kişi senden büyük bile olabiliyor duruma göre. Hatta yavaş yavaş bu tarz sanatçılar daha fazla dinlenmeye başladı yavaş yavaş diğer sanatçıları sollamaya başladılar. Türkiye genelindeki gençler (13-25) bu tarz şarkılara doğru geçiş yapıyorken hala geçiş yapmamış kişiler neden buna karşı bir inat oluşturuyor? Bu arada şu an size gelipte rap dinleyin demiyorum. Sadece rap dinleyenlere laf eden varsa neden ettiğini merak ediyorum.
Malesef bu insanlar yetkinlikleri ile değil nicelikelri ile öne çıkıp medyanın cilaladığı insanlar.
Şarkı içerikleri temiz olmak zorunda değil ama bu kadar da olmaz.
Yapmacıklar ama aşırı derecede
Gangsta ve illegalliği şeker zanneden insanlar ama bu hayatı 2 dk yaşayamazlar emin olun.
Şarkı sözleri sadece kafiye olması için var
Kısacana nicelikleri ve medya cilası ile bilinen ama yetkinlik ve kalıcılık bakımından gerek ise kişiliklerinden ve gerek gerekse yapmacıkları insanları itiyor.
Dinleyenleri de genel olarak o ritmi için dinliyorlar.
Dinleyenlerde sorun yok ama bu şarkı söyleyen insanlarda var sorun.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Uyuz olunacak bir şey yok ortada.
Dediğim doğru.
Ortada "sanat" denilecek bir şey yok.
Sözlerde alkolden ve çıplak kızlardan bahset, küfür et sonra hepsini bilgisayarda programla ayarlat.
Lazım olan tek şey para. Yetenek, duygu falan nerde?
Bunu yapan kişiye sanatçı, ortaya konan şeye sanat diyemem ben.
Az önceki dediğinle şimdiki dediğinin alakası yok. Bundan bahsediyorum zaten. Eğer sevmiyorsan böyle de, ne öyle dalga geçer dille söylüyorsun?

Besim Tibuk

80+ Gold
Zaman ayarladım.
Bu ne şimdi?
"Seninkine ***** bastım çoktan."
Bu sadece bir tanesi hem de.
Sözler sırf kafiye için oluşturulmuş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Az önceki dediğinle şimdiki dediğinin alakası yok. Bundan bahsediyorum zaten. Eğer sevmiyorsan böyle de, ne öyle dalga geçer dille söylüyorsun?
Dalga değildi onlar ki?
Dediğiniz "şarkı"ların sözlerini özetlemiştim.

Son düzenleme:

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Ayrıca medya şuan baktığımızda edebiyatı , film ve dizi sektörünü , müzik sektörünü ve daha nicelerini para basma makinesi olarak köleleştirmiş bulunmakta.
Bu insanlar bu sektörün köleleri aslında.
Medya nicelik ve paraya bakar yetkinliği umursamaz.
Medya şuan aslında kültürümüze kadar girmiş bir yılan ve zehri ile öldürüyor.
Veya kitaplara baktığımızda önüne gelen kitap çıkarıyor ve bunlar çok satan olabiliyorsa kitap sektörü de medyanın zehrinden nasibini almıştır.
Herkes kitap yazamaz , müzik yapamaz , film veya dizi çekemez , yazı yazamaz , bilim adamı olamaz , ünlü olamaz eğer bunların hepsi herkes için gerçekleşiyorsa medya zehrini iyicene salmış ve kurtarılacak az bir şeyimiz kalmıştır şuan ki vaziyetimiz gibi.
Daha garibi böyle bir metin paragraf sorusunda geçiyordu cidden bu kadar güzel bir soru görmedim ben.
Aşırı haklı bir paragraftı.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Şarkı sözleri sadece kafiye olması için var
Şu kısımda sana katılıyorum, ben de zaten şarkı sadece kulağa hoş geldiği için dinliyorum. Örneğin bass seviyesi, ritmi veya akıcılığı gibi gibi. Sözlere benim de pek dikkat etmediğimi kendim de söyleyebilirim. Klipleri direkt geçiyorum zaten herhalde artık YouTube'dan klipli müzik dinleyen kalmamıştır?

DeH$et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,183
İsim
Kaan Katırcı
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı.
Discord
KaanKa#3296
Top Bottom