Neler Yeni

Türkçe Rap / Türkçe Drilller'e karşı neden böyle davranıyorlar?

baid

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,391
İsim
berk
Alay etmeye gerek yok. "Yeni nesil rapte sözlerin mantığı yok." demen bile benim için yeterliydi. Sadece dalga geçer dille yazdığın için sana laf ediyorum.
Forum kuralları içerisinde bir şeyi nasıl istersem öyle yazarım buna karışamazsın.
Konudaki mesajlarımı okumadığın buradan belli. Tekrar göz at derim. Ben senin bahsettiğin şarkıyı da sevmediğimi söyledim, dinlediğim şarkılarda sözlere pek dikkat etmediğimi de belirttim. Bu arada şu an haksızsın demiyorum, şu an dinlediğim şarkıya bir bakayım mesela direkt bulayım :
Yukarıda çakala önyargılı yaklaşıyorlar yazmışsın. Bende sana bunun sebebini gösterdim.
Alıntıyı görüntüle

Bak buldum mesela. Fakat şarkıyı dinlerken pekte dikkat çekmiyor direkt akıcılığından kaynaklı kaynayıp gidiyor. Yoksa dediğim gibi, ben de dikkatlice dinlesem fark ederim sözlerinin saçma ve sadece uyumlu olsun diye seçtiklerini.
Bu sözlerin mantıklı olduğu anlamına gelmiyor. Dikkat etmesen bile saçmalığını duyarsın.

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Ya mesela Allame, Hidra, Rota, Defkhan, Contra, Ceg, Motive falan filan eski rapçiler olduğundan onlara çok laf edilmiyor ama mesela Türkiye'de gidip birisine şunu desem :

-Cakal, Reckol, Lvbel C5, Batuflex, Organize, Ati242, UZI, Critical, G0KAY, Keskin gibi gibi şeyler dinliyorum.

dediğimde bana herkes önyargı ile bakıyor? Hayır yani müzik tarzı farklı olabilir eyvallahta yani senin dinlediğin pop, arabesk falan nasıl bana sıkıcı geliyorsa ve bunu ben sana söylemiyorsam sen de bana söyleme. Ben arabesk karşıtı falan değilim arkadaşım dinlese "geç şunu" falan demem, dinlerim. Bunun aynısı yeni nesil rapler için geçerli değil niyeyse. Bir de dinleyenlere ergen kitle falan diyorlar. Tamam fanları belki öyle olabilir ama dinleyen kişi senden büyük bile olabiliyor duruma göre. Hatta yavaş yavaş bu tarz sanatçılar daha fazla dinlenmeye başladı yavaş yavaş diğer sanatçıları sollamaya başladılar. Türkiye genelindeki gençler (13-25) bu tarz şarkılara doğru geçiş yapıyorken hala geçiş yapmamış kişiler neden buna karşı bir inat oluşturuyor? Bu arada şu an size gelipte rap dinleyin demiyorum. Sadece rap dinleyenlere laf eden varsa neden ettiğini merak ediyorum.
cakal olsun uzi olsun çoğu şarkısının beatleri güzel geliyor bana o yüzden dinliyorum bu başkasını ilgilendirmez zaten. ama gördüğüm insanlar için söylüyorum çoğu böyle nasıl desem havalı olmak için dinliyor arabesk. o yüzden benim müziğime karışmaları çok saçma olur. geçen gün birisi laf attı zaten. .nasıl ben onlara karışmıyorsam onlar da bana karışamaz.
lafın kısası kimse kimseyi ilgilendirmez

NOMADRANTAN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,422
İsim
Nomad el ghost
Instagram
Serdar
Steam
Aaaa
Twitter
Olm
Discord
Yeterrrr
Reddit
Aaaaaaa
sahte gangsta lık taslıyıp sırf para kazanmak için yapıyo olabilermi
burdaki bütün adamların en az 5 leşi var arabalarla geliyolar dolmuşlarla gidiyolar türkiyedekiler sözler zaten saçma
Mesaj otomatik birleştirildi:

adamların her şarkısında bot var o kadar çok da dinlenmiyolar

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
cakal olsun uzi olsun çoğu şarkısının beatleri güzel geliyor bana o yüzden dinliyorum bu başkasını ilgilendirmez zaten. ama gördüğüm insanlar için söylüyorum çoğu böyle nasıl desem havalı olmak için dinliyor arabesk. o yüzden benim müziğime karışmaları çok saçma olur. geçen gün birisi laf attı zaten. .nasıl ben onlara karışmıyorsam onlar da bana karışamaz.
lafın kısası kimse kimseyi ilgilendirmez
Katılıyorum. Beatler ve ritimler güzel geldiği için sarıyor beni de.

Forum kuralları içerisinde bir şeyi nasıl istersem öyle yazarım buna karışamazsın.
Sana karışma gibi bir durumdan bahsetmedim sadece "şöyle de yazabilirdin." anlamında bir şey söyledim.
Yukarıda çakala önyargılı yaklaşıyorlar yazmışsın. Bende sana bunun sebebini gösterdim.
Onlar sadece yeni nesil rap dinleyen insanlar için örnek amacıyla söyledim. Yani yeni nesil rapçilerin en çok dinlenenlerini saydım kısacası.
Bu sözlerin mantıklı olduğu anlamına gelmiyor. Dikkat etmesen bile saçmalığını duyarsın.
Sözler mantıklı diye ağzımdan bir şey dahi çıkarmadım. Hatta senin fikrine katıldım bile.
Mesaj otomatik birleştirildi:

adamların her şarkısında bot var o kadar çok da dinlenmiyolar
Bot olayı hepsinde mi var bilmiyorum ancak herhalde bir tanesi bot basmıştı diye hatırlıyorum. Hatta baya konuşulduğu falan da olmuştu ancak onu da şu anda da yapanlar illa vardır tabi.

M14Ozdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muzaffer Özdemir
Ya mesela Allame, Hidra, Rota, Defkhan, Contra, Ceg, Motive falan filan eski rapçiler olduğundan onlara çok laf edilmiyor ama mesela Türkiye'de gidip birisine şunu desem :

-Cakal, Reckol, Lvbel C5, Batuflex, Organize, Ati242, UZI, Critical, G0KAY, Keskin gibi gibi şeyler dinliyorum.

dediğimde bana herkes önyargı ile bakıyor? Hayır yani müzik tarzı farklı olabilir eyvallahta yani senin dinlediğin pop, arabesk falan nasıl bana sıkıcı geliyorsa ve bunu ben sana söylemiyorsam sen de bana söyleme. Ben arabesk karşıtı falan değilim arkadaşım dinlese "geç şunu" falan demem, dinlerim. Bunun aynısı yeni nesil rapler için geçerli değil niyeyse. Bir de dinleyenlere ergen kitle falan diyorlar. Tamam fanları belki öyle olabilir ama dinleyen kişi senden büyük bile olabiliyor duruma göre. Hatta yavaş yavaş bu tarz sanatçılar daha fazla dinlenmeye başladı yavaş yavaş diğer sanatçıları sollamaya başladılar. Türkiye genelindeki gençler (13-25) bu tarz şarkılara doğru geçiş yapıyorken hala geçiş yapmamış kişiler neden buna karşı bir inat oluşturuyor? Bu arada şu an size gelipte rap dinleyin demiyorum. Sadece rap dinleyenlere laf eden varsa neden ettiğini merak ediyorum.
knk öncelikle sözlerinde hiç bir anlam yok zaten bazıları şarkının yarısında marka sayıyor sözleri anlamlı değil. Sundlar fln birbirine benziyo hepsi aynı yani. Dinleyene bir şey demem fakat benim düşüncem böyle :)

Son düzenleme:

Besim Tibuk

80+ Gold
Sanatçıya bak(!)
fkjsdfjdksaşgsd

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,194
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,194
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
Bu arada niyeyse artık rap şarkıları yerine daha çok, hızlı yabancı şarkılar veya slow türkçe şarkılar dinliyorum. Rap yine var ama eskisi kadar değil. Fikrim yavaştan değişiyor olabilir.

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
Bilmem ki neredeyim, belki de gördüğün her yerde ?
İsim
Tony Montana
Herkesin zevki ilerde değişebilir, değişmez diye bir şey yoktur. Konu hakkında konuşacak olursak, bu tür rapçilerin çıkarmış olduğu şarkılarda herhangi bir anlam, duygu, düşünce bulunmaksızın, önlerine gelen araba markası, giyim markası, para, ün, şöhret gibi kelimeleri kullanarak para kazanmak için oluşturulan eserler olarak görüyorum. Tabi buna "eser" diyecek olursak. Yapmacık olmakla kalmayıp genel olan cringe kitleyi de peşinde sürükleyerek onlar sayesinde bir yerlere gelen ve bundan memnun olan kişi ve kişilerden bahsediyoruz. Demem o ki aldıkları tepki pek te anormal değil.

Snipez

80+
Mesela kusura bakma da senin gibi tiplerden bahsediyorum. Böyle birisini görünce ben aşırı uyuz kapıyorum. Zaten konuda da bunlardan bahsettim.
Uyuz olunacak bir şey yok ki, şarkı içerisinde bir dörtlük yer almış onun harici skrrt, alkol, rapapapa, para, gucci, rolex, armoni vs vs.. Gayet doğruları söylemiş arkadaş yani.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Chaos Boost
Rap değil onların çoğu 3 -5 küfrün birleşmesi.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Fuat gibi bir adam bile yazacak söz bulamayıp "uçak gemisiyle içerim" diye nakarat yapıyorsa bu müzik bitmiştir.

Neyse ki eskiler var, bize yıllarca yeter.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,911
Üyeler
151,473
Son üye
yucan
Top Bottom