Neler Yeni

Türknet alt yapı hızım Düşük gözüküyor sanırım

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmed kutay
Arkadaşlar merhaba 6 ay önce yeni evime taşınmadan önce türknet alt yapı sorguladığımda yeni evim de hızım 60 mbps cıkıyordu.Taşındım turkneti nakil ettirdim evime 6 7 aydır 50 mbps hız da kullanıyorum fakat son zamanlar da 20 lere 30 lara çok düşürmeye başladılar ben de Millenicom,Net speed,Gibirnet Gibi yerlerden Sorguladıgım zaman alt yapım 3 sitede de 84 mbps alabilirsiniz diyor Türknete bunu yazdığımda hızımı 75 mps ye sabitlediklerini söylediler fakat teknik bilgiler kısmında hızım yine 58 gözüküyordu bana 75 mbps verdiklerini ama en fazla 50 alabilirsiniz alt yapınız onu destekliyor diyorlar.Fakat kadın bana alabilirsiniz demişti anlayamıyorum.Hangisi doğru türknet mi beni doğruyor yoksa alt yapım gerçekten kötü mü şöyle bir şey var ilk taşındığımda 60 mbps gözüken internetim sitede 50 ye düştü fakat ben 60 mpbs cok rahat alıyordum 12 upload ile beraber Umarım birisi görür yardımcı olur türkneti iptal etmeyi düşünüyorum net speed gecmeyi düsünüyorum fiyatında değilim sadece bana 75 mbpsler de hız verseler cok memnun olurum

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
eren kılıçoğlu
altyapında sorun var hangi issye geçersen geç düzelmez şu siteden altyapı sorgulaması yaparmısın goknet altyapı sorgulama.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmed kutay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
altyapında sorun var hangi issye geçersen geç düzelmez şu siteden altyapı sorgulaması yaparmısın goknet altyapı sorgulama.
Donanım arşivi forum Atılıcak resim.PNG
Dostum dediğin gibi sorguladım bu şekilde cıktı santral mesafesi 57 metre diyor 85000 yazan kısım 85 mbps mi oluyor bildiğim kadarıyla kutum bana cok yakın

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
eren kılıçoğlu
Hocam hat değerlerini atarmısın hat değerlerine nasıl bakılacağını bilmiyorsan modemin markasını internette aratarak bulabilirsin örnek tp link modemlerde hat değerlerine bakma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle Dostum dediğin gibi sorguladım bu şekilde cıktı santral mesafesi 57 metre diyor 85000 yazan kısım 85 mbps mi oluyor bildiğim kadarıyla kutum bana cok yakın
Dediğimi yaparmısın yukarıda yazdım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmed kutay
Hocam hat değerlerini atarmısın hat değerlerine nasıl bakılacağını bilmiyorsan modemin markasını internette aratarak bulabilirsin örnek tp link modemlerde hat değerlerine bakma.

Dediğimi yaparmısın yukarıda yazdım.
Dostum ilgilendiğin için teşekkür ederim eve daha yeni adım attım şimdi modem arayüzüne girmeye calısıyorum fakat şifre kullanıcı adı kabul etmiyor eğer bulabilirsem bu dediğini sana hemen atacağım

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
eren kılıçoğlu
Modemin marka modeli nedir modemin arkasında yazar modemin önünde ne logosu var söylersen yardımcı olurum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmed kutay
Modemin marka modeli nedir modemin arkasında yazar modemin önünde ne logosu var söylersen yardımcı olurum.
xDSLFwVersion: FwVer:5.12.12.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
Line State: Up
Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
Annex Mode: ANNEX_B
=============================================================================
INP downstream: 22682
INP upstream: 14861
shineGINPdownstream: 0
shineGINPupstream: 0
reinGINPdownstream: 0
reinGINPupstream: 0

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 58601 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 12265 kbps

near-end FEC error fast: 36
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 3
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 1
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime :11 min, 32 secs
DSL activetime :0 min, 17 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 7.9 dB
output power upstream: 6.1 dbm
attenuation downstream: 9.4 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 7.9 dB
output power downstream: 14.6 dbm
attenuation upstream: 0.0 dB

Bit table:
carrier load: number of bits per tone
tone 0- 31: 00 00 00 07 88 9a aa aa aa aa aa a9 99 88 87 54
tone 32- 63: 48 99 aa ab ab cc cc cc cc dd dd dd dd dd dd dd
tone 64- 95: dd dd dd de dd dd dd dd dd dd dd dd dd dd dd dd
tone 96-127: dd dd dd dd dd dd dd dc dd cd cd cc cd cc cc cc
tone 128-159: dd cc cc cc cc cc dc cc cc cc cc cc cc cc cc cc
tone 160-191: cc cc cb cb cc cc cc bc cb cb cc cb cb bb bc bb
tone 192-223: bb bb bb bb bb bb bb cc bb bb bb bb bb bb bb bb
tone 224-255: ba ab bb ba bb bb bb bb bb bb ba bb bb ba bb ba

Dostum galiba hat değerlerim bunlar Modemim de ZYXEL VKG8623-750B Modem Türknetten satın aldım

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
eren kılıçoğlu
Forumturknet sitesinde konu aç birde iç tesisatını yenile olmazsa port değişimi talep et hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmed kutay
Forumturknet sitesinde konu aç birde iç tesisatını yenile olmazsa port değişimi talep et hocam.
Hocam cevapladığın için teşekkür ederim İnternet paketimde güncelleme yapmışlar hızım 55Mbps 12 Uploada geri yükseldi ama galiba ondan daha fazla alamıyorum port değişikliği hızımı yükseltir mi yapar mı emin değilim ama galiba maksimum bana 55 mbps verebiliyorlarmış Aile apartmanında kiracı olduğumuz icin ne yapabilirler ne yapabilirim bilmiyorum ama böylede güzel yapıcak bir şey yok sanırım teşekkür ederim yardımcı olduğun için

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
eren kılıçoğlu
Kiracı olsanda farketmez hocam zor bişey değil istersen port değişimi talep et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmed kutay
Ya şöyle sorayım belirttiğim gibi milleni com netspeed gibir net alt yapı sorgulamaların da 84 Mbps diyor port değişikliği ile düzelebilirse edeyim ama uğraşmak istemiyor gibi bir şeyim bunalttılar biraz :D Galiba attığın goknet siteside 85000 kbs gibi bir şey çıktı oda bunlara denk sanırım başını şişirdiysem kusura bakma tekrar çok çok teşekkür ederim

Ya şey yazmıştım bir de türknet desteğe alt yapım buralarda 85 mbps gözüküyor eğer böyle ise net speedi deneyeceğim yazmıştım kadın 75 mps ye güncelledim demişti teknik bilgilere girdiğimde 58 mbps gözüküyordu çözülmediğini söyledim birisi arayıp hızınız güncellenmiş gözüküyor fakat alt yapınız yeterli değil demişti ondan sonra tekrar buraya sorayım dedim Sağolasın cok yardımın dokundu dediğin gibi desteğe yazıp değişiklik talep edeceğim belki olur

Top Bottom