Neler Yeni

Yardım TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE BAŞVURSAM SONUÇ ALIR MIYIM?

Farex

80+ Silver
Dell g15 laptobumda nasıl olduğu ile alakalı bilmediğim sadece masanın üstüne olan bir yere taşımadığım laptobumun kapağında boya kalkması var çizik vs veya sürtünme izi yok dell i aradım dell kullanıcı hatası bizi bağlamaz dediler ben bu şekilde rahatsız oldum thh ye başvursam sonuç alır mıyım?
WhatsApp Image 2024-03-17 at 11.32.38.jpeg
WhatsApp Image 2024-03-17 at 11.33.15.jpeg
WhatsApp Image 2024-03-16 at 10.43.49.jpeg

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Serkan Barındık
Bunu için uğraşma derim.

FurkanIIy

80+ Bronze
THH'nin hiç bir zaman satıcıyı haklı bulduğunu görmedim.

mortemeyn

80+ Bronze
Hiç bişey olmaz boşa uğraşma bence.

Farex

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunu için uğraşma derim.
Aslında sebebi iade olursa laptop yükseltmek çünkü ben 31 bin tl vermiştim temmuz ayında vatandan alırken yani kazıklandım satsam 20 bin ancak eder ben iade yapılırsa az daha üstüne ekleyip 4060 lı laptop almak istiyordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç bişey olmaz boşa uğraşma bence.
THH'nin hiç bir zaman satıcıyı haklı bulduğunu görmedim.
Soğutucu bakır boruları servis değiştirdi , değiştirdiği günden beridir sorun yaşıyorum cihazım OCCT den extreme testinde 4.1 ghz lerde çalışırken ısınmadan dolayı 3.5 lerde çalışıyor performansı düştü yani dell i aradım normal dediler bakıldığında acayip bir performans düşüşü var ve cihazın anakartı falan ssd si falan değişti rahatsız oldum artık çok parçası değiştiği için bir sonuç çıkmazmı yine.

mortemeyn

80+ Bronze
Aslında sebebi iade olursa laptop yükseltmek çünkü ben 31 bin TL vermiştim temmuz ayında vatandan alırken yani kazıklandım satsam 20 bin ancak eder ben iade yapılırsa az daha üstüne ekleyip 4060 lı laptop almak istiyordum.
Tamam da bu sizin hatanız işte fiyat filan. O yüzden karar red gelir bence. Boşa uğraşmayın. Bi soğuk su için.

Aslında sebebi iade olursa laptop yükseltmek çünkü ben 31 bin TL vermiştim temmuz ayında vatandan alırken yani kazıklandım satsam 20 bin ancak eder ben iade yapılırsa az daha üstüne ekleyip 4060 lı laptop almak istiyordum.

Soğutucu bakır boruları servis değiştirdi , değiştirdiği günden beridir sorun yaşıyorum cihazım OCCT den extreme testinde 4.1 ghz lerde çalışırken ısınmadan dolayı 3.5 lerde çalışıyor performansı düştü yani dell i aradım normal dediler bakıldığında acayip bir performans düşüşü var ve cihazın anakartı falan ssd si falan değişti rahatsız oldum artık çok parçası değiştiği için bir sonuç çıkmazmı yine.
Bir daha servise gönderin yine sorun var derlerse iade isteyin hakkınız var garanti sürecinde 2 kez giderse.

Farex

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamam da bu sizin hatanız işte fiyat filan. O yüzden karar red gelir bence. Boşa uğraşmayın. Bi soğuk su için.

Bir daha servise gönderin yine sorun var derlerse iade isteyin hakkınız var garanti sürecinde 2 kez giderse.
Bunlarda servis olayı yok müşteri hizmetleri test yaptırıyor kendi çaplarında uyduruk bir test onlarda problem oluyosa parça yönlendirmesi ile evimde gelip takıp gidiyolar.

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Serkan Barındık
Üstte bir arkadaş THH satıcıyı haklı bulduğunu görmedim demiş ve çok haklı. Genelde hep kullanıcı lehine karar veriyor. Bana kalırsa normal şartlarda kesinlikle değmez ama bir sebep açıklamışsın onun içinse değebilir. Ama genelde para iadesi değil de ürün yenileme yapar DELL firması. Bunu da baza alarak yap derim ne yapacaksan.

Farex

80+ Silver

3 defa işlem yapıldı ankart değişimi oldu ssd değişimi oldu fan ve soğutucu bakır borular değişti geriye ne kaldı zatne.

mortemeyn

80+ Bronze
Bunlarda servis olayı yok müşteri hizmetleri test yaptırıyor kendi çaplarında uyduruk bir test onlarda problem oluyosa parça yönlendirmesi ile evimde gelip takıp gidiyolar.
De performans sorunu var sorunumu giderin şikayet ederim de.

Farex

80+ Silver
Üstte bir arkadaş THH satıcıyı haklı bulduğunu görmedim demiş ve çok haklı. Genelde hep kullanıcı lehine karar veriyor. Bana kalırsa normal şartlarda kesinlikle değmez ama bir sebep açıklamışsın onun içinse değebilir. Ama genelde para iadesi değil de ürün yenileme yapar DELL firması. Bunu da baza alarak yap derim ne yapacaksan.
Açıkçası karar benden yana çıakrsa iade isteyemez miyim?

De performans sorunu var sorunumu giderin şikayet ederim de.
Dedim ama onlar benim için amerika global destekle görüşmüşler normal dedikleri için işlem yapamıyolarmış yaparlarsa onlara sıkıntı oluyomuş

Top Bottom