Neler Yeni

Türk Telekom Fiber Getiriyor (Siyah kabloda Fiber mi?)

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
can yücel
Arkadaşlar Türk Telekom mahalleye (evimin 3 apartman yanı) fiber getiriyor kabloları döşenecek yerleri kazdılar sonra turuncu fiber kabloları döşediler daha sonra tip-7 kutuları koydular bağlantıyı yaptılar 1 hafta sonra şimdi yani geldiler turuncu kablonun aynısı ama siyah renkli kablolar döşüyorlar bu siyah kablo nedir oda fiber mi?
Not: niye adamlara sormuyorsun evine çok yakın git sor demeyin karantinada olduğumdan çıkıp soramıyorum turuncu kablolar döşenirken sormuştum fiber geliyor demişlerdi.

Son düzenleme:

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
can yücel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
evet arkadaşlar bilen var mı turuncu fiber döşendi sonrada turuncu kablonun aynısı ama siyah renklisi döşendi o siyah kablo nedir?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,438
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
VDSL içindir o. Siyah fiber kablosu da var, diğer bir olasılık ise arızalı olduğu düşünülen bakır kabloları yeniliyor olabilirler.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,918
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Arkadaşlar Türk Telekom mahalleye (evimin 3 apartman yanı) fiber getiriyor kabloları döşenecek yerleri kazdılar sonra turuncu fiber kabloları döşediler daha sonra tip-7 kutuları koydular bağlantıyı yaptılar 1 hafta sonra şimdi yani geldiler turuncu kablonun aynısı ama siyah renkli kablolar döşüyorlar bu siyah kablo nedir oda fiber mi?
Not: niye adamlara sormuyorsun evine çok yakın git sor demeyin karantinada olduğumdan çıkıp soramıyorum turuncu kablolar döşenirken sormuştum fiber geliyor demişlerdi.
Daire içi tesisata göre değişir. Sokaktaki kazı işlemlerinden pek tahmin yürütülemiyor.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,438
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
sosyal medyadan yazıyorum arıyorlar sade merak etmeyin 2022 fiber gözüküyorsunuz diyorlar başka bir şey demiyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

onlar sizin oraya fiber gelecek 2022de diyorlar siyah kabloyu bilemeyiz ne olduğunu dediler telefonda

fiber gelecekmiş 2022de

2022de gelecek fiber diyorlar vdsl olarak 2022den önce aktif ederler mi sizin tahmininiz nedir?
Müşteri temsilcileri bir şey bilmiyor bu tarz konularda.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,918
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
can yücel
Bana da 2021'de Fiber gelecek demişlerdi, hala yok ortalarda.
Bazen katlanamayıp böyle sözler verebiliyorlar. Değişik.
benim fiber derdim yok aslında oradaki çalışma bitirsinler. fiberi eve kadar getirmesinler yeter ki VDSL olarak aktifleştirsinler kutuyu o yeter:)

__xXx__

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Murat
ya şu kahrolası fiber bir tek benim mahalleme mi gelmiyor ya yıllardır takip ederim konuyu ara sorarım getirin artık diye dırdır ederim ama tık yok

DeH$et

80+ Silver
Direk diktiler mi? Bizim evin tam karşısına da bugün Türk Telekom dan gelip tahta direk dikmişler şimdilik kablo fln yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
can yücel
ya şu kahrolası fiber bir tek benim mahalleme mi gelmiyor ya yıllardır takip ederim konuyu ara sorarım getirin artık diye dırdır ederim ama tık yok
bende 1,5 sene boyunca ara ara mesaj attım cevap olarak planlarda yok diyorlardı. şimdi 2022 planlarda demeye başladılar

Direk diktiler mi? Bizim evin tam karşısına da bugün Türk Telekom dan gelip tahta direk dikmişler şimdilik kablo fln yok.
direk derken? bizim buraya direk dikmediler. Dikeceklerini de zannetmiyorum. Dün gelip güç verdiler galiba elektrik bağladılar ve kutu giden turuncu kabloyu söküp bir alete bağladılar sonra o aleti kutuya taktılar.

Son düzenleme:
Top Bottom