Neler Yeni

TurkNet Düşük Hız Sorunu

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Merhaba arkadaşlar biz 2 3 aydır 1000 mbps Turknet kullanıyoruz fakat telefonda Wifide kısaca 50 60 mbps hız veriyor bu sorunu nasıl çözebiliriz yani en azından telefondan 200 mbps versin en azından fakat böyle bir internetten 50 60 mbps almak pekte verilen paraya göre tatmin edici değil.

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Shoto Todoroki
Merhaba arkadaşlar biz 2 3 aydır 1000 mbps Turknet kullanıyoruz fakat telefonda Wifide kısaca 50 60 mbps hız veriyor bu sorunu nasıl çözebiliriz yani en azından telefondan 200 mbps versin en azından fakat böyle bir internetten 50 60 mbps almak pekte verilen paraya göre tatmin edici değil.
Aynı interneti kullanıyorum 500 mbps falan almıyorum kablosuzda ama modemin hemen yanında alıyorum bu hızları siz modemin uzağında mı yoksa yanında mı alıyorsunuz 50-60 mbps?

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,028
İsim
Emre siyah
modemden kaynaklı olabilir

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
878
İsim
icardi
Güvenli internet açıkça onu kapat online işlemlerden

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı interneti kullanıyorum 500 mbps falan almıyorum kablosuzda ama modemin hemen yanında alıyorum bu hızları siz modemin uzağında mı yoksa yanında mı alıyorsunuz 50-60 mbps?
Ben telefonu modemin dibine sokup 5ghz bağlanırsam anca o hızları alıyorum, ama telefonu bir kaç adım modemin yanından uzaklaştırınca direkt 5ghz gidiyor 2.4 ghz olana bağlanıyor oda 60 70 mbps veriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

modemden kaynaklı olabilir
Akşam müşteri hizmetlerini arayacağım belki yaşayan vardır diye konu açayım dedim.

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Shoto Todoroki
Kurulum yaparken o tarz seçenekler vardı kapatmıştım diye hatırlıyorum.

VMG3625-T50C Modeli​

Ben linkte attığımı kullanıyorum aynı sorunları yaşıyorum en dip odada 30-40 mbps geliyor tamam en uzak oda ama ev çok büyük değil zaten demek ki bu modem de öyleymiş bi ayarı olduğunu düşünmüyorum bu modemler dağıtamıyo interneti büyük ihtimalle.

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Ben linkte attığımı kullanıyorum aynı sorunları yaşıyorum en dip odada 30-40 mbps geliyor tamam en uzak oda ama ev çok büyük değil zaten demek ki bu modem de öyleymiş bi ayarı olduğunu düşünmüyorum bu modemler dağıtamıyo interneti büyük ihtimalle.
Bende anlamadım 1000 mbps internet alıyorum Wi-Fide 100 mbps bile alamadıktan sonra ne anlamı var, akşama en iyisi müşteri hizmetini arayıp söylemek olacak. Kendi sitelerinde SmartyFi diye bir ürünleri var belki o işe yarayabilir.

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Shoto Todoroki
Bende anlamadım 1000 mbps internet alıyorum Wi-Fide 100 mbps bile alamadıktan sonra ne anlamı var, akşama en iyisi müşteri hizmetini arayıp söylemek olacak. Kendi sitelerinde SmartyFi diye bir ürünleri var belki o işe yarayabilir.
Hocam işte benim kullandığım o smartyfi hiç bir işe yaramıyor bende sizin kullandığınız modemi mi talep edeyim diyordum acaba onda da aynı sorun varmış bir de para verdim smartyfi ye gereksiz bir şey şuan modemi kendi odama aldım salona da bi tane Router taktım öyle idare ediyorum.

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Batın Köse
Kanka zaten 2.4ghz 100 mbps yi geçemiyor sen o yüksek hızları alman için illa 5ghz bağlanman lazım müşteri hizmetleri ile konuş tahminim ya modemden ya da senin bağlandığın cihaz ile alakalı. Hepsinde mi oluyor bu durum ?

CuraX

80+
Evinizze mesh sistem kurun wifi kullanıyorsanız. TP-LİNK DECO S7 satın alıp kurun evin heryerinde eşit hızda internet oluyor. Youtube dan inceleme videolarını da izleyebilirsiniz.

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Hocam işte benim kullandığım o smartyfi hiç bir işe yaramıyor bende sizin kullandığınız modemi mi talep edeyim diyordum acaba onda da aynı sorun varmış bir de para verdim smartyfi ye gereksiz bir şey şuan modemi kendi odama aldım salona da bi tane Router taktım öyle idare ediyorum.
Yok hocam ya bizde sıkıntı var ya bunlarda anlamadım bende müşteri hizmetleri ile konuşacağım adam akıllı bir sonuç alırsam size de iletirim kesinlikle. Sizin aldığınız Router işe yarıyor mu?

Evinizze mesh sistem kurun wifi kullanıyorsanız. TP-LİNK DECO S7 satın alıp kurun evin heryerinde eşit hızda internet oluyor. Youtube dan inceleme videolarını da izleyebilirsiniz.
Fiyatı biraz tuzlu gibi geldi ama müşteri hizmetlerini ile konuşup destek alacağım adam akıllı bir dönüş çözüm olmazsa deneyeceğim öneriniz için teşekkür ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
977,993
Üyeler
154,687
Son üye
Turkmasterz