Neler Yeni

Turknet Modem Kurulumu

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Gpon değil modemin yüksekte olması lazım wifi sinyalleri çevreden çok etkileniyor koridor da veya odadaki herhangi dolap masa duvar vs etkisi var ve çevresinde elektronik cihaz fazla olmaması lazım
salonda tek televizyon var benim odamda 3 bilgisayar ve 5 telefon var ama vdsl benim odamda artık mutfaktan çekmiyor o yüzden tekrardan salona çekicem muhtemelen

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
merhaba yarin eve turknetten fiber kurmak için gelcekler kabloyu kendileri çekecekler. Benim odamda İnternet girişi yok sadece priz var odama modemi kurabilirler mi yoksa İnternet giris olan başka bir odaya mi kabloyu çekmek zorundalar?
kablo düzeni, kablo çekme gibi işlemleri yapmıyorlar kanka. evde ethernet girişin varsa oldugu gibi çekiyorlar. gönderdikleri firma çok dandik. bir de sana normalden pahalı modem sunuyorlar. ben yaptırdım pişman oldum. 300 TL'lik modeme 450 TL verdim. birde binadan kablo çektirtmek için ayrıyeten elektrikçi çağırttım

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,104
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
salonda tek televizyon var benim odamda 3 bilgisayar ve 5 telefon var ama vdsl benim odamda artık mutfaktan çekmiyor o yüzden tekrardan salona çekicem muhtemelen
Evin orta bölümüne almanız lazım cihazı Bizim ev 135m2 11 metre koridor var 3+1 tem orta merkeze yukarıya koydum her yerden full çekiyor

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Evin orta bölümüne almanız lazım cihazı Bizim ev 135m2 11 metre koridor var 3+1 tem orta merkeze yukarıya koydum her yerden full çekiyor
benim evde 100m2 falan hocam o zaman kapının girişindeki masaya koydurayım ora evin en ortası çünkü :)

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,104
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
benim evde 100m2 falan hocam o zaman kapının girişindeki masaya koydurayım ora evin en ortası çünkü :)
Yukarı almaya çalış aşağıda kalmasın raf yaptır yukarı köy bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,992
İsim
Cdd Baran
İlgilendiği Kategoriler
Politik a Politik
Gpon değil modemin yüksekte olması lazım wifi sinyalleri çevreden çok etkileniyor koridor da veya odadaki herhangi dolap masa duvar vs etkisi var ve çevresinde elektronik cihaz fazla olmaması lazım
hocam benim evime çekilen kablo bu diğer turknet kabloları ile farklı diğer kablolarda gigafiber yazarken bunda bisi fln yazmio neden eski kablo mu bu
20230322_161756.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam benim evime çekilen kablo bu diğer turknet kabloları ile farklı diğer kablolarda gigafiber yazarken bunda bisi fln yazmio neden eski kablo mu bu
20230322_161756.jpg
ve gponu sabitleme için önerdiğiniz nedir?

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,104
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
hocam benim evime çekilen kablo bu diğer turknet kabloları ile farklı diğer kablolarda gigafiber yazarken bunda bisi fln yazmio neden eski kablo mu buAlıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve gponu sabitleme için önerdiğiniz nedir?
Hayır eski değil iç tesisat fiber kablo bunu kullanıyorlar sabitleme için çift taraflı bant ile yapabilirsin rahatlıkla

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,992
İsim
Cdd Baran
İlgilendiği Kategoriler
Politik a Politik
Hayır eski değil iç tesisat fiber kablo bunu kullanıyorlar sabitleme için çift taraflı bant ile yapabilirsin rahatlıkla
hocam diğer kablolar renk farklı olunca benimkine eski sandım tessekurler gponu nerde olduğu farketmedigi için duvara çift taraftlibantla yapıştırcam havalanma deliklenlerine fln sıkıntı verir mi yada çıkartırken zarar görmesini istemem modemide masanın üstüne koyucam tessekurler her sey icin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,474
Üyeler
141,142
Son üye
Altay tankı
Top Bottom