Neler Yeni

Twitch Twicht kara para.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Abi yapma İbanına para göndersem bilmezmisin düşünmez misin aaa cebimde 6k dolar varmış dur harcamayam mı dersin.
Adamın bunu bilerek yaptığına dair hiçbir kanıtınız yok ayrıca aynı teklif hangi insana gelirse gelsin elon musk kadar zengin olmadığı sürece kabul eder. Çok tek taraflı ve saçma bakıyorsunuz, dünyada kimse kimsenin umrunda değilse herkes kendisi için en kârlı olanı yapıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

O kartı çalınan insanlar da kart ekstresini takip edip bankasına harcama itiraz formu açsın bu işlemi ben yapmadım diye o zaman, kimse hakkını savunmazsa böyle şeyler olup durur. Milletin kartını çalmak doğru bir şey demiyorum ama takip etmezse herkes takip etmesi gereken şeyleri bu olur ve bunu durduramayız

UzunKing

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,031
İsim
Burak
Kara para işte çalıntı para. Kullanamadığın para senin değildir. Elinde 1 milyon dolar var diyelim, bu parayı şak diye banka hesabına koyup kafana göre harcayamazsın. Nerden geliyor bu değirmenin suyu diye sorarlar adama. Aklama yöntemlerinden biri de bir paravan şirket kurmaktır. Bu örgüt ise Twitch yayıncılarına bit üzerinden bağış yöntemiyle aklamayı bulmuş.

Çalıntı kredi kartları deep web'de birkaç cent'e geziniyor. Defalarca Trendyol veri sızıntısı, Yemeksepeti veri sızıntısı gibi haberler okuduk. Ben de dahil birçok kişinin banka hesapları boşaltıldı. O paralar nereye gitti? Dolandırıcılara. İşte o paranın aklanmasında da yayıncılarla ortak olmuşlar, ben sana 10.000$ dolar bağış atayım %50'si senin olsun %50'sini bana geri bitcoin olarak gönder şeklinde bir tezgah kurmuşlar. 30-40 izlenen, adı sanı duyulmamış yayıncıların kazançları Twitch'in database'inden sızdırılan 125GB'lık veriyle bir ortaya çıktı ki binlerce dolar.

Ee bu mızrak bu çuvala sığmadı, Jahrein başta olmak üzere birçok insan sorgulamaya başladı. Twitter hesapları o kazançları ifşalamaya başladı. Yargılanma korkusuyla hepsi teker teker dökülüyor, EasterGames "hesabıma gelen birkaç bin doları fark etmemişim" gibi çocuğun bile inanmayacağı bir açıklama yaptı, bu eleman "arkadaş yüzünden bulaştım" diye mağdura yattı. Bakalım daha neler göreceğiz.
Yani şöyle yemeksepeti gibi hacklenen yerlerde kartlar deep webde satılıyor. O kartların içinde para varsa çekiyorlar ve yayıncılara teklif ediyorlar bağış karşılığında. ondan sonra btc olarak geri gönderiyorlar ve bu olay baya tekrarlanıyor doğru mudur?

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
THEY CALL ME ANEX
Yani şöyle yemeksepeti gibi hacklenen yerlerde kartlar deep webde satılıyor. O kartların içinde para varsa çekiyorlar ve yayıncılara teklif ediyorlar bağış karşılığında. ondan sonra btc olarak geri gönderiyorlar ve bu olay baya tekrarlanıyor doğru mudur?
eh tam olarak öyle denilebilir öyle değilde halkın parasını yemek ne ulan

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Yani öyle denebilir aynen, Yemeksepeti sadece bir örnekti. Herhangi bir şekilde çalınan kredi kartı/banka kartı bilgisi diye genelleyelim. Sonuçta senin benim gibi sıradan vatandaşın helal kazancını çalıp yiyorlar. Otobüste paranı çalan hırsızdan teknik olarak bir farkları yok, bunlar da dijital hırsız.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Adamın bunu bilerek yaptığına dair hiçbir kanıtınız yok ayrıca aynı teklif hangi insana gelirse gelsin elon musk kadar zengin olmadığı sürece kabul eder. Çok tek taraflı ve saçma bakıyorsunuz, dünyada kimse kimsenin umrunda değilse herkes kendisi için en kârlı olanı yapıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

O kartı çalınan insanlar da kart ekstresini takip edip bankasına harcama itiraz formu açsın bu işlemi ben yapmadım diye o zaman, kimse hakkını savunmazsa böyle şeyler olup durur. Milletin kartını çalmak doğru bir şey demiyorum ama takip etmezse herkes takip etmesi gereken şeyleri bu olur ve bunu durduramayız
Allah Allah biz hiç düşünmedik itiraz formu göndermeyi. Gönderince ne oluyor, banka tamamını karşılıyor mu sanıyorsun? Ayrıca karşıladığı parayı dolandırıcının eline sopa vurup düşürüp sana geri mi veriyor? O para gitti gidiyor bay baaay... Banka yasal olarak üzerine düşen kısmını mevcut varlığından karşılıyor. Dolandırıcılarda kalan o para da işte uzun zamandır bu şekilde aklanıyormuş. Ama benim param ama başkasının parası. Bilerek veya bilmeyerek bu suça ortak olan tüm yayıncılar yargılanmalı.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Yıl olmuş 2021, hala arkadaş mağduru olmayan kaldı mı ya 🤣
Hepsi de arkadaş mağduru maşallah; arkadaş seçiminde mi çok iyiyiz, yoksa rol kabiliyetimiz mi yüksek seviyelerde?

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Evet karşılıyor
Kaç bin TL üzerini?
Benim param meblağ olarak nispeten küçüktü, tamamını karşıladılar ama aynı yerde çalıştığım ve 15.000 TL'den fazla para kaptıran bir abinin parasının tamamını karşılamadılar, aylarca uğraştı alamadı. Nereye karşılıyor? Hele özel bankaysa süründürüyor.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Evet karşılıyor
Dostum bu tarz durumlarda 2yol var.
1.yol atıyorum sen bana para attın ikimizde belliyiz. İtiraz dilekçesi yazarsan banka bu işi hallediyor.
2.yol 1 tarafı belirsiz hırsızlık olayı varsa ve ben dilekçe yazarsam banka benim adıma olayı üstlenip şikayetini cartını curtunu yapıyor öle kolay işler değil 2.yol

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Arkadaşım sinirlendim ya.
Hepsi de yok kontrol etmem yok bilmem diyor.
Arkadaşım biliceksin.
Ne giriyor ne çıkıyor biliceksiz.
Böyle para kazanıcaksanız kazanmayın.
Para takibi oldukça önemlidir.
SDorumsuzluk bu kimsenin suçu değil Legoo beyefendi bir zamhmet kontrol edicek paşa paşa.
olum iyi misin la sen?
adam kontrol montrol bişey dememiş ki, düzgün okusanıza. direk yaptım diye itiraf etmiş işte ne istiyorsunuz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,941
Üyeler
142,055
Son üye
wiqiwq
Top Bottom