Neler Yeni

TWISTED MINDS 27 TM27DQI QHD 240Hz RGB NANO IPS MONİTÖR(kullananlar kulübü)

EzerchE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Gürkan Ezerçe
Şunu fark ettim bende, oyunlarda Windows HDR açınca gayet güzel ama film izlerken hafif puslu oluyor yani parlaklığı nedense kısıyor o yüzden film izlerken Windows HDR kapatıyorum. (Monitör HDR paso açık.)
Death Stranding oyunu deneme imkanın varsa ona bakar mısın, bende HDR o oyunda çalışmadı. Ancak mesela Forza Horizon 5'te çok güzel çalışıyor.

forlan05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Volkan Kaşıkcı
Death Stranding oyunu deneme imkanın varsa ona bakar mısın, bende HDR o oyunda çalışmadı. Ancak mesela Forza Horizon 5'te çok güzel çalışıyor.
Dediğin gibi çalışmıyor ve bu arada Batman Arkham City'de de RTX4080 ile Windows HDR açık (Monitör HDR açık) renkler tam iyi değil fakat Monitör HDR açık Windows HDR kapalı renkler aşırı canlı.

EzerchE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Gürkan Ezerçe
Önceki yazdığım sorunlarla ilgili (Bios CSM ve HDR hataları) yeni ekran kartına geçince düzeldi, 4070 ekran kartı almıştım ancak Amazon siparişimi iptal edince 7900 XT siparişi verdim. Bios CSM hatası tamamen düzeldi, CSM devre dışıyken sistem sorunsuz açılıyor. Ayrıca fullscreen bir uygulamadan çıkınca renklerin solması ile ilgili HDR sorunu da düzeldi.

@forlan05'in de dediği gibi Monitör'de HDR açık ve Windows'ta kapalı iken renkler muhteşem görünüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
samet
arkadaşlar bende monitörü aldım 4070 için kullanacaktım fakat içinde 6 tane yeşil 1 tane çok yakından bakınca gözüken mavi sıkışık pixel vardı. Böyle sorunlarla karşılaşabileceğinizi söylemek istedim belki başkalarını da üzer belki üzmez ama beni üzdü.

bu da konusu merak eden bakıp görebilir pixelleri

Dahası  
Reaksiyon skoru
193
İsim
Hamza özel
arkadaşlar bende monitörü aldım 4070 için kullanacaktım fakat içinde 6 tane yeşil 1 tane çok yakından bakınca gözüken mavi sıkışık pixel vardı. Böyle sorunlarla karşılaşabileceğinizi söylemek istedim belki başkalarını da üzer belki üzmez ama beni üzdü.

bu da konusu merak eden bakıp görebilir pixelle
Gönder ve değişim iste.Başka marka monitör akşamda başına gelebilir.

Beklemeden gönder tavsiyem.1 adet bile ölü piksel olsa o sorundur.

EzerchE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Gürkan Ezerçe
Selamlar, monitörümüzün paneli ile aynı panele sahip olan ViewSonic Elite XG270QG renk profili dosyasını buldum, siz de kullanabilirsiniz.

(HDR monitör ve Windows'ta açık onuma getirin)

Renk profilini eklemek için System > Display > Advanced Display > "Display adapter properties" seçin,

Color Management altında Color Management'e tıklayın, Use my settings for this device seçili hale getirin, Add tıklayın, Add as Advanced Color Profile seçili halde iken Browse ederek dosyayı seçin ve ok tıklayıp pencereleri kapatın.

Sonrasında Display kısmında Color profile menüsü etkin olacak oradan profili seçebilirsiniz.

Ben bu profili monitör ayarlarını sıfırlayarak yalnızca HDR ve Freesync açarak başka bir ayar yapmadan kullanıyorum. (Gamma 2.2 seçili olmalı.)

Ekler

• viewsonic_elite_xg270qg.rar
    2 KB · Hit: 106
Son düzenleme:

xirciss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
xirciss
arkadaşlar şuan nasıl alınır mı memnun musunuz herhangi bir sıkıntısı varmı?

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,605
İsim
oğuzhan ege
Monitör bu gün elime ulaştı laptopa bağlayıp denedim biraz.Ekran özellikleri ve kutunun içinden çıkanlar resimde ekli.
Diğer eline ulaşıp da kullanan arkadaşlarda deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.
Beğendiğim kısımlar:
1.
Öncelikle ayaklarını takmak çok kolaydı oturtmalı sistem.
2.Monitörün ekran ayar tuşu pratik tek tuşla her şey halledilebiliyor.
3.Monitör 45 derece aşağıya 45 derece yukarıya doğru hareket ettirilebiliyor.
4.Elime gelen monitörde ölü piksel yok.(https://www.pikseltesti.com/)
5.Monitörün arkadaki logo yansıma görsel olarak hoş duruyor.
6.Kullanım kılavuzu ve ekran ayarları Türkçe.
7.Ghostings ufo testi yaptım herhangi bir sorunu yok benim elime gelen üründe.(https://www.testufo.com/ghosting)
8.Parlaklık seviyesi gayet yeterli ben yüzde 40'ta kullanıyorum.

Beğenmediğim kısımlar:
1.
Monitöre yükseklik ve sağa sola çevirme ayarı yapılamıyor.
2.Ekran ayarlarında tuşa basarken ekran hafif sallanıyor.
3.Monitörün dahili hoparlörü ses seviyesi olarak güzel ama kalite olarak biraz kötü.
4.Monitörün güç ışığı fazla parlak rahatsız edici.(Çözümü siyah elektrik bantında buldum)
5.Hdr işlevsiz alırken hdr yokmuş gibi düşünün.

Sonuç olarak ilk izlenimin olumlu beni tatmin etti.

Diğer kulanıcıların yorumları :

MONİTÖRÜN PANELİ:https://www.panelook.com/LM270WQB-SSA1_LG Display_27.0_LCM_overview_47905.html

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Açma kapama ve monitör menü ayarı fotoda görülen tuşla yapılıyor(sağ sol aşağı yukarı ve basarak),sağdaki yeşil ışığın yandığı tuş monitörün aydınlatmasını kontrol etmenizi sağlıyor.
Alıntıyı görüntüle

Monitör ekran ayar seçenekleri aşağıdaki gibidir.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
tepki süresi yüksek olmasının avantajı nedir mprt açık olmadığında ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Selamlar, monitörümüzün paneli ile aynı panele sahip olan ViewSonic Elite XG270QG renk profili dosyasını buldum, siz de kullanabilirsiniz.

Renk profilini eklemek için System > Display > Advanced Display > "Display adapter properties" seçin,

Color Management altında Color Management'e tıklayın, Use my settings for this device seçili hale getirin, Add tıklayın, Add as Advanced Color Profile seçili halde iken Browse ederek dosyayı seçin ve ok tıklayıp pencereleri kapatın.

Sonrasında Display kısmında Color profile menüsü etkin olacak oradan profili seçebilirsiniz.

Ben bu profili monitör ayarlarını sıfırlayarak yalnızca HDR ve Freesync açarak başka bir ayar yapmadan kullanıyorum. (Gamma 2.2 seçili olmalı.)
tepki süresi yüksek olunca faydası nedir mprt açmadığımızda ?

EmreErkanAydın

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
652
İsim
Emre Erkan Aydın
ışık sızması falan çok göze batiyor mu seyir zevkini bozacak bir şey?
Bu modelin tümünde sanırsam var ışık sızması ben de de var sağ ve sol alt köşede rahatsız etmiyor gayet iyi ama sistemin iyiyse al yoksa almanı tavsiye etmem görüntü kalitesi falan artıyor ama fps düştüğü için kasıyor gibi hissediyorsun

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
992,374
Üyeler
156,915
Son üye
cvbfgtf6575
Top Bottom