Neler Yeni

Üniversite için Polonya mi Macaristan mi

Mamyy

80+ Silver
İki ülke arasında sizce hangisi daha iyidir Polonya Varşova da veya Macaristan Budapeşte ikisi arasında tercih yapmam lazım sizin fikirleriniz var mı

viceex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Efe Durmaz
İki ülke arasında sizce hangisi daha iyidir Polonya Varşova da veya Macaristan Budapeşte ikisi arasında tercih yapmam lazım sizin fikirleriniz var mı
Varşova daha çok gelişmiş bir ülke bence ama sen hangi universite nerede daha iyise oraya yaz

Arslannn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Muhammed yılmaz
hocam ucretlimi okuycaksinz

Mamyy

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle yuzelsel anlatiyorum okul ücretsiz ingilizce dil kursu ücretli
Mesaj otomatik birleştirildi:

Devlet üniversitesi ücretsiz oluyor

Varşova da çok Türk var bence Varşova
Genelde çok türk olan yere gitme diyorlar ama doğru mudur

Arslannn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Muhammed yılmaz
Şöyle yuzelsel anlatiyorum okul ücretsiz ingilizce dil kursu ücretli

Devlet üniversitesi ücretsiz oluyor

Genelde çok türk olan yere gitme diyorlar ama doğru mudur
detayli bir sekilde bahsedebilrmisiniz acaba istersenniz ozeldende yazabilirsiniz konu kirlenmesin

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Arslannn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Muhammed yılmaz
Hocam ne yaptınız normalde mezunum ama eğer aklıma yatarsa bende katılmak isterim

Lanelzy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Efe Basar
Polonyada çok fazla türk var ama sen yinede türklerle takılmamaya çalış yoksa dil öğrenemezin

mfm125

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
985
İsim
Mehmet
Polonya Avrupa'ya göre aşırı derecede ucuz bununda göz önünde bulundurun

emre_kck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Emre Küçük
Hocam tam 1 ay öncesinde Polonyada aldığım eğitimi bitirip Türkiye'ye döndüm. Polonyayı sonuna kadar öneririm. Para birimi olarak Euro yerine Zloty kullanmaları sebebiyle çok daha rahat bir şekilde geçinilebiliyor lakin şimdi diyebilirsiniz macaristanda da huf kullanıyorlar orası da Euro'ya göre avantajlı ona bir yorum yapamam o yüzden. Üstte bazı arkadaşlar demiş çok türk var diye ama ben pek görmedim Türk, genellikle Turkic insan daha çok oluyor örneğin Azeri, Kırgız, Özbek vesaire ki bu tarz insanları çevrenizde tutup tutmamanız tamamen size bağlı. Ben Türk asıllı insanlardan çok yardım gördüm hem adaptasyon sürecinde hem de bir sorunla karşılaştığımda onlara danıştım ve çoğu zaman onlar bana yol gösterici oldular. Varşova'dan bahsedicek olursam gayet güzel şehir ilk bakışta şehir merkezine gittiğinizde bir anda kendinizi sanki Ankara'da hissediyorsunuz bir sürü bina ve gökdelen olduğundan lakin zamanla bu algı değişiyor. Kesinlikle beton yığını bir şehir değil Ankara gibi. 2. dünya savaşında Varşova'yı dümdüz etmelerine rağmen adamlar sıfırdan güzel planlı bir şehir kurmuş şehirin göbeğinde kocaman yürü yürü bitmeyen bir ormanlık alan var oraya girdiğinizde bile kendinizi rahatlamış hissediyorsunuz. Tabii, şehirin tamamen harap olmasından dolayı pek old town denilen bir alan bulunmamakta, old town var lakin 10 dakikalık bir yürüyüşle tamamını görmüş oluyorsunuz. Şehrin konumu da gayet güzel tüm Polonya'nın ordasında bu yüzden nereye gitmek isterseniz isteyin trenle 2 ya da 3 saat sürecektir hadi taş çatlasın 4 saat olsun. Ha bu arada Polonya'ya giderseniz şehirler arasında ulaşım için kesinlikle tren kullanın çünkü gerçekten çok ucuz 2-3 euro arasına seyahat edebiliyorsunuz.
Herhangi bir sorunuz olursa sormaktan çekinmeyin lütfen.

Top Bottom