Neler Yeni

VA Panellerin Siyahlar Konusunda IPS Lerin Önünde Olması

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,905
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
merhaba arkadaşlar normalde böyle bir konu açmayacaktım ama artık 2-3 kişi ile bu konuda tartışınca açma isteği duydum. kaliteli karartması olan bir va panelin ips panellere göre çok daha iyi olduğu gerçeğini bilmeyenler için örnekli şekilde göstereceğim.

bu samsung odyssey neo g7 43 inç va panel monitör ve hem renk hemde siyahlar konusunda çoğu ips panelden daha iyi olduğunu görebilirsiniz;
1000007426.jpg

buda matepad 11 ips panel tablet. elimde ips panel monitör olmadığı için bununla kıyaslayacağım ama bu tablet kullandığım çoğu ips monitör gibi;
1000007424.jpg

gördüğünüz gibi aralarında uçurum var.
bu konuyu ips paneli kötülemek için açmadım ama aralarındaki renk ve siyah farkını göstermek istedim. va panellerinde ghosting, gecikme gibi bir çok eksisi var. yinede birdaha va panelleri kötüleyecekseniz renkler ve siyahlar konusunda şansınız olmadığını bilmenizi istedim. iyi forumlar.

ozomona

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
Özcan Karakaya
sence ikisi bir ürünmü hocam?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,905
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam yanlıs anlamazsan arabayla motoru kıyaslamak ne kadar doğruysa senin bu kıyasında o kadar doğru :)
hayır hocam benim anlatmak istediğim bazı arkadaşların va panellerin renk ve siyahlar konusunda ips panellerden geride olduğunu düşünmesi zaten biri diğerinden daha iyi şeklinde bir çıkarım yapmak için paylaşmadım ve bunu konuda da belirttim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
crazy
g7 neo va için üst seviye sayılabilir, bu yüzden karşılaştırma objektif olmaz, ips de sorun glow meselesi, siyahı o bozuyor, va kontrastı o açıdan iyi olabilir ama her va ips ye göre iyi sayılmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,905
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,905
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
hayır hocam benim anlatmak istediğim bazı arkadaşların va panellerin renk ve siyahlar konusunda ips panellerden geride olduğunu düşünmesi zaten biri diğerinden daha iyi şeklinde bir çıkarım yapmak için paylaşmadım ve bunu konuda da belirttim.
ben canlı bir şekilde asus VA ile gigabyte IPS karsılastırdım asus ossuuuruk gibiydi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,905
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
ben canlı bir şekilde asus VA ile gigabyte IPS karsılastırdım asus ossuuuruk gibiydi
haklısınız ama kaliteli bir va panel diye konun başında belirttim. yine söylüyorum kaliteli bir va ile kıyaslandığı zaman ips ler renkler ve siyahlarda ossuuuruk gibi kalıyor.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,209
İsim
Selim
temelde aynı paneller. ve matepad 11 ips panel.
Temelde aynı fakat iş temelde kalsa keşke. IPSler daha canlı daha zengin renklere sahip tepkime süresi daha hızlı. Bu arada matepad 11 ips panel değil aldatmaca. Kendi sitesinde dahi tft olduğu belirtiliyor son zamanlarda araştırdığım bir model kendisi.
1701186947683.png

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
haklısınız ama kaliteli bir va panel diye konun başında belirttim. yine söylüyorum kaliteli bir va ile kıyaslandığı zaman ips ler renkler ve siyahlarda ossuuuruk gibi kalıyor.
kaliteli va panel alıp kalitesi ıps alırsan o da senin sorunun. ikisinin de kaliteli olanları karsılastır. bmw 1 serisi ile golf kıyaslıyon golf daha iyi dıyon e kardeş git 3 serisi 4 serisi ile kıyasla

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Kontrast oranıyla alakalı bir durum. VAlardaki siyahlar bu yüzden daha iyi ama onun dışında renk konusunda pek bir avantajı yok.

Top Bottom