Neler Yeni

Van'da yaşanan olaylar nedir ?

Berken21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
berken ekinci
Hocam zaten az bişey düşünme kabiliyeti olan biri öyle demez. Kürtlerin belli bi kesimi terörist olduğu için öyle biliniyor 13 yaş Instagram bebeleri tarafından. Zaten onlarda ya bilinçsiz aileler ya da sosyal medyadan gördüğü şeylerle yola çıkıyor.
Çok doğru konuştun hocamm

The Semih

80+ Gold
Tam olarak öyle degılde neyse bıde tum kurtlere terorıst demeyı bırakın ıntten tanıstıgım bır suru ulkesını seven kurt arkadaşım var sülale meselesı bıraz karısık olsada cok tatlı ınsanlar
Hepsinin öyle olmadığını biliyorum tabii ki, fakat seçim sisteminde bireysel düşünülmez olasılık hesaplanır, her partide iyi ve kötü insanlar var ama olasılık baz alınıyor.

Z kuşağına NPC demelerinin sebebi bu zaten hepsi öyle değil ama çoğunluğu öyle o yüzden lakaplar takılır.

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
553
İsim
Fırat divitci
Seçimi kazanan belediye başkanının terör örgütü bağlantısı var.Bundan dolayı seçimi kazandığı halde 2. olan belediye başkanı olacak. Ancak aday olurken adli sicil kaydı olarak devletten temiz kağıdı verilmiş. Baştan sokmasaydınız diyorlar. Özetle böyle.
Haklılar çünkü, en başında adaylığı verilirken sizin aday olmanız uygun değildir diye reddedilmeliydi. Bu durumda günümüzde olduğu gibi dem parti seçimi kazanacaktı. Aday olmasına izin verildi, dem parti kaybetseydi ses çıkarılmayacaktı, dem parti kazansaydı terörle ilgisi var denilip diğer partiye devredilecekti yani iki durumda da demokrasi çiğnenmiş olacaktı. Bu sana doğru geliyor mu peki ? PKK'nın tükürüğünde boğulacaksınız diyen bir adam nasıl Türkiye Cumhuriyetinin bir şehrini yönetmeye layık görülüp aday olabiliyor? Bir yerin kontrolünün ele geçirilmesi amacıyla terörle bağlantısı olan birinin aday olmasının önünün açılmasını savunuyor olamazsın gerçekten. Halk devletin adaylığa uygun gördüğü bireyi seçti, bu adamı desteklemiyorum Allah da belasını versin ama devlet bu adama o koltuğa oturma hakkı verip seçildiğinde yok oturamazsın diyemez, burada yapılabilecek maksimum şey seçimin farklı bir aday ile tekrarlanmasıdır ama adamın elinden mazbata alınamaz.

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Yankı Özkan
Arkadaşlar Van şehrinde ayaklanma kötü durumlar yaşanıyormuş. Olayları tam bilen veya orada yaşayan kişiler varsa durumu yaşanan şeyleri söylebilir mi ?
Vanda yaşıyorum kardeşim anlatayım sana olayı şimdi pkkdan yargılanan bir aday vardı seçimi kazandı ama mazbatası bu gerekçeyle verilmedi, 2. Olan akpli adaya verildi. Dün kıyamet koptu burda şehir yıkıldı polisle karşı karşıya geldi halk twittera girersen görürsün ne demek istediğimi. Bugün de geri verildi dem partili adaya mazbatası. Fikrimi soracak olursan bu adamın seçme ve seçilme hakkı olması bile saçma tekrar seçim yapılmalıydı farklı bir aday ile
Mesaj otomatik birleştirildi:

HDP teröre destek veren bir parti komple kapatılması gerekiyor, bu adamlar senin benim paramla milyonlarca lira para kazanıyor.
Teröre destek veren partiyse neden bugüne kadar kapatılmadı kardeşim bir akıllı sen misin

The Semih

80+ Gold
Teröre destek veren partiyse neden bugüne kadar kapatılmadı kardeşim bir akıllı sen misin
Bu mesajda terör partisi olmadığını ima ediyorsun, neden kapatılması konusuna gelirsek o kadar basit değil anayasanın değişmesi gerekiyor önce, malatyadaki ABD radarını bile kapatamıyoruz HDP yimi kapatacaz.

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Yankı Özkan
Haklılar çünkü, en başında adaylığı verilirken sizin aday olmanız uygun değildir diye reddedilmeliydi. Bu durumda günümüzde olduğu gibi dem parti seçimi kazanacaktı. Aday olmasına izin verildi, dem parti kaybetseydi ses çıkarılmayacaktı, dem parti kazansaydı terörle ilgisi var denilip diğer partiye devredilecekti yani iki durumda da demokrasi çiğnenmiş olacaktı. Bu sana doğru geliyor mu peki ? PKK'nın tükürüğünde boğulacaksınız diyen bir adam nasıl Türkiye Cumhuriyetinin bir şehrini yönetmeye layık görülüp aday olabiliyor? Bir yerin kontrolünün ele geçirilmesi amacıyla terörle bağlantısı olan birinin aday olmasının önünün açılmasını savunuyor olamazsın gerçekten. Halk devletin adaylığa uygun gördüğü bireyi seçti, bu adamı desteklemiyorum Allah da belasını versin ama devlet bu adama o koltuğa oturma hakkı verip seçildiğinde yok oturamazsın diyemez, burada yapılabilecek maksimum şey seçimin farklı bir aday ile tekrarlanmasıdır ama adamın elinden mazbata alınamaz.
Ne eksik ne fazla ağzına sağlık kardeşim ben de aynı düşünüyorum

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
AHMET OKAN KARA
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım, PC, Ekran kartları.
vanda yaşıyorum olması gereken oldu mazbata deme verildi zaten adama demezlermi adaylığını neden onayladın şimdi neden kayyum atıyosun olması gerekeni yaptı van halkı akp hükümetine haddini bildirdi polislerle çatıştılar sövüştüler dövüştüler biber gazı yediler sis yediler ama amaclarına ulaştılar tebrikler gerçekten saat gece 3 kadar sokaktaydılar tek amacları vardı oda iradelerinin hiçe sayılmaması
Mesaj otomatik birleştirildi:

zaten bunların bir amacı vardı biz kazanırsak sıkıntı yok ha onlar kazanırsa 2019'da bu hapse girmedimi onu öne sürer kayyum atarız başa geçeriz

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,085
İsim
Mehmet Aslan
Aday ve adayın seçime girmesine onay veren bütün görevliler araştırılıp gereken hüküm neyse uygulanmalı.

Top Bottom