Neler Yeni

Vatan Bilgisayar Sipariş Tarihi Sorunu

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,216
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
ya ben zaten vatanı direkt suçlamıyorum faturamı alır almaz kesin demiyorum ki bak üstte ss attım incehesap da kampanyaya katılmıştı keşke oradan alsaydım ürünü oradan almış olsam faturamda sipariş tarih gözükecek ve cashbackımı alacaktım vatanda gozukmedıgınden alamadım yani anlamıyorum ben sizi de vatanı niye bu kadar savunuyorsunuz adamların umrunda değil senin cashbackın falan faturalarında sipariş tarihine yer vermıyorlar BÖYLE BÜYÜK BİR EKSİKLİKTEN bahsettim adamlara dava mı acıcam 15 gun olmus
Vatan'dan hayatımda gidip pil bile almadım ben ne diye güzelleme yapacağım? Haklıya haklı haksıza haksız derim ben. Bu konuda Vatan Bilgisayar tarafının hatası senden daha az bundan bahsediyorum.

batuu123

80+ Bronze
Evet paylaşıyorum zaten 2 yerde düzenli olarak. Burası ve orası bazen insta bazen face grupları.
sakın aksam paylasma bidaha kampanya 2 saat sonra bitecek belki ? son 2 saate urun mu bırakılır 3 gun onceden paylas oyle alsınlar

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,359
İsim
Çağatay
ya ben zaten vatanı direkt suçlamıyorum faturamı alır almaz kesin demiyorum ki bak üstte ss attım incehesap da kampanyaya katılmıştı keşke oradan alsaydım ürünü oradan almış olsam faturamda sipariş tarih gözükecek ve cashbackımı alacaktım vatanda gozukmedıgınden alamadım yani anlamıyorum ben sizi de vatanı niye bu kadar savunuyorsunuz adamların umrunda değil senin cashbackın falan faturalarında sipariş tarihine yer vermıyorlar BÖYLE BÜYÜK BİR EKSİKLİKTEN bahsettim adamlara dava mı acıcam 15 gun olmus
Direk suçlamıyorum diyorsun da başlıkta 2 bin lirama çöktüler yazıyorsun :)

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Yusuf Eyili
1- Cashback kampanyasının o okumadığınız Hükümler ve Koşullar sözleşmesinin 4. Konu son paragrafa bakarsanız "Fatura yerel yasalara uygun olmalıdır" diye bir tabir görürsünüz. Bu şu demek bir fatura anca iş günü ve kamu VD çalışma saatleri içinde kesilirse vergi tabii'sine düşer ve geçerli hale gelir. O yüzden akşam 10'da kesilen fatura ertesi günün sayılır.
2- Sipariş düzenleme tarihi ile fatura tarihi arasında bir alaka olmaksızın 5000 TL üzeri siparişlerin faturası ödeme güvence ve banka hazine hükmü ile 1 haftaya kadar geç düzenlenebilir.
3-Şu çocuksu üslubunu düzelt insanlar sana burada özel hizmet vermek için toplanmış değil.
4-Hukuki olarak bir dolandırıcılık veya sebepsiz zenginleştirme oluşmadığı için avukata gitmeniz boşa.

Bir daha ağlamadan önce Hükümler ve Koşullar kısmını okuyunuz...

batuu123

80+ Bronze
Vatan'dan hayatımda gidip pil bile almadım ben ne diye güzelleme yapacağım? Haklıya haklı haksıza haksız derim ben. Bu konuda Vatan Bilgisayar tarafının hatası senden daha az bundan bahsediyorum.
şöyle düşün, ben her sitede olduğu gibi vatanın da faturada sipariş tarihine yer verdiğini düşünerekten sipariş veriyorum. normal bir kullanıcıyım. ama ne hikmetse diğer TÜM sitelerde olanın aksine vatan bilgisayarda fatura da sipariş tarihine yer verilmiyor. burada tabi ki suçlu direkt vatan değil adamların işleyişi bu şekilde olabilir ama müşteri açısından bakarsan ufacık bir eksiklik yüzünden mağdur durumuna düşüyor. herkes bilgili olmak zorunda değil adam buna güvenerekten son parasıyla son gün kampanyayı görüp cashbacklı ürün almış olabilir. bundan sonra olmasın diye konuyu açtım zaten alacağınız varsa vatandan son 3 güne bırakmayın kampanyalı ürününüzü.

VATAN BİLGİSAYAR FATURADA SİPARİŞ TARİHİNE YER VERMEMEYİ TERCİH EDİYOR ✅
HEMEN HEMEN DİĞER TÜM SİTELER FATURADA SİPARİŞ TARİHİNE YER VERİYOR ✅
KAMPANYANIN SON GÜNÜ DİĞER SİTELERDEN ALSAYDINIZ CASHBACK ALABİLİRDİNİZ ✅
VATANDAN ALDIĞINIZ İÇİN ALAMADINIZ ÇÜNKÜ SİPARİŞ TARİHİ GÖSTERMİYOR ✅
BU DURUMDA MAĞDUR OLAN VATANIN FATURA SİSTEMİ YÜZÜNDEN MÜŞTERİ ✅

özetle bu şekilde

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,919
İsim
Bilal Tepe
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
2 ekimde asus cashback kampanyası ile bu ürünü satın aldım. Sonra kampanyanın son tarihi de ayın 2si olduğundan vatana mesaj atarak faturamı ayın 2si olarak kesmenizi, kesemiyorsanız hepsiburada gibi sitelerde olduğu gibi faturada satın alım tarihimin de gözükmesini istedim. Onlar da yardımcı olamayacaklarını faturayı ayın 3ü olarak kestiklerini belirttiler. Üstüne de sipariş tarihim faturada yine gözükmüyordu. Dolayısıyla 1200 lira cash backımı alamamış oldum. Bu da yetmezmiş gibi sonrasında aynı ürün diğer sitelerde 9 bin liraya, vatanda 9400 liraya düştü. Bari aradaki farkı kupon olarak tanımlayın diye ricada bulundum, bu sefer de veremeyiz diye belirttiler. Kısaca ayaküstü 2k dolandırılmışız.
Dolandirilma yok şans işi gecenin köründe almışsın yapacak bişey yok indirime girdi diye sana kupon vermek zorunda değiller Amazon değil bu vatan

batuu123

80+ Bronze
Dolandirilma yok şans işi gecenin köründe almışsın yapacak bişey yok indirime girdi diye sana kupon vermek zorunda değiller Amazon değil bu vatan
ee görüp görecekleri o olur zaten bir daha çöp bile almam buradan hepsiburada amazon harici ürün mü alınır hepsiburada da ürün indirime giriyor aradaki farkı hemen hesabına yatırıyorlar buna benzer mevzu yaşadım arada 900 lira indirim farkı oluştu onu da kupon olarak tanımlayacaklar :D

1697544710698.png

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Yusuf Eyili
ee görüp görecekleri o olur zaten bir daha çöp bile almam buradan hepsiburada amazon harici ürün mü alınır hepsiburada da ürün indirime giriyor aradaki farkı hemen hesabına yatırıyorlar buna benzer mevzu yaşadım arada 900 lira indirim farkı oluştu onu da kupon olarak tanımlayacaklar :D

Alıntıyı görüntüle
Bu uygulama şirket politikasına girer. Zorunlu değildir. Satıcı seçmekte özgürsün.

Talha_

80+
migros airfryer mağdurlarından birisi de benim 800 liraya aldıydık 2klık ürünü orada mesela dava açanların yarısı aldı yarısı alamadı ürünü kısacası firmalar dostunuz değil ama burada babasının şirketi gibi savunanlar var yazık yüzde 300 kar marjıyla ürün alıyorlar gelmişler savunuyorlar xd
Yok ben o olayı bilmiyorum. Geçmiş olsun mağdur olduysanız.

batuu123

80+ Bronze
Bu uygulama şirket politikasına girer. Zorunlu değildir. Satıcı seçmekte özgürsün.
evet biliyorum zaten konuyu da vatandan 3-5 müşteri kaybettirirsem ne mutlu diyerekten açtım bu uygulama yüzünden beni kaybettiler mesela görenler de ona göre alışveriş yapar yoksa 15 gün olmuş 1200 lirayı napayım ben

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Yusuf Eyili
evet biliyorum zaten konuyu da vatandan 3-5 müşteri kaybettirirsem ne mutlu diyerekten açtım bu uygulama yüzünden beni kaybettiler mesela görenler de ona göre alışveriş yapar yoksa 15 gün olmuş 1200 lirayı napayım ben
Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok diye çok güzel bir atasözü var bilirsiniz. Kişi bu politikaları bilip alışveriş yaparsa, senin aksine bilinçli bir tüketici olursa, sen ne kadar bağırırsan bağır tüketici her zaman kendi tecrübeleri ile yaşar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,071
Üyeler
150,607
Son üye
bruss
Top Bottom