Neler Yeni

İnceleme Victus 16 neden alınmamalı? Kötü yanları nelerdir?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Toprak
Ayrıca
Nitro 16 Ryzen 7 testinde 17K küsüratlı puan alıyor sizin 16.5K dediğiniz arkadaş arkada ne var ise açık bırakmış sanırsam bir kişi bozuk sonuç almış sonra ki testinde 17k puan almış benzeri bir victus rezaleti en iyi gördüğüm sonuç sizin ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

LOQ da herhangi bir limit olup olmadığını basit bir video ile anlayamazsınız hayla tercih edilir diyen arkadaşlara nazaran yazdım limit olup olmadığını anlamak için testlere sokmak lazım R23 testiyle beraber HWinfo basit şekilde anlaşılır oyun testiyle anlayamazsınız.
Ekran kartı ile işlemci yük altına girdiğinde işlemci limit koyuyor bu kadar basit. Zaten 230w adaptör hem 90 w çeken bir işlemciyi hemde 115 w çeken bir ekran kartını aynı anda besleyemez

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
100W'ı bile bulur ben 100.5 wat gördüm Casper'da. :kekw:

Değişkenlik gösteriyor ama ekran kartı 100W ı geçince işlemciyi biraz kısıyor bu sefer. Bu nvidianın teknolojisiydi laptoplar için sanırım değişken bir güç dağılımı sağlıyor herhalde o an hangisi daha çok ihtiyaç duyuyorsa.

Senerr

80+ Bronze
Değişkenlik gösteriyor ama ekran kartı 100W ı geçince işlemciyi biraz kısıyor bu sefer. Bu nvidianın teknolojisiydi laptoplar için sanırım değişken bir güç dağılımı sağlıyor herhalde o an hangisi daha çok ihtiyaç duyuyorsa.
Aynen öyle, son nesil laptoplar baya birbirine benziyor aslında bu konuda.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Toprak
Lenovo loq loqlarda durum aynı değil R23 testinde fikrim asla değişmeyecek kimden test istesem 2.5K fark yiyor Victus 16 nın ana kart dandikliği kasa kalitesizliği onu geride bırakıyor Excaliburun Quanta kasası ile eşit bile olabilirler Lenovo LOQ larda herhangi bir limite rastlamadım TDP dediğiniz şey ile hiçbirşey anlayamazsınız HWinfo ile derinlere bakmanız gerek
bu tarz videolarda sadece ve sadece FPS yi görebilirsiniz Limiti anlamak zor olur dikkatlice izlemeniz gerekir Drop olursa limitden kaynaklanabilen bir durum dropada limit diyen var haksızda diyemem haklıda diyemem aslını öğrenmeden limit demek yanlış olur Victus 16 limitine görede sıcak çalışan bir cihaz derece iyide o limite ben bile 70 derecede oynatırım 82 derecenin altında oyun oynatmıyor 90 ları bulabiliyor R23 testinden yaklaşık 1K fark yiyorum multicoreda 7 7840HS lerde bu daha beter Victus 16 savunulabilecek bir bilgisayar değil

Nitro 16 lar kolay kolay ısınacak cihazlar değil içinde sıvı metal var soğutma fanları güzel thermal pad leri kaliteli Victus 16 ile karşılaştırmak Nitro 16 ya hakaret gibi bir şey

Omen gaming hub doğru değil detaylıda sıcaklık doğru yoksa fan ayarlama da sıcaklık 82 gösteriyor bir bakıyorum sıcaklık 89 a dayanmış sahte.

Isınma sorunu yaşayan var benim ile aynı skoru alan birisi var mesela ben bir SS daha atmıştım ama kimse anlamamıştı.
Ayrıca burdaki arkadaş hem Adana'da hemde laptop bakımıni ne zamandır yapmıyor bilmiyoruz. Zaten adana 40 derece kendi kendine

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Bendeki test hep 15900 civarı çıkıyor cinebench de 14K civarı alanlarda bir sorun vardır. Sıcaklık konusunda omen gaming hub doğru gösteriyor direk aynı sıcaklıklar hwinfo ve aida64 dede gösteriyor farklı çıkmıyor. Hwinfo ile aida64 de mi yalan söylüyor şimdi ?

Lenovo konusunda dediğim mevzuya iyi bak oyunda işlemciyede ekran kartınada yoğun yük binince işlemci 45W limiti oluyor victus 16 da olduğu gibi.
Hocam sanırım anlatamadım oyunlarda hiçbirşey anlamazsınız omen gaming hub gereksiz ağır bir uygulama değerleri yanlış veriyor düzgün değer istiyorsanız detaylar kısmından bakacaksınız Shift F2 deki menü değerleride yanlış ne limiti ayarlayabilmişler nede bilgisayarı almayın şu laneti.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Aynen öyle, son nesil laptoplar baya birbirine benziyor aslında bu konuda.

Ama giriş modellerde bu var daha çok, mesela Acerlarda yok, acer minimum 280W adaptör onda direk ikisinide besliyor.

Senerr

80+ Bronze
Ama giriş modellerde bu var daha çok, mesela Acerlarda yok, acer minimum 280W adaptör onda direk ikisinide besliyor.
O istisna işte bu yüzden genelde bende onu öneriyorum. Lenovo önermiyorum diye kızanlar oluyor mesela panelinden ama panelde şans işi aynı modele farklı panel koyan marka gördükten sonra...

Masaüstü gibi cihaz o. :)

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Ayrıca burdaki arkadaş hem Adana'da hemde laptop bakımıni ne zamandır yapmıyor bilmiyoruz. Zaten adana 40 derece kendi kendine
Laptop yeni zaten ne bakımını yaptıracağım LOQ güzel bir laptop Victus dan kat ve kat iyi bir laptopdur.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Hocam sanırım anlatamadım oyunlarda hiçbirşey anlamazsınız omen gaming hub gereksiz ağır bir uygulama değerleri yanlış veriyor düzgün değer istiyorsanız detaylar kısmından bakacaksınız Shift F2 deki menü değerleride yanlış ne limiti ayarlayabilmişler nede bilgisayarı almayın şu laneti.

Özellikle CP 2077 testine bakarsan işlemci 45W da tutuyor kendini. Lenovoda SADECE işlemciyi yüke sokarsan tamam 90 95W a çıkar ama oyunda iken ekran kartı ile birlikte yüke girerse güç dağılımı oluyor.

Bunu victus 16 dada gözlemledim işlemci 65W kadar çıkamıyor.

Victus 16 alınmaz demek yanlış olur, ÖZELLİKLE intel işlemcililerini almamak lazım buna okey. Ama AMD işlemcilileri o kadar kötü değil. Eğer fiyatı uygun olursa alınır.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Toprak
Oyunlarda işlemci 45 watt değerini geçmiyor. Zaten geçerse adaptör yetemez 90 w çekip aynı anda 100w ekran kartı besleyemez

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Laptop yeni zaten ne bakımını yaptıracağım LOQ güzel bir laptop Victus dan kat ve kat iyi bir laptopdur.

LOQ ile victus aynı fiyat olursa bende loq tercih ederim. Burda kötüleme yokki olanı söylüoz :D.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler

Özellikle CP 2077 testine bakarsan işlemci 45W da tutuyor kendini. Lenovoda SADECE işlemciyi yüke sokarsan tamam 90 95W a çıkar ama oyunda iken ekran kartı ile birlikte yüke girerse güç dağılımı oluyor.

Bunu victus 16 dada gözlemledim işlemci 65W kadar çıkamıyor.

Victus 16 alınmaz demek yanlış olur, ÖZELLİKLE intel işlemcililerini almamak lazım buna okey. Ama AMD işlemcilileri o kadar kötü değil. Eğer fiyatı uygun olursa alınır.
Uygun artık yok hocam 27K ya bir Nitro 5 çıkmış RTX 4050 katlar katlar koyar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,972
Üyeler
153,973
Son üye
xWhoost
Top Bottom